Rating Islandii śmieciowy. Wlk. Brytania ostrzega przed finansową izolacją


- Jeśli Islandia nie chce być częścią światowego systemu finansowego, to znaczy, że nie może oczekiwać, że świat będzie pożyczał jej pieniądze - oświadczył na antenie BBC Paul Myners z brytyjskiego ministerstwa finansów. Agencja Fitch obniżyła długoterminowy rating Islandii do poziomu śmieciowego

Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA zakupiła majątek ciepłowniczy od spółki Alutech sp. z o.o. w woj. małopolskim, dzięki któremu firma pozyskała nowych klientów i perspektywiczny rynek. Wartość transakcji to 6,25 mln zł. Do marketingowych tricków obliczonych na wywołanie uczucia taniości u konsumentów w postaci cen zakończonych na 99 groszy dawno zdążyliśmy się przyzwyczaić. Cóż to za komfort zapłacić za nowy telewizor 999,99 zł zamiast czterocyfrowej sumy 1000 zł! Nie zważając na kryzys urzędnicy w Moskwie mogą pochwalić się wysokimi jak na warunki rosyjskie dochodami. Jak się okazuje, mer rosyjskiej stolicy nie jest najbogatszym urzędnikiem.Z notatnika aspiranta Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali kolejnych 11 osób do sprawy przemytu papierosów. Szlak przemytniczy prowadził z Ukrainy do Polski, a dalej do Belgii i ... Operator sieci Plus i 36,6 zmienił regulamin, ale nie poinformował o tym abonentów. To uchybienie będzie go kosztować 800 tys. zł W swoim ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław pokonała w Świerklanach 1. ligowy GKS Katowice 4:0 (2:0).

Eugeniusz Lijewski, ojciec piłkarzy ręcznych Marcina i Krzysztofa uważa, że trudno wskazać zdecydowanego faworyta w 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Vive Targi, a HSV Hamburg, w którym grają jego synowie. Pierwszy mecz w sobotę w Kielcach.

Rząd zamierza od lipca przyszłego roku wprowadzić elektroniczny system poboru opłat od samochodów ciężarowych poruszających się po autostradach państwowych, drogach ekspresowych oraz krajowych niższej kategorii. Dodatkowo ... Już prawdopodobnie dziś rozstrzygnie się, jaka część zysku NBP trafi do budżetu państwa. Była to kość niezgody między tragicznie zmarłym prezesem banku centralnego Sławomirem Skrzypkiem a członkami Rady Polityki Pieniężnej, w większości związanymi z Platformą Obywatelską - akcentuje "Polska The Times".

Coraz częściej warszawiacy sygnalizują, że kierowcy miejskich autobusów mylą trasy i omijają przystanki. Zdaniem szoferów, szkolenia które przechodzą, to fikcja. Uczą się tylko jednej trasy, a powinni znać wszystkie - czytamy w "Życiu Warszawy". ... Jedną z cech zatrudnienia pracowniczego jest to, że pracownik wykonuje pracę przy pomocy sprzętu należącego do pracodawcy. Do podmiotu zatrudniającego należy troska o jego konserwację i ubezpieczenie oraz ponoszenie kosztów eksploatacji. Ponieważ jednak sposób wykorzystywania sprzętu przez pracownika ma wpływ na te koszty, pracodawca może określić zasady jego użytkowania w odrębnym regulaminie lub umowie.4 listopada 2009 r. Indie poinformowały o zakończeniu postępowania przed nadmiernym importem oksoalkoholi (Oxo Alcohol) pochodzących m.inn. z UE, bez nakładania ceł.

\\\"\\\"As Pucharów Sprawy sercowe zdominują najbliższe dni twojego życia, a zacznie się tak dziać już od dziś.. Na nich więc skup całą swoją uwagę. Od ich rozwiązania zależy twoja przyszłość i szczęście osobiste. Uczucia, jak sama dobrze wiesz, nie da się zbyt długo ukrywać. Zbierz się więc na odwagę, powiedz głośno i wyraźnie, co naprawdę czujesz. horoskop.wp.pl

Między godz. 19.30 a 6.00 rano doszło do siedmiu incydentów mających charakter naruszenia ciszy wyborczej, lub ogólnie związanych z wyborami - poinformował w niedzielę sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.

PKP ma doradców przy prywatyzacji PKP Energetyka i PKL


MF zaoferuje w środę obligacje DS1020 za 1,5-3,0 mld zł - podał resort w poniedziałek w komunikacie.

FIXING NBP: 2.8725 zł za dolara; 4.1244 zł za euro


W 2009 roku banki poczuły w pełni efekty kryzysu, a co za tym idzie ucierpieli też ich klienci. To był trudny rok dla kredytobiorców.

Obiad z kontrahentem a koszty uzyskania przychodu


Zaproszenie kontrahenta na kawę, lunch, czy obiad do restauracji, które ma na celu omówienie spraw biznesowych, nie jest działaniem charakterze nadzwyczajnym, w związku z czym wydatek na powyższe może stanowić koszty uzyskania przychodu. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 27.08.2009 r. nr IPPB5/4240-24/09-2/AM.

Przegląd wiadomości ze spółek, środa, godz.20


Do 15 kwietnia nadsyłać można prace na konkurs dla dziennikarzy \"Partnerstwo Wschodnie - co nas łączy, co dzieli\". Do organizowanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich konkursu zgłaszać można materiały pokazujące inicjatywy oparte na współpracy osób, organizacji pozarządowych lub samorządów lokalnych między Polską a krajami Partnerstwa Wschodniego.

