Tauron sponsorem chorzowskiego Ruchu


Tauron Polska Energia rozpoczęła współpracę sponsoringową z klubem piłkarski Ruch Chorzów.

Przez błędy notariuszy i władz spółdzielni uwłaszczenie wielu lokali trzeba powtórzyć - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) przejmie pakiet udziałów w polskiej i węgierskiej filii hiszpańskiej firmy Iberdrola Renovables, inwestującej w odnawialne źródła energii, zwłaszcza w instalacje wiatrowe - postanowiła w środę rada dyrektorów banku. Kolejny apartamentowiec, czy niewielki dom z kilkoma mieszkaniami? Trwa spór o inwestycję zlokalizowaną na ul. Grunwaldzkiej w Zakopanem. Wczoraj właścicielka sąsiedniej zabytkowej willi "Ornak" - protestująca ...Sukces wielu firm zależy od tego, czy doceniają kapitał intelektualny i społeczny pracowników i czy chcą dbać o jego rozwój - napisał w liście do uczestników konferencji nt. społecznej odpowiedzialności biznesu minister w kancelarii premiera Michał Boni. Wiceminister finansów Jacek Kapica chce pozwać do sądu dziennik "Polska The Times". Jak napisał w przesłanym PAP oświadczeniu, związane jest to z publikacją dziennika, która ukazała się na pierwszej stronie środowego wydania. W ostatnich dniach złoty wykazuje podwyższoną zmienność. Na początku mijającego tygodnia polska waluta umacniała się, od trzech dni jednak traci na wartości.

Jeśli rodzimy sektor mieszkaniowy miałby powtórzyć scenariusz amerykański, to w 2011 r. oddanych zostanie o połowę mniej mieszkań niż w rekordowym 2008 r. A ceny wcale nie muszą rosnąć z tego powodu - czytamy w raporcie Open Finance.

Dotąd Międzynarodowa Agencja ds. Badań nad Rakiem (IARC) oceniała, że kwarcówki są \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"prawdopodobnie rakotwórcze dla ludzi\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Obecnie IARC, która ... W ciągu kilku najbliższych dni zostanie wybrana firma, która wyceni należący do Gas Tardingu pakiet akcji EuRoPol Gazu i w ten sposób zostanie zapoczątkowany proces przygotowań do zmian w akcjonariacie operatora polskiego odcinaka gazociągu jamalskiego – donosi „Rzeczpospolita”.



Inicjatywa obywatelska w sprawie reformy emerytalnej jest potrzebna


W Krakowie uroczyście otwarto w piątek centrum handlowo-rozrywkowe Bonarka City Center, które powstało na poprzemysłowych terenach Zakładów Chemicznych Bonarka. Wartość inwestycji realizowanej przez węgierską firmę deweloperską Trigranit wyniosła ok. 350 mln euro.

Google pod lupą Brukseli. Bez formalnego postępowania


Komisja Europejska chce wyjaśnić, czy koncern nie stosuje nieuczciwych taktyk w walce z konkurencją. Google twierdzi, że skargi są inspirowane przez Microsoft

Rekomendacja T uderzy najmocniej w rynek kredytów hipotecznych


Koszty budowy gazociągu Nord Stream przez Bałtyk z Rosji do Niemiec wzrosły z 7,4 do niemal 9 mld euro - zapowiedzieli inwestorzy, gdy dostali kredyty na budowę.

Więcej mieszkań z budżetową dopłatą Rodzina na Swoim


Od czwartku w większości miast więcej mieszkań będzie można kupić za kredyt, w którego spłacie pomaga państwo w ramach programu Rodzina na swoim.

Poland - an EU leader in regulatory reform


Due to the implementation of the programme „Entrepreneur is entitled'' Poland was recognised by the UE as a leader in implementing regulatory reform. Surveys of administrative burdens, regulatory impact assessment, a one-stop shop for entrepreneur registering a business and a thematic Internet page are main effects of the Programme implementation, said the Minister of Economy Piotr Grzegorz Woźniak during a press conference concluding the first year of the Programme implementation which was held on 22 January 2007 at the Ministry of Economy.

Poland full-fledged member of IEA


On 25 September of this year, Poland became a full-fledged member of the International Energy Agency (IEA). Thanks to it, our country would be able to avail itself from the support of the member states in a situation of disturbances on the crude oil market and will have access to the Agency’s broad database on the events on the international energy market.

KNF ukarała trzy spółki za opcje walutowe


Fabryki Mebli Forte i Fota zapłacą po 150 tys. zł kary, a upadłe Krośnieńskie Huty Szkła - 70 tys. zł, za nie przekazanie w terminie informacji o transakcjach walutowych, które groziły nieograniczonymi stratami.

