Wartości jednostek funduszy inwestycyjnych - 26.11.2009


Aż 55 gmin z czterech województw łączy siły, żeby doprowadzić do jak najszybszej rozbudowy drogi krajowej S11. Chociaż trasa jest jedną z najbardziej uczęszczanych w kraju, ma obecnie tylko jedną jezdnię. Według rządowych planów, rozbudowa zacznie się najwcześniej po 2013 r. Gminy chciałyby mieć drogę już teraz.

Komisja Europejska zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami opublikowała projekt propozycji rozporządzenia, które wdraża system GHS przyjęty wcześniej przez ONZ. Zgodnie z zasadami Better Regulation KE zorganizowała konsultacje internetowe, których wyniki zostaną wzięte pod uwagę przy przygotowywaniu ostatecznego projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady. Najpiękniejsi pojadą na Ibizę Mamy już bardzo tradycyjne wybory, jakieś tam Miss World, Miss Polonia i Polski, Universum i Parowozów. Miłośnicy (fanatycy) wielkich ciężarówek co roku organizują ... Jak poinformował Portal Spraw Zagranicznych, Międzynarodowy Fundusz Walutowy wyraził w środę 30 grudnia zgodę na zmniejszenie przez Narodowy Bank Ukrainy swoich rezerw walutowych o 2 mld dolarów i przekazanie ich rządowi na spłatę zadłużenia za dostawy gazu.Polacy wydają nawet 1 mld zł rocznie na dodatkowo płatne SMS-y. Biorą udział w konkursach, loteriach, głosują na ulubieńców startujących w rozrywkowym show - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Należąca do PKE Elektrownia Jaworzno III wybrała konsorcjum, które wykona projekt, dostarczy, wybuduje i uruchomi kocioł OFz-201 na biomasę. Dobra wiadomość dla osób zainteresowanych założeniem własnej firmy internetowej. Jak się dowiedziała "Gazeta Prawna", do końca roku na ten cel czeka jeszcze 150 mln zł z unijnych dotacji w ramach programu Innowacyjna Gospodarka.

Katarzyna Nowak - Kwiatkowska. Police

\\\"\\\" Zespół należący do Petera Saubera, spadkobierca byłego już teamu Roberta Kubicy, jako pierwszy podał datę prezentacji bolidu. Maszyna zostanie zaprezentowana 31 stycznia na torze w Walencji. Szwajcar cały czas szuka sponsora, a jak podają zagraniczne portale, najbliżej mu do producenta kawy - Nespresso. Do 7 kwietnia inwestorzy mają czas na składanie ofert ws. kupna należących do Skarbu Państwa udziałów Pomorskiej Agencji Poszanowania Energii w Bydgoszczy - poinformowało Ministerstwo Skarbu Państwa.

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec kwietnia wzrosło o 8.926,1 mln zł, czyli o 1,4 proc. i wyniosło 664.222,3 mln zł - podało w poniedziałek w komunikacie Ministerstwo Finansów. Czy paragon jest dowodem księgowym, na podstawie którego można dokonać księgowania w kasie, czy też należy wystawić KW? Czy paragon i wyjaśnienia pracownika może być podstawą do zaksięgowania zakupu materiałów w koszty, będące kosztami uzyskania przychodu? Banki i biura maklerskie prowadzą już ponad 1,140 mln rachunków inwestycyjnych. W marcu ich liczba zwiększyła się o 4287Dzisiaj (28 sierpnia) w Radomsku otwarto centrum logistyczne japońskiej firmy Frigo Logistic dla głęboko mrożonych produktów spożywczych. Japoński inwestor ulokował swoje nowe centrum logistyczne na terenie ... Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane. PGNiG miała 1201,96 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 865,30 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Kurs dolara zyskał dzięki danym z rynky pracy


Piątkowa reakcja rynku na lepsze dane z rynku pracy była wyłamaniem się z funkcjonującego ostatnio schematu. Zazwyczaj dobre dane wpływały pozytywnie na giełdy i jednocześnie następowało osłabienie dolara.

Dalsze cięcia w New York Times. 100 osób traci pracę


Właściciel gospodarstwa rolnego omal nie zemdlał, kiedy dostał ostatni rachunek za prąd. Za dwa ostatnie miesiące miał zapłacić ponad 5,2 mln zł! Janusz Klupsch jest właścicielem gospodarstwa ...

Eurodyscyplina


Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

Odpowiedzi wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka na interpelacje poselskie


...

DGP: Ustawa na wielką wodę


- Będą przepisy ułatwiające wywłaszczenie z terenów zalewowych. Rozwiązania są wzorowane na specustawie drogowej. Czy jednak pisana na szybko ustawa nie sprowadzi na nas dodatkowych kłopotów? - zastanawia się "Dziennik Gazeta Prawna"

GUS: Wskaźnik koniunktury w przemyśle wzrósł do 3 pkt w lutym


Rzeczywistość może różnić się od tego, co wydaje się być niemal pewne. Dotyczy to m.in. zapewnień składanych przez producentów samochodów, paliw oraz materiałów eksploatacyjnych. W niektóre z nich po prostu nie warto wierzyć.

