Możliwości wykorzystania OZE w Polsce 2020


Przedmiotowe opracowanie wskazuje zarówno na techniczny i rynkowy potencjał wykorzystania odnawialnych źródeł energii, jak również prognozy wykorzystania tych źródeł do 2020 roku. Ważnym elementem analizy jest również określenie możliwej mocy zainstalowanej oraz produkcji energii elektrycznej, ciepła i chłodu oraz biopaliw transportowych.

Chociaż z internetu korzysta tylko połowa Polaków, przestaje rosnąć liczba internautów. Ponadto coraz częściej nie są odnawiane domeny - informuje "Puls Biznesu". Postępując zgodnie z instrukcjami nawigacji satelitarnej niedowidzący kierowca zderzył się z unikalnym modelem Rolls-Royce'a i zniszczył go doszczętnie. Największą od czerwca 1956 roku manifestację robotników zapowiada na piątek w Poznaniu NSZZ Solidarność. "Będziemy manifestować w obronie miejsc pracy w zakładzie, który jest symbolem walki o prawa robotnicze" - powiedział w czwartek dziennikarzom szef NSZZ Solidarność Wielkopolska Jarosław Lange.29 br. CP Energia podpisała aneks do umowy z OOO Gazprom Exportem na zakup skroplonego gazu ziemnego. Wartość tegorocznego aneksu jest niemal trzykrotnie większa od zeszłorocznego kon-traktu. Protest głodowy przeciwko planom likwidacji zatrudniającego 1,7 tys. osób Zakładu Linii Kolejowych w Gliwicach (ZLK) rozpoczęło w piątek rano dwudziestu pracowników. Ośmiu innych chce przed południem rozpocząć głodówkę w siedzibie spółki w Warszawie. Karta kredytowa to fantastyczny wynalazek. Nie ma lepszego sposobu, żeby płacić za zakupy cudzymi pieniędzmi. I to bez żadnych odsetek! Niestety, ten niewinny kawałek plastiku może być też zabójczą miną w twoim portfelu.

Podlaskie firmy robią co mogą, by wyjść z kryzysu. Niektórym to się udaje. Inne wciąż walczą.

W wywiadzie udzielonym „Rzeczpospolitej” Michał Szubski, prezes PGNiG skomentował osiągnięte w ubiegłym tygodniu porozumienie gazowe, a zwłaszcza kwestie związane z tranzytem rosyjskiego gazu przez Polskę. Władze UJ postanowiły w lipcu nagrodzić pracowników sekretariatów, których studenci wyróżnili w ankietach. Przyznały więc najlepiej ocenionym premie. Dwa tygodnie później rektor premie cofnął, bo okazało się, że ankiety wypełniło za mało studentów.



Kolejne wycieczkowce goszczą w Gdyni


Dwa statki pasażerskie zawitały dzisiaj (13 maja 2010 roku) do gdyńskiego portu. Osobom dokładnie obserwującym wizyty wycieczkowców wydawać się może, że obie jednostki odwiedzały już Gdynię. ...

Początek sesji: dalsze spadki na giełdach, złoty nadal się osłabia


Kłopoty Grecji i całej strefy euro nadal ciągną europejskie giełdy w dół. Dzisiaj walka toczyć się będzie o powstrzymanie spadków. Na odrabianie strat przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

GPW: notowania WIG20 spadły o 0,59%


Dziś cieszyliśmy się zwyżkami notowań tylko przez krótki czas. Szybko powróciły obawy przed większą korektą. Nie były ich w stanie rozwiać lepsze odczyty wskaźników aktywności gospodarczej w Polsce, ani w strefie euro.

Analitycy: Polska waluta będzie rosła w siłę


Analitycy ankietowani przez "Puls Biznesu" twierdzą, że w grudniu polska waluta będzie rosła w siłę. Za euro w sylwestra zapłacimy 4,07 zł, czyli 8 groszy mniej niż obecnie.

Radziwiłł: MF gotowe do emisji obligacji w dolarach


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Warszawska GPW w lipcu 2009 r.