Pod Kielcami powstanie biogazownia


Jak poinformował „Puls Biznesu”, EC Bartos wybuduje biogazownię w Piekoszowie koło Kielc.

Złoty osłabiał się rano, będzie podążał za nastrojami na świecie we wtorek


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Siedmiu mieszkańców Szczecinka pozwało spółkę Kronospan


Siedmiu mieszkańców Szczecinka (Zachodniopomorskie) złożyło w sądzie pozew przeciwko producentowi płyt drewnopochodnych - spółce Kronospan. Domagają się w nim od firmy ograniczenia emisji pyłów opadających na ich nieruchomości.

Google inwestuje w nawigację i muzykę


Internetowy gigant rozszerza listę swoich rywali - na celownik wziął rynek producentów nawigacji samochodowej. Google podpisuje też nowe umowy w branży muzycznej.

Wsiąść do pociągu ...niemieckiego


Rozjadą, wykupią, czy też poczekają aż wszystko padnie? Od jakiegoś czasu trwa dyskusja i szukanie odpowiedzi na pytanie, czy niemieckie, państwowe koleje - Deutsche Bahn zagrożą PKP ...

Podstawy prawne kontroli obrotu z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym


...

MG chce zmian w prawie odnośnie górnictwa


Departament Górnictwa MG dokonał przeglądu obowiązujących przepisów będących w obszarze jego działania. Analiza wykazała, że konieczne są zmiany, które umożliwią wyeliminowanie barier w udostępnianiu nowych złóż węgla i stworzenie mechanizmów chroniących je przed zabudową.

Największa akcja CBŚ - 40 osób zatrzymanych


Ponad 300 policjantów CBŚ, BOA i KSP oraz funkcjonariusze Izby Celnej wzięli udział w największej jak do tej pory realizacji policyjnej wymierzonej w grupę specjalizującą się ...

Multimedia Polska pozyskała 400 mln zł z emisji obligacji, ogłosiła wezwanie na 20% akcji własnych


Wyścig w Bielawie zainauguruje 15. edycję cyklu Grand Prix w kolarstwie górskim, organizowanego przez Czesława Langa. Pod znakiem zapytania w tych zawodach stoi występ czterokrotnej triumfatorki klasyfikacji generalnej i głównej faworytki tegorocznej rywalizacji, Mai Włoszczowskiej.

DAX na zamknięciu sesji spadł o 0,66 proc.


Niemiecki indeks DAX na zamknięciu spadł o 0,66 proc., do 5.829,25 pkt. (PAP)

MG zaprasza do dyskusji nad realizacją Strategii Lizbońskiej


Ożywienie współpracy z partnerami społeczno-gospodarczymi w zakresie realizacji założeń Strategii Lizbońskiej oraz dyskusja nad priorytetami polityki gospodarczej UE po 2010 r. będą głównymi tematami konferencji Ministerstwa Gospodarki, która odbędzie się 8 grudnia br.

Cięcia w Szklance mleka. Minister podpisał rozporządzenie


Od poniedziałku zaczną obowiązywać przepisy ograniczające program "Szklanka mleka". Mleko będzie trafiać do dzieci nie przez cały rok szkolny, ale przez osiem miesięcy i nie 5 a 3 dni w tygodniu - pisze "Rzeczpospolita".

Deweloperzy przesadzili z biurami. Centrów handlowych za mało


Zapewne każdy chciał by być wstanie uśmiechać się za pomocą prawdziwego hollywoodzkiego uśmiechu, bez białych zębów, szkoda tylko, że nie każdy tak może. Na żółknięcie zębów wpływa wiele różnych czynników, takich jak na przykład dieta bogata w kawę, herbatę. Palenie papierosów również niekorzystnie wpływa na kolor zębów. Ale to nie są jedyne przyczyny zmiany koloru zębów, zęby wraz z upływem czasu zmieniają swój kolor, oraz w okresie dojrzewania narażone są na żółknięcie. Kamień nazębny również powoduje pogorszenie estetyki uśmiechu.

czytaj dalej

Moja firma prowadzi biuro rachunkowe Szczecin oferując klientom ze Szczecina księgowość Szczecin oraz prowadzenie książki przychodów i rozchodów. Jeśli interesuje cię księgowość małych firm Szczecin możesz zamówić taką usługę w naszym biurze rachunkowym w Szczecinie. Z nami księgowość Szczecin nabierze nowego wymiaru. Zapraszamy.