Strzelec-Łobodzińska: górnictwo osiągnie w tym roku zysk


- Mimo ponad 153 mln zł straty netto po pierwszym półroczu, górnictwo węgla kamiennego powinno zamknąć 2009 r. zyskiem - zapowiedziała w środę odpowiedzialna za tę branżę w resorcie gospodarki wiceminister Joanna Strzelec-Łobodzińska.

google_tokyo (Google_Tokyo):: Ukraine Mutated H1N1 Swineflu NO CURE, NO VACCINE,PNEUMONIC, check comment box for link's http://bit.ly/bU1gZ3

czytaj dalej

Nie trzeba podnosić obciążeń podatkowych, żeby zwiększyć dochody do budżetu państwa. Znalezienie potrzebnej gotówki będzie jednak wymagało dokładnego przeglądu przepisów i szybkiej zmiany wielu z nich - mówi Wyborczej.biz prof. Witold Modzelewski z Instytutu Studiów Podatkowych. Piłkarze Estonii przerwali serię ośmiu niepokonanych meczów reprezentacji Angoli, pokonując ją 1:0 (0:0) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w portugalskim Vila Real de Santo Antonio. Jedynego gola zdobył w 79. minucie Kaimar Saag.Minister w kancelarii prezydenta Bożena Borys Szopa nie zgadza się z krytyką nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Prezydencka nowelizacja przewiduje przeprowadzanie niezapowiedzianych kontroli w firmach. Rozwiązanie to krytykują przedsiębiorcy twierdząc, że utrudni im to prowadzenie działalności. Tragiczne wydarzenia ostatnich dni zwracają oczy całego świata na logistyków, od których oczekuje się by nieśli pomoc humanitarną nieszczęśliwym ofiarom trzęsienia ziemi w Haiti. Wytyka się ... Podczas spotkania w Brukseli państwa Unii Europejskiej rozważają nałożenie sankcji na Iran, wzmacniając te już nałożone przez Radę Bezpieczeństwa ONZ. W oświadczeniu, stwierdzili że działania te ...

W I półroczu br. polski rynek reklamy internetowej był wart 658 mln zł - wynika z raportu firm PricewaterhouseCoopers oraz IAB Polska

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska powiedziała we wtorek, że Polska wykorzystała już 40 proc. środków, jakie Unia Europejska przeznaczyła do końca 2013 r. na dotacje dla państw członkowskich. Bierzemy pieniądze ze wszystkich programów operacyjnych - dodała. Kulczyk Oil Ventures (KOV) zainwestuje 154,4 mln dolarów w 2010 i 110,6 mln dolarów w 2011 roku. Odwierty w Brunei firma rozpocznie w ten weekend, a jej głównym celem strategicznym na tym etapie jest budowa zdywersyfikowanego portfela złóż surowcowych, poinformował agencję ISB prezes KOV, Timothy M. Elliott.

Rosyjski AtomRedMetGold i mongolski AtomMon planują utworzenie joint venture, które zajmie się eksploatacją złoża uranu w regionie Dornod - napisał serwis pb.pl Gazprom zagroził przykręceniem gazowego kurka Białorusi, jeśli do poniedziałku Mińsk nie spłaci gazowych długów. Zasady opodatkowania zysków z inwestycji w przyszłym roku nie zmienią się. To dobra informacja dla towarzystw, bo likwidacja tzw. podatku Belki spowodowałaby konieczność wycofania się z oferowania tzw. polisolokat, z których w tym roku ubezpieczyciele zbiorą nawet 7-8 mld zł. To krótkoterminowe umowy ubezpieczenia na życie i dożycie, które pełnią takie funkcje jak lokata bankowa. Ponieważ od polis nie płaci się podatku Belki, bank sprzedający takie produkty może zaoferować wyższe oprocentowanie.Analizując elastyczność podaży i popytu na gaz, na czynniki mikroekonomiczne należy nałożyć trendy makroekonomiczne, a więc sytuację w gospodarce światowej, która ma wpływ na zachowanie się tych wielkości - powiedział Sławomir Hinc, wiceprezes PGNiG podczas konferencji EUROPOWER 2009. Stalexport Autostrada Małopolska narzucała konsumentom nieuczciwe ceny za przejazd remontowanym odcinkiem autostrady A4 - uznał wczoraj Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To dobra informacja dla kierowców. PKN Orlen podnosi od soboty hurtową cenę benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 13 zł i obniża hurtowe ceny oleju napędowego o 1 zł na tysiąc litrów. Hurtowa cena benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 nie ulega zmianie - poinformował płocki koncern.

Słowacja może zablokować pakiet pomocowy dla UE


Słowacja nie podpisze umowy ramowej w sprawie pakietu pomocowego o wartości 750 mld euro dla zadłużonych krajów Unii Europejskiej. Ministrowie finansów Wspólnoty mieli podpisać do wczoraj ramową umowę w sprawie pakietu, ale po wyborach parlamentarnych słowacki rząd nie może podejmować decyzji, a nowy, prawicowy gabinet jest umowie przeciwny. Słowackie media ostrzegają, że Bratysława może zablokować przyjęcie pakietu

Deweloperzy zostali ośmieszeni. Aukcja się nie udała


Z 23 mieszkań wystawionych w niedzielę na aukcji w warszawskim hotelu Sheraton sprzedanych zostało tylko 5. Powód? Pod młotek szły duże i drogie lokale, a na nie popyt jest niewielki - pisze na swoim blogu Marek Wielgo

CB Richard Ellis znowu wśród najlepszych


Czwarty rok z rzędu Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Firm Outsourcingowych (IAOP - International Association of Outsourcing Professionals) uznało CB Richard Ellis Group (CBRE) za jedną z najlepszych ...