Polska namawia UE do zgody na dalsze dopłaty do zakupu ziemi


Polska namawiała w poniedziałek UE do zgody na dalsze dopłaty do zakupu ziemi. - Poparcie innych krajów było całkiem zadowalające - zapewniał minister rolnictwa Marek Sawicki

Rafamet wraca na chiński rynek


Po kilkunastu latach nieobecności Fabryka Obrabiarek Rafamet S.A. z Kuźni Raciborskiej zamierza powrócić na chiński rynku kolejowy. Jak przyznają przedstawiciele Chińskiej Organizacji Transportu i Komunikacji, jest ...

Przymiarki do wprowadzenie VAT na żywność


Na tajnych, nieformalnych rozmowach urzędników brytyjskiej administracji rządowej z supermarketami i organizacjami handlu detalicznego poruszana jest politycznie drażliwa kwestia wprowadzenia podatku VAT na żywność - informuje "Sunday Telegraph".

Asseco Poland może zainwestować ok. 30 mln zł w ramach 'Inwestuj z Asseco'


\"\"Giermek Monet Właśnie dzisiaj zaplanuj swój czas tak, abyś mogła wreszcie odpocząć. Nie odkładaj na później planów relaksu, jeśli postanowisz o tym dzisiaj, to nawet sam ten fakt pozwoli ci łatwiej wykonać wszystko to, co musisz. Nie warto brać na siebie odpowiedzialności za cudze błędy i nie warto za kogoś ich na siłę poprawiać. Każdy musi iść swoją drogą. horoskop.wp.pl

Polska waluta zyskała w tym tygodniu


Miniony tydzień na polskim rynku walutowym charakteryzował się dosyć dużą zmiennością wartości złotego.

Dyrektywy BHP


Podmioty zainteresowane prowadzeniem szkoleń dla osób mających dostęp do materiałów wybuchowych mogą wystąpić z wnioskiem do MG o uzyskanie odpowiedniego upoważnienia.

Budimex ma kontrakt na budowę odcinka autostrady A-4 o wartości 1,42 mld zł netto


Kolejna śmierć na piłkarskim boisku. Niedawno tragedia wydarzyła się w Chorwacji, teraz dotknęła brazylijski klub Mesquita, którego piłkarz zasłabł w trakcie meczu i już nie odzyskał przytomności.

MSP wybrało doradców przy ofercie publicznej PZU


Podczas świąt Bożego Narodzenia widzowie najchętniej wybierali TVP 1. Wzrost udziału w rynku w porównaniu z okresem świątecznym ub.r. spośród największych stacji telewizyjnych zanotował jedynie TVN – wynika z danych AGB Nielsen Media Research.

Autolokalizator w Orange


Autolokalizator to rozwiązanie pozwalające na monitorowanie samochodów firmowych z wykorzystaniem technologii GPS oraz transmisji danych w sieci Orange. Dzięki urządzeniu montowanemu w pojeździe, w każdej chwili można uzyskać precyzyjne dane na temat jego aktualnego położenia.

Cyfrowy Polsat: mamy mniejszy zysk


Największa w Polsce platforma cyfrowa zaskoczyła mniejszym zyskiem. Analitycy: to skutki osłabiania złotego i rosnącej konkurencji.

Polska i Litwa postulują integrację energetyczną całej Unii.


Jak poinformował Portal Spraw Zagranicznych, według prezydentów Polski i Litwy obydwa kraje powinny wspólnie lobbować na rzecz połączenia krajów bałtyckich z gazowymi i elektrycznymi sieciami Europy Zachodniej.

Polscy posiadacze obligacji Lehman Brothers idą do sądu


Grupa klientów Banku Handlowego pozwała go do sądu, bo za namową jego doradców zainwestowali i stracili na obligacjach upadłego amerykańskiego Lehman Brothers

Indie. 55 pracowników elektrowni atomowej napromieniowanych


55 pracowników elektrowni atomowej Kaiga na południowym zachodzie Indii zostało napromieniowanych po wypiciu skażonej wody w miejscu pracy - poinformowało w niedzielę indyjskie źródło oficjalne.

"DGP": Windykacja poza prawem


"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że firmy windykacyjne nagminnie stosują nielegalne metody egzekwowania długów. Egzekutorzy czują się bezkarni, bo Polacy, choć mają takie prawo, rzadko się na nich skarżą.

Szybka zamiana miejsc z miłości, czy głupoty?


Z notatnika aspiranta Takie pytanie się nasuwa, kiedy czyta się informację o sytuacji z jaką mieli do czynienia policjanci patrolujący ulicę w Kraśniku. Zauważyli kierującego autem 39-letniego ...

Polskie Jadło odwołało prognozy


Zgodnie z art. 6 ustawy abolicyjnej (Dz.U. z 2008 r. nr 143, poz. 894) umorzenie zaległości podatkowej lub zwrot podatku stanowi pomoc de minimis.

Moja firma prowadzi biuro rachunkowe Szczecin oferując klientom ze Szczecina księgowość Szczecin oraz prowadzenie książki przychodów i rozchodów. Jeśli interesuje cię księgowość małych firm Szczecin możesz zamówić taką usługę w naszym biurze rachunkowym w Szczecinie. Z nami księgowość Szczecin nabierze nowego wymiaru. Zapraszamy.