Przychody z prywatyzacji mogą być o połowę niższe


Tegoroczne przychody z prywatyzacji mogą być o połowę mniejsze od planowanych - alarmują eksperci, z którymi rozmawiała PAP. Z ich szacunków wynika, że w tym roku mogą one wynieść około 6 mld zł, a nie, jak zakładał resort skarbu, 12 mld zł. Specjaliści uważają jednak, że "załamanie" planu prywatyzacyjnego nie będzie szokiem dla finansowania deficytu sektora finansów publicznych.

NIK pozytywnie oceniła wykonanie budżetu państwa w 2009 r. Żaden z kontrolowanych urzędów nie został oceniony negatywnie. Komisja Europejska przyjęła we wtorek propozycję budżetu UE na rok 2011, zakładając 17-proc. wzrost w wydatkach na politykę spójności. Do Polski ma trafić jedna piąta puli, czyli ponad 10,2 mld euro Jaskrę można uznać za przewlekłą chorobę społeczną - w skali świata doprowadza do utraty wzroku miliony ludzi, a choruje na nią około 70 milionów. Ze ...W swoim drugim olimpijskim meczu grupy B hokeiści na lodzie Rosji niespodziewanie ulegli Słowacji 1:2 po rzutach karnych. Po spotkaniu najsłynniejszy rosyjski zawodnik Aleksander Owieczkin narzekał na źle przygotowane lodowisko. Ruszyła rekrutacja do Szkoły Milionerów. Jej uczestnicy dowiedzą się, jak założyć firmę i dobrze nią zarządzać, a na najlepszych czeka nawet 200 tys. euro. Jaskrę można uznać za przewlekłą chorobę społeczną - w skali świata doprowadza do utraty wzroku miliony ludzi, a choruje na nią około 70 milionów. Ze ...

# dochodzą wypowiedzi producentów piwa #



Niemcy tracą nerwy, bo General Motors nie oddaje Opla popieranemu przez Berlin konsorcjum z udziałem Rosjan. Rząd Niemiec wezwał GM na dywanik, a niemieccy związkowcy Opla grożą Amerykanom odwetem.31 marca 2010 roku na konferencji prasowej w siedzibie firmy Sumitomo Heavy Industries w Tokio dyrektor generalny jednego z największych światowych producentów sprzętu przemysłowego, broni, statków, ... \\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Sama o sobie mówi, że jest leniwa, ale każdy, kto ją poznał mówi jedno - to tytan pracy. Na co dzień nie ma czasu na kino. Co najwyżej poczyta jakąś książkę, bierze swoje \\\\\\\\\\\\\\\"nartki\\\\\\\\\\\\\\\" - jak sama je nazywa - i idzie wykuwać mistrzowską formą. Czytaj, kim jest złota medalistka z Vancouver. – Development of the Polish–Bulgarian economic cooperation will be influenced not only by political contacts, but first of all by direct contacts between entrepreneurs – said Deputy Prime Minister, Minister of Economy Waldemar Pawlak, during the Polish–Bulgarian Economic Forum, which took place on 8 April in the premises of the Polish Chamber of Commerce.

Gazprom chce przejąć 10 proc. amerykańskiego rynku gazu


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Gazprom będzie dążyć do przejęcia w ciągu pięciu lat 10 proc. amerykańskiego rynku gazu ziemnego.

Kłótnia o związkowców LOT


Ożywioną dyskusję w Sejmie wywołało zwolnienie przez LOT dwóch liderów związków zawodowych. Lewica ostrzegła, że LOT jest na skraju konfliktu społecznego

Chętnych na Energę nie brakuje


Mimo protestów pracowniczych i zagrożenia strajkiem, w ocenie „Rzeczpospolitej” nie słabnie zainteresowanie potencjalnych inwestorów kupnem Energi.