"Gazeta Wyborcza": Bogaty, czyli złodziej


Blisko 80 proc. Polaków chce, by państwo wysyłało do firm więcej kontrolerów, alarmuje "Gazeta Wyborcza" w oparciu o sondaż PBS DGA.

Jeśli potrzebujesz porady psychologicznej w Łodzi zapraszamy do mojego gabinetu. Jako psycholog Łódź od wielu lat prowadzę praktykę psychologiczną i mam za sobą przeprowadzonych wiele terapii psychologicznych. Pracuję jako psycholog Łódź oraz psychoterapeuta Łódź prowadząc swój gabinet psychologiczny.

Złoty umacniał się do południa w środę, później się osłabiał


# dochodzi wypowiedź prezesa GPW Ludwika Sobolewskiego #

Zapłacimy kolejny haracz?


Jak podała "Gazeta Prawna”, od przyszłego roku pracownicy zapłacą fiskusowi haracz za prywatne używanie służbowych samochodów. Takie zmiany chce wprowadzić Ministerstwo Finansów do ustaw o podatku ...

GM zlikwiduje ok. 9000 miejsc pracy w Oplu


Ceny dóbr i usług konsumpcyjnych wzrosły w październiku br. o 0,1 proc. w porównaniu z wrześniem br., a o 3,1 proc. w ujęciu rocznym. Wynik ten był zgodny z oczekiwaniami analityków MG. Resort gospodarki prognozuje, że w listopadzie br. ceny będą na zbliżonym poziomie do października br.

Serwisy ministerstwa


W dziale PROJEKTY AKTÓW PRAWNYCH zamieszczone są projekty aktów prawnych (w kategoriach według nazw departamentów MG). Przy projekcie znajdują się wymagane przez Ustawę dane według wzoru podanego poniżej (sposób prezentowania projektu aktu prawnego)

Millennium DM utrzymał dla ZA Puławy rekomendację 'redukuj', wycena do 70,4 zł


Rosyjski rynek finansowy przyjął spokojnie informacje o zamachach terrorystycznych w Moskwie.

"Dziennik Gazeta Prawna": Rewolucja w OFE v


Resort pracy planuje wprowadzenie rewolucyjnych zmian dla 14,4 mln członków OFE. Mają oni zyskać możliwość wypisania się z II filara i wydania zgromadzonych pieniędzy na dowolny cel, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Konkurs na dofinansowanie projektów w ramach 4.5.1 PO IG


Ministerstwo Gospodarki ogłasza konkurs projektów w trybie otwartym w ramach poddziałania 4.5.1 „Wsparcie inwestycji w sektorze produkcyjnym” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wartość środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach tego poddziałania wyniesie w 2009 r. ponad 1,05 mld zł. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski od 2 marca br. w siedzibie MG.

Emerytura według Pawlaka: Bierzmy przykład z Kanady i Szwecji


czytaj dalej

Poduszki powietrzne w Hondach do wymiany


- Koncern motoryzacyjny Honda rozszerzył we wtorek trwającą od ponad roku akcję naprawy felernych poduszek powietrznych na dalsze 378 tys. aut. To kolejna w ostatnich miesiącach wpadka japońskich producentów samochodów, słynących do niedawna z niezawodności.

"Dziennik Gazeta Prawna": Ceny prądu w górę


RWE Polska, spółka kontrolowana przez niemiecki koncern energetyczny, od stycznia podnosi w Warszawie o 4,7 proc. cenę prądu dla gospodarstw domowych, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

EBOR otworzył linię kredytową w wys. 50 mln euro dla BGŻ


Polska nie może dopuścić do nadmiernej aprecjacji kursu złotego, gdyż może to odbić się bardzo niekorzystnie na wzroście gospodarczym - ocenia w rozmowie z PAP wiceminister finansów Ludwik Kotecki.

Dzisiaj ograniczenia w Czechach i na Słowacji


Przypominamy o ograniczeniach ruchu ciężarówek Wtorek, 17 listopada jest na Słowacji i w Czechach świętem państwowym. Nasi sąsiedzi obchodzą - Dzień Walki o Wolność i Demokrację. Dlatego, tego ...

Na GPW kupują tylko krajowi? Aktywa zagranicznych TFI wzrosły tylko o 15 mln zł


Pomimo doskonałej koniunktury na światowych parkietach, miniony rok nie był zbyt udany dla instytucji zagranicznych, które swoje fundusze inwestycyjne oferują w Polsce. W 2009 r. zdołały one zebrać zaledwie 15 mln zł nowych aktywów, które wzrosły tym samym do 2,74 mld zł na koniec grudnia, szacują Analizy Online, firma monitorująca rynek funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.

Hiszpania: Kanaryjscy bezrobotni protestują przeciw Polakom


Ponad stu bezrobotnych na wyspie Gran Canaria należącej do hiszpańskiego archipelagu Wysp Kanaryjskich protestuje przeciwko zatrudnianiu przez producentów rolnych cudzoziemców, z których na pierwszym miejscu wymieniają Polaków.

Toyota rozpoczęła serwisowanie aut z wadliwymi pedałami gazu


Toyota Motor Poland od wtorku zawiadamia właścicieli samochodów z wadliwymi pedałami gazu o konieczności wizyty w serwisach Toyoty - poinformowała PAP TMPL. W Polsce problem ten dotyczy ok. 73,5 tys. aut.

Energy market opening in Poland


-The Act on the termination of long term agreements passed by the Parliament was one of the most difficult economic laws after the year 1989. However, it was necessary so that the energy market could flourish after July 1 st 2007- said Piotr Woźniak, Minister of Economy, at the press conference held in the Parliament on June 29 th.