Merkel i Sarkozy: Zgoda w sprawie zarządzania gospodarczego UE


Francja i Niemcy opowiadają się za wzmocnieniem zarządzania gospodarczego w gronie wszystkich 27 państw UE, ale "w razie potrzeby" możliwe powinny być działania tylko w ramach strefy euro - poinformowała w poniedziałek w Berlinie kanclerz Angela Merkel.

RN Energomontażu Południe rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2009 r.


Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej przedsiębiorcy wykorzystywać mogą zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe. Mogą to być auta własne (kupione za środki prywatne lub firmowe), jak i cudze (np. wynajęte, użyczone lub wzięte w leasing). Rodzaj pojazdu oraz podstawa prawna korzystania z niego ma wpływ na podatkowy sposób rozliczenia wydatków na zakupione do niego paliwo.

Kryzys finansowy - z Islandii znikną McDonald'sy


- Islandzkie restauracje sieci McDonald's, która uważana jest za symbol globalizacji, stały się najnowszą ofiarą światowego kryzysu finansowego. W przyszły weekend zamknięte zostaną wszystkie trzy McDonald'sy na wyspie - wszystkie w stolicy Reykjaviku - poinformowała w poniedziałek agencja AP

E.ON odnotowuje dobre wyniki za pierwszy kwartał


Niemiecki koncern energetyczny E.ON ogłosił dziś oficjalnie wyniki za pierwszy kwartał bieżącego roku. Przy przychodach porównywalnych do uzyskanych w analogicznym okresie ubiegłego roku firma zanotowała spektakularny wzrost zysku EBIT o 20 proc.

Dane o PKB eurolandu w III kwartale 2009 r.


Produkt Krajowy Brutto (PKB) strefy euro wzrósł w III kwartale 2009 roku, po uwzględnieniu czynników sezonowych, o 0,4 proc. kwartał do kwartału, a liczony rok do roku spadł o 4,1 proc. - podał w czwartek w komunikacie Eurostat, europejskie biuro statystyczne.

Drożeje olej opałowy z PKN Orlen


PKN Orlen podnosi od czwartku hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 9 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

Rostowski: wzrost PKB w 2010 r. na poziomie 3,5 proc. realny


- Osiągnięcie w tym roku wzrostu PKB na poziomie 3,5 proc. wydaje się być realne, zaś w 2011 roku, jeśli nie dojdzie do gwałtownych zaburzeń na rynkach finansowych, może być on jeszcze wyższy - powiedział w środę minister finansów Jacek Rostowski

A nam PKB rośnie - latem, zimą, na wiosnę


Główny Urząd Statystyczny zaskoczył niemal wszystkich, ogłaszając, że PKB w II kw. wzrósł w Polsce aż o 1,1 proc. Jeszcze rok temu taki wzrost każdy by wyśmiał. Teraz jednak marzą o nim wszystkie kraje Unii Europejskiej

Spotkanie wiceminister Henclewskiej z zagranicznymi studentami


Zaprezentowanie sytuacji ekonomicznej i omówienie perspektyw wzrostu gospodarczego Polski to główny cel rozmów wiceminister gospodarki Grażyny Henclewskiej ze studentami kierunków ekonomicznych z Aston Business School, którzy przyjechali do Polski w ramach wymiany międzyuczelnianej. Spotkanie odbyło się 24 marca br. w Ministerstwie Gospodarki.

Pawlak: jest upust w cenie gazu dla Polski


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Na nowe elektrownie potrzeba będzie nawet 100 mld zł.


Około 100 mld zł potrzebują polskie firmy energetyczne, żeby zbudować nowe elektrownie. Skąd wezmą pieniądze?

UWAGA: 17 kwietnia NCTS ma przerwę


Komunikat Służby Celnej - Przerwa w działaniu systemu NCTS W związku z prowadzonymi pracami związanymi z rozwojem systemu NCTS w dniu 17 kwietnia 2010 r. (sobota) ...

CTL ma 12 kontraktów na przewóz węgla na 2010 r.


Polska nie wykorzystuje środków przyznanych przez MFW w ramach elastycznej linii kredytowej (FCL) - wynika z cotygodniowego raportu na temat działalności finansowej MFW.

Minister Sawicki już obserwuje sklepy. Chce wyeliminować spekulantów


W piątek po raz pierwszy zebrał się rządowy zespół, który ma się zająć badaniem cen artykułów spożywczych w sklepach.

Moja firma prowadzi biuro rachunkowe Szczecin oferując klientom ze Szczecina księgowość Szczecin oraz prowadzenie książki przychodów i rozchodów. Jeśli interesuje cię księgowość małych firm Szczecin możesz zamówić taką usługę w naszym biurze rachunkowym w Szczecinie. Z nami księgowość Szczecin nabierze nowego wymiaru. Zapraszamy.