Wicepremier Pawlak o roli IT w firmach


Popularyzowanie technologii teleinformatycznych w przedsiębiorstwach, rozwój gospodarki elektronicznej oraz zalety wolnego oprogramowania to główne tematy omawiane przez wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka podczas konferencji „Giganci IT”. Spotkanie odbyło się 14 stycznia 2009 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Związki zawodowe żądają gwarancji


W związku z planami prywatyzacyjnymi rządu, związki zawodowe powracają z roszczeniem przyznania im gwarancji zatrudnienia. Wydawało się, że tego typu postulaty już dawno odeszły w zapomnienie, jako że są zupełnie sprzeczne z zasadami wolnego rynku. Zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich, w sytuacji spowolnienia gospodarczego, składanie tego typu żądań jest zwykłą nieodpowiedzialnością.

ZWZ Dębicy zdecyduje o wypłacie 2,60 zł dywidendy na akcję 8 czerwca


Ministerstwo Finansów nie prowadzi prac zmierzających do zmiany zasady opodatkowania hazardu - poinformowała w środę PAP Sylwia Stelmachowska z wydziału prasowego resortu. O zmiany takie poprosiły wiceministra finansów Jacka Kapicę firmy bukmacherskie.

"PB" - OECD karci polskie władze za lenistwo


Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju OECD krytykuje Polskę za unikanie reformy finansów publicznych, niszczenie systemu emerytalnego i zamiatanie problemów budżetowych pod dywan - pisze "Puls Biznesu". To pierwsza tak ostra krytyka OECD, dotycząca polskiej polityki gospodarczej.

Obama do Kongresu: dajcie 50 mld dol. na miasta


Prezydent USA Barack Obama w liście adresowanym do członków Kongresu apeluje o szybkie zatwierdzenie 50 mld dol. pomocy dla regionów. Inaczej Ameryce mogą grozić masowe zwolnienia nauczycieli, policjantów i strażaków

Prywatyzacja Enei w przyszłym roku


W tym roku na pewno nie dojdzie do sprzedaży kolejnego pakietu akcji Enei, dowiedziała „Rzeczpospolita”.

Gazprom dostał zastrzyk finansowy z Polski


Gazprom odwleka zwiększenie dostaw gazu do Polski, ale już dostał od Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa sięgający 200 mln dol. zastrzyk finansowy.

EBI: 1,5 mld zł na polskie projekty energetyczne i ochrony środowiska


Po raz trzeci w tym roku Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w prestiżowym rankingu edukacyjnym „Financial Times”, jako jedyna polska szkoła wyższa. Zajęła 42 miejsce wśród 70 najlepszych europejskich uczelni biznesowych. 7 grudnia „Financial Times” opublikował „European Business Schools Ranking 2009”, który zamyka listę corocznie ogłaszanych sześciu rankingów edukacyjnych.

Grecki rząd przyjął reformę systemu emerytalnego


Goście odwiedzający jeden z niemieckich ogrodów zoologicznych narzekają na… małego wielbłąda, który urodził się bez garbu.

W poniedzialek złoty będzie się umacniał dzięki słabemu dolarowi


- Jeśli jest styczeń, to zdaje się, że Moskwa musi wdać się w politycznie motywowany spór o nośniki energii z którymś ze swoich sąsiadów - komentuje poniedziałkowy \\\"Washington Post\\\" napięcia między Rosją a Białorusią, które nie zdołały uzgodnić warunków dostaw i tranzytu rosyjskiej ropy.

Kielce: awaria sieci ciepłowniczej


Jak podaje kielecki dodatek Gazety Wyborczej, osiedla Świętokrzyskie, Na Stoku, Wichrowe Wzgórze i Słoneczne Wzgórze przez całą noc z soboty na niedzielę były pozbawione dostaw energii cieplnej.

Getin Bank podwyższa opłaty za konta osobiste


Klienci Getin Banku, jednego z głównych banków specjalizujących się w szybkich kredytach, dostali właśnie listy z informacją, że od września zapłacą więcej za konta osobiste. Teraz podstawowy rachunek może kosztować nawet 13 zł miesięcznie!

Nauka latania według ULC


Urząd Lotnictwa Cywilnego przygotował interaktywny poradnik dla pasażerów. Stanowi on kompendium wiedzy o podróży lotniczej. Poradnik podpowiada jak sprawnie przejść przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku, co ...

"Rzeczpospolita": nowy PIT, czyli rewolucja w podatkach


Resort finansów szykuje dwie nowe ustawy, które mają ułatwić życie zwykłym podatnikom i przedsiębiorcom - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Zamiast