W Niemczech stopa bezrobocia bez zmian


Stopa bezrobocia w Niemczech w grudniu 2009 roku, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 8,1 proc. wobec 8,1 proc. w listopadzie - podał we wtorek Federalny Urząd Pracy w komunikacie.

Sześć milionów akcji PZU, czyli ponad jedna trzecia sprzedawanych w ofercie pierwotnej walorów, ma trafić w maju w ręce około 200 tysięcy drobnych inwestorów - pisze "Parkiet". Wzrost zatrudnienia w woj. podkarpackim, transfer nowych technologii do polskiej gospodarki oraz wpływy do budżetu państwa i kasy samorządów to główne korzyści z lokalizacji w Jasionce ... Do 200 metrowy dom na tysiącmetrowej działce. Piwnica, parter i poddasze - to wymarzony dom Polaka - wynika z ankiety serwisu szybko.pl i firmy doradczej Expander. Jej wyniki pokazują, że własny dom jest ciągle luksusem, na który stać niewiele osób.Przygotowujący się do tworzenia tzw. megakopalni Katowicki Holding Węglowy (KHW) jeszcze w maju uruchomi program dobrowolnych odejść, adresowany do pracowników administracji, uprawnionych do świadczeń przedemerytalnych. Urząd Komunikacji Elektronicznej ponownie przypomina, że od końca września 2009 r. zmieni się dotychczasowy sposób wybierania numerów. Przekonanie, że w Polsce na tle innych krajów UE podatki i składki nakładane na płace są wysokie, nie jest już prawdziwe. Po niedawnych obniżkach stawek PIT i składki rentowej oraz wprowadzeniu ulgi na dzieci zostaje nam w kieszeni przeciętnie 74 proc. pensji brutto. To więcej niż średnio w Unii.

Niemiec Werner Lorant nie będzie trenerem Polonii Warszawa. Właściciel klubu chce zatrudnić szkoleniowca z Anglii.

Usprawnienie obrotu ziemią rolniczą oraz ułatwienia w zakupie ziemi przez rolników indywidualnych - to najważniejsze założenia projektu nowelizacji ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa, przyjętego we wtorek przez rząd. O godz. 13 w na Wiśle w rejonie Elektrowni Połaniec sytuacja się ustabilizowała; tempo wzrostu poziomu wody znacząco zwolniło, opanowano również większe podtopienia. Jednak kulminacyjna fal powodziowa jeszcze nie dotarła w tej rejon.

Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zmiany mają zapewnić Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych uzyskiwanie nieoprocentowanej pożyczki z budżetu państwa oraz z Funduszu Rezerwy Demograficznej. W marcu wskaźnik ogólnego klimatu w usługach polepszył się, z wyjątkiem sekcji informacja i telekomunikacja - wynika z danych GUS. ...Darmowe szkolenie w Urzędzie Gminy Oslo Jak informuje Wydział Promocji Handlu i Inwestycji polskiej ambasady w Norwegii - Wydział ds. Działalności Gospodarczej (Næringsetaten) przy Urzędzie Gminy Oslo ... Kalifornia jako pierwszy stan USA wypowiada walkę pożerającym za dużo prądu telewizorom. Został nim Paweł Pytel, który od 4 września pełnił obowiązki prezesa spółki. Do zarządu towarzystwa wszedł Marcin Żółtek, dotychczasowy dyrektor inwestycyjny Avivy

Niebawem kolejne memorandum o współpracy zakresie energetyki jądrowej


Polska Grupa Energetyczna podpisze najprawdopodobniej jeszcze jeden lis intencyjny o współpracy przy wyborze technologii dla elektrowni jądrowych – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Produkcja aut osobowych i dostawczych wzrosła o 24,2% r/r w styczniu


Maksymalnie 9,03 mld m sześc. gazu w 2010 roku; 9,7 mld m sześc. w 2011 roku i dopiero od 2012 roku - 10,2 mld m sześc. gazu rocznie wyniosą dostawy rosyjskiego gazu w ramach nowego kontraktu - poinformowała rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska.

Bumar będzie produkował wiatraki zamiast czołgów


Zakład Mechaniczny "Bumar-Łabędy" w Gliwicach zmienia profil produkcji. Ma się zająć między innymi budową elektrowni wiatrowych - napisała Gazeta Wyborcza powołując się na IAR.

Komitet Obywatelski Przeciwko Magazynowaniu CO2 ruszył do walki


Jak poinformowała „Polska Dziennik Łódzki”, Komitet Obywatelski Przeciwko Magazynowaniu CO2 rozpoczął wczoraj w Pabianicach zbieranie podpisów pod pismem do premiera i ministra środowiska.

Kryzys wystraszy chętnych do BZ WBK? Prezes SocGén: Za drogo


BZ WBK jest za drogi w stosunku do potencjału wzrostu banku - wypalił wczoraj prezes Société Générale. Raiffeisen i Deutsche Bank też twierdzą, że nie są zainteresowane. Negocjacyjna gra, czy BZ WBK rzeczywiście kosztuje za dużo?

Gazprom chce skraplać gaz z Siemensem


Niemiecki Siemens chce wraz z Gazpromem budować instalacje do produkcji skroplonego gazu LNG.

Jest dobrze, będzie lepiej


Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk w czasie panelu - Przyspieszenie budowy dróg i autostrad, podsumowującego dwa lata rządów koalicji PO-PSL podkreślił, że inwestycje w infrastrukturę są jednocześnie ...

Wiceszef Gazpromu: umowa gazowa Polski z Rosją zgodna z prawem UE


Porozumienie dotyczące dostaw rosyjskiego gazu do Polski jest zgodne z prawem Unii Europejskiej, prawem polskim i rosyjskim - powiedział w środę na Uniwersytecie Warszawskim wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew.

Ceny mieszkań znów ruszyły w górę


W Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście stawki podbijają najdroższe apartamenty. Deweloperzy coraz mniej chętnie dają rabaty

Cena złota liczona w euro pobiła rekord wszech czasów


Tuż przed południem za uncję kruszcu płacono już 926 euro, a jeszcze rok temu było to 682 euro

Komorowski: Jeśli będzie większość w Sejmie, powołam prezesa NBP jak najszybciej


Marszałek Sejmu, p.o. prezydenta Bronisław Komorowski powiedział w piątek, że gdyby okazało się, iż w Sejmie jest większość dla proponowanego kandydata na prezesa NBP, to głosowanie powinno odbyć się jak najszybciej.

Wiceminister Adam Szejnfeld na Targach INFRASTRUKTURA 2008


– Organizujemy największą ofensywę infrastrukturalną w historii, ofensywę legislacyjną i finansową. Dobra infrastruktura bowiem to dźwignia wzrostu gospodarczego. Dlatego tak ważne są nowe projekty związane m.in. z budową dróg, lotnisk czy linii kolejowych – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas uroczystego otwarcia VI Międzynarodowych Targów Infrastruktury Miejskiej i Drogowej, które odbyło się 15 października br. w Warszawie.

Kalendarz o tym wie...


Wszyscy z niego korzystamy. Mamy go w mieszkaniach, laptopach, komórkach. Nasze życie, codzienne czynności są mu ściśle podporządkowane, a bez niego stalibyśmy się – nie przesadzając ...

Faktura (refaktura) za wodę a księgi rachunkowe


Rozpatrzmy następującą sytuację: Spółka z o.o. (vatowiec) otrzymuje faktury za zużycie wody, które następnie refakturuje. Jak powinno wyglądać księgowanie tych zdarzeń? Przedsiębiorstwo budowlane w imieniu innej firmy (niemieckiej) podpisało umowę na dostawę wody na budowie, a kosztami na podstawie otrzymanej faktury od dostawcy wody będzie obciążało firmę korzystającą.

Produkcja przemysłowa w październiku – komentarz MG do danych GUS


Produkcja sprzedana przemysłu w październiku br. była niższa o 1,2 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca 2008 roku. Natomiast w porównaniu z wrześniem 2009 roku sprzedaż wzrosła o 1,9 proc. Dane te są zgodne z szacunkami analityków MG.

Łukaszenka zapowiada budowę elektrowni jądrowej


Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zapowiedział, że wkrótce zostanie rozpoczęta budowa nowej elektrowni jądrowej na zachodzie kraju.

Indeks WIG20 odbił w górę razem z innymi rynkami w czwartek


Po raz pierwszy od 1996 roku stopa bezrobocia na Węgrzech przekroczyła 10 proc. - podała agencja AFP za węgierskim urzędem statystycznym KSH.

BIEC: w październiku wzrósł Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury


Sprawa polsko-rosyjskiego porozumienia w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski może być rozwiązana jeszcze w tym tygodniu, ale może też się przeciągać - powiedział we wtorek wicepremier Waldemar Pawlak. Brakuje wspólnego stanowiska w sprawie taryf tranzytowych dla rosyjskiego gazu przez terytorium Polski - poinformował.

Netia wprowadziła internet 10 i 20 Mb/s




Wartości jednostek funduszy inwestycyjnych - 25.11.2009


Grupa Lotos Od piątku obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 i 98 o 4 zł na tysiąc litrów.