Po pierwszych siedmiu miesiącach 2009 r., Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zajmuje pozycję lidera w kategorii obrotów akcjami oraz kapitalizacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Kapitalizacja spółek na GPW jest o ok. 20 proc. wyższa niż w Wiedniu, a wartość obrotów w analizowanym okresie - o 2 mld Euro wyższa niż na Wiener Boerse.

Protest motocyklistów w Warszawie


# dochodzi szersza wypowiedź rzecznika resortu infrastruktury #

Pracownicy fabryki Bison-Bial protestowali w obawie o miejsca pracy


"GP": Wciąż kupujemy dużo AGD


- Pierwsze półrocze 2009 r. przyniosło 2 5-procentowy wzrost sprzedaży na polskim rynku AGD, podaje "Gazeta Prawna". Polacy wydali na taki sprzęt 1,8 mld zł.

MF sprzedało bony za 1,0 mld zł


Ministerstwo Finansów sprzedało na przetargu bony 52-tygodniowe za 1,0 mld zł przy popycie 1.949,0 mln zł - podał resort w poniedziałek w komunikacie.

NBP: banki prognozują złagodzenie polityki kredytowania firm


W II kwartale 2010 r. banki prognozują, że polityka kredytowa dla firm zostanie złagodzona, natomiast utrzymane zostaną zaostrzone kryteria przyznawania kredytów mieszkaniowych - wynika z badań Narodowego Banku Polskiego "Sytuacja na rynku kredytowym".

Doradca Putina: podpisane zostaną 3 dokumenty rosyjsko-polskie


Zastępca szefa aparatu (kancelarii) rządu Rosji Jurij Uszakow poinformował, że podczas rozpoczynającej się w poniedziałek wizyty rosyjskiego premiera Władimira Putina w Polsce podpisane zostaną trzy dwustronne dokumenty.

Pomorze. Składowisko odpadów może działać jeszcze przez 10 lat


Składowisko śmieci w Gdańsku-Szadółkach dostało pozwolenie na przedłużenie działalności o kolejne 10 lat. Jest to największe w województwie składowisko, przyjmujące rocznie ponad 380 tys. ton odpadów od prawie 600 tys. mieszkańców Gdańska i okolicznych gmin.

Deficyt po kwietniu 27 mld 42 mln zł, czyli 51,8 proc. planu


\\\\\\\\\\\\\\\"

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. 

BOTM: dodatkowe limity na listopad


Komunikat  67/2009 Jak informuje Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego można ubiegać się o dodatkowe limity zezwoleń na listopad. Jednocześnie Biuro przypomina, że zgodnie z zasadami podziału i wydawania ...

FIXING NBP: 2.8670 zł za dolara; 3.9141 zł za euro


W Wielkiej Brytanii weszło w życie prawo zezwalające urzędowi podatkowemu na publikowanie czarnej listy osób uchylających się od zobowiązań podatkowych - donoszą czwartkowe media.

Rz: Rosjanie kupują polską hutę


Jeszcze w tym miesiącu Rosjanie przejmą ukraiński koncern metalurgiczny Związku Przemysłowego Donbasu (ISD), a wraz z nim między innymi Hutę Częstochowa - pisze "Rzeczpospolita". Rozmowy są utajnione, a umowa zostanie podpisana po styczniowych wyborach prezydenckich na Ukrainie.

Gazprom i serbski Serbijagaz podpisały umowę dotyczącą "South Stream"


Rosyjski koncern Gazprom i serbski Serbijagaz podpisały protokół dotyczący budowy serbskiego odcinka gazociągu "South Stream" - "Południowy Strumień". Na marginesie wizyty prezydenta Dmitrija Miedwiediewa w Belgradzie parafowano również porozumienie o utworzeniu wspólnego przedsiębiorstwa związanego z podziemnym zbiornikiem gazu "Banatskij Dvor".

DAX na zamknięciu wzrósł o 0,25 proc., do 5.890,31 pkt


Niemiecki indeks DAX na zamknięciu wzrósł o 0,25 proc., do 5.890,31 pkt. (PAP)

Targi, konferencje nt. offsetu


Komunikat w sprawie formalnych wymogów dotyczacych wniosków składanych do organu kontroli obrotu, tj. Ministra Gospodarki.