Indeks WIG20 spadł we wtorek o prawie 2% po korekcie w dół PKB w USA za III kw.


Sony przypomina, że usługa sieciowa dla konsol tej firmy, PlayStation Network, obchodzi właśnie swoje trzecie urodziny.

Rosnieft, największy koncern naftowy w Rosji, jest bliski odkupienia od polskiego PKN Orlen 25 proc. akcji rafinerii Orlen Lietuva w Możejkach, na Litwie - podaje w poniedziałek dziennik \\\"Wriemia Nowostiej\\\". Giełda Papierów Wartościowych (GPW) liczy na to, że do końca roku na głównym parkiecie będzie notowanych 400 spółek, wynika z czwartkowej wypowiedzi prezesa GPW Ludwika Sobolewskiego. Sprawa polsko-rosyjskiego porozumienia w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski może być rozwiązana jeszcze w tym tygodniu, ale może też się przeciągać - powiedział we wtorek wicepremier Waldemar Pawlak. Brakuje wspólnego stanowiska w sprawie taryf tranzytowych dla rosyjskiego gazu przez terytorium Polski - poinformował.Bank BPH miał 54,36 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 19,78 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie. - Polska jest jednym z najważniejszych europejskich centrów usług w sektorze BPO. Dzięki Związkowi, zrzeszającemu firmy Business Process Offshoring (BPO), rząd ma partnera, z którym może szukać przestrzeni dla ich rozwoju w naszym kraju - powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak podczas konferencji inaugurującej działalność Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) 20 listopada br. w Warszawie. Lewicowe państwa Ameryki Łacińskiej z Wenezuelą na czele chcą zastąpić amerykańską walutę w rozliczeniach bezgotówkowych nowym pieniądzem - sucre.

Sony przypomina, że usługa sieciowa dla konsol tej firmy, PlayStation Network, obchodzi właśnie swoje trzecie urodziny.

Rejestracja spółki w KRS to nadal długotrwały proces. Uważa się, że przebrnięcie przez procedurę rejestracyjną w trzy miesiące to dobry wynik. Zdarza się jednak, że trwa ... Ponad 12,8 tys. odbiorców w północnej części woj. śląskiego wciąż pozbawionych jest dostaw energii elektrycznej. Niektórzy z nich nie mają energii, a często także ogrzewania i wody, już ponad tydzień. Choć energetycy wciąż pracują, w ostatnich dniach - z powodu nowych awarii - liczba odbiorców bez energii rośnie.

Rząd Donalda Tuska uznaje podwyższanie podatków za instrument absolutnie ostateczny - powiedział w poniedziałek wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld, choć przyznał, że w krótkim okresie takie decyzje pozwalają osiągnąć dodatkowe wpływy budżetowe. Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, do 2025 r. polskie grupy energetyczne planują przeznaczyć na inwestycje 200 mld zł, z czego przynajmniej 10 proc. wydane zostanie na inwestycje w odnawialne źródła energii. Dziennik Gazeta Prawna likwiduje osobną sekcję gospodarczą ukazującą się na łososiowych stronach oraz piątkowy magazyn. I zwalnia 16 osób.Były szef teamu Renault Flavio Briatore zwrócił się do francuskiego sądu o anulowanie kary dożywotniego zakazu działania w Formule 1. Wyłoniono wszystkich wykonawców, którzy zbudują blisko 57-kilometrowy odcinek autostrady A4 pomiędzy Szarowem a Tarnowem w Małopolsce. Inwestycja, która została podzielona na trzy zadania, powinna być gotowa w 2012 roku. Electricite de France zostanie dziś udziałowcem gazociągu South Stream, do projektu został zaproszona też Rumunia – donosi „Rzeczpospolita”.

PW samodzielnie zacznie kształcić energetyków jądrowych


Jeśli Polska chce wykorzystać rozwój energetyki jądrowej, musi mieć jak najwięcej specjalistów i zaangażować krajowe firmy - mówią PAP wykładowcy pierwszej w Polsce specjalności "Energetyka jądrowa". ...

Przegląd i ocena obowiązujacego prawa


...

UE.Od 1 stycznia liberalizacja międzynarodowych połączeń kolejowych


W 2009 roku banki poczuły w pełni efekty kryzysu, a co za tym idzie ucierpieli też ich klienci. To był trudny rok dla kredytobiorców.

Ministerstwo infrastruktury zapowiada umowy na 500 km autostrad i dróg ekspresowych


Do końca pierwszej połowy przyszłego roku resort infrastruktury planuje podpisanie umów na budowę 500 kilometrów dróg ekspresowych, autostrad i obwodnic - zapowiedział w rozmowie z PAP minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Wśród najważniejszych zadań resortu na najbliższe dwa lata wymienił także prywatyzację PKP Intercity i PKP Cargo oraz przyśpieszenie budowy sieci internetu szerokopasmowego.

Ministerstwo Gospodarki: PKB w I kwartale wzrósł o 3,1 proc.


Legitymowanie się wyższym wykształceniem paradoksalnie może przyczynić się do włączenia jego posiadacza w poczet osób bezrobotnych. W Polsce przybywa lawinowo młodych bezrobotnych, najczęściej właśnie z wyższym wykształceniem. Kompatybilnie z danymi, w zeszłym roku zarejestrowano 114 tysięcy osób z  wykształceniem wyższym, jednak oficjalne liczby są mocno zaniżone. Nieoficjalnie, poziom bezrobocia w tej grupie społecznej wynosi od 300 do 400 tysięcy. Przyczynami takiego stanu rzeczy są między innymi wstyd i poczucie upokorzenia związane z zarejestrowaniem się jako osoba bezrobotna.

Wiceminister Szejnfeld o współpracy inwestycyjnej z Koreą


Perspektywy współpracy gospodarczej, w tym inwestycje w branży gazowej i energetycznej były głównym tematem rozmów wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda z koreańskimi parlamentarzystami oraz członkami Komisji Strategii i Finansów Republiki Korei. Spotkanie odbyło się 11 sierpnia br. w Ministerstwie Gospodarki.

Indeksy GPW nadal tracą z powodu napiętej sytuacji na świecie


Brytyjczycy posiadający nielegalne konta za granicą dostali dodatkowy miesiąc na rachunek sumienia i ujawnienie swoich aktywów fiskusowi.

Metan ogrzeje mieszkania w Wodzisławiu Śląskim


Jak podaje Polska Dziennik Zachodni, w lutym w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Olszyny rozpoczną się wiercenia otworów, którymi będzie wydobywany metan.

Poczta oZNACZKuje wielbicieli książek


5 maja Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek „Europa”. W tym roku tematem wiodącym europejskich emisji tego znaczka jest „Książka dla dzieci”. Poczta Polska swoje wydanie ...

Tusk: rozmowy z Rosją w sprawie gazu - to krok do przodu


Rozmowy między Polską a Rosją w sprawie gazu były trudne, ale jest to krok do przodu - ocenił we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Donald Tusk.

Pawlak o nałożeniu na kopalnie podatku od budowli podziemnych


\\\"\\\"Głupiec W trwałych związkach może ujawnić się kryzys. To przede wszystkim spraw rutyny, ale i pozornego dbania o wzajemne układy emocjonalne. To twoi podstawowi wrogowie, dlatego musisz wydać im bezwzględną walkę. Przede wszystkim przestań udawać, następnie zadbaj o swój wygląd. Na początek wydaj walkę swojej sylwetce, poradź się fryzjera, jak zmienić tę samą od lat fryzurę. I koniecznie więcej optymizmu - tylko tak możesz odzyskać dawne piękne momenty. horoskop.wp.pl

Zamówienia w przemyśle w strefie euro wzrosły w listopadzie


Francuski rząd radzi użytkownikom, aby przestali używać przeglądarki Internet Explorer do momentu załatania krytycznej luki w zabezpieczeniach.

Certyfikaty energetyczne w rękach lobbystów


Szykuje się kolejny spór z UE, gdyż deweloperzy i firmy budowlane będą wystawiać świadectwa energetyczne dla budynków, które sami postawili - przewiduje "Dziennik Gazeta Prawna".

Comp miał 4,48 mln zł zysku netto w I kw. 2010 r., wzrost o 198,1% r/r


Do końca wakacji w każdy czwartek policjanci z Będzina (Śląskie), łapiący kierowców na lżejszych przewinieniach drogowych, będą im proponować zamiast mandatu krótki instruktaż z udzielania pierwszej pomocy.

Alessandro Profumo odejdzie z UniCredit?


Między prezesem włoskiej grupy UniCredit, do której należy Bank Pekao, a inwestorami podobno rozgorzał konflikt. Alessandro Profumo ma grozić odejściem - informują agencje informacyjne.

Nordea zaczyna hipoteczną ofensywę. Kredyty też w walutach


Tom Wilkinson, Evan Rachel Wood, Kevin Kline i Alexis Bledel zagrają u boku Robin Wright Penn i Jamesa McAvoya w dramacie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"The Conspirator\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".

FED pozostawił stopy bez zmian


System Rezerwy Federalnej (FED) pozostawił stopy procentowe bez zmian, w tym główną stopę na poziomie 0,25 proc.

Autostradą do Łodzi jeszcze przed Euro 2012?


15 firm chce budować odcinek autostrady A1 z Czerniewic do Brzezia i tyle samo dalej do Kowala za Włocławkiem. Trwają też poszukiwania przedsiębiorstw, które ułożą trasę z Kowala do Strykowa. Cały 144-kilometrowy odcinek drogi ma być gotowy jeszcze przed Euro 2012.

Badania niepełnosprawnych pracowników a ZFRON


Niepełnosprawny pracownik może dobrowolnie zrezygnować ze szczególnej ochrony, którą gwarantują mu obowiązujące przepisy. Potrzebuje do tego badań oraz zgody lekarza. Koszty badań w tym zakresie obciążają pracodawcę. Zastanówmy się, czy można sfinansować je ze środków zgromadzonych w zakładowym funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych?

MinFin sprzedało na przetargu zamiany obligacje za 4 ,62 mld zł


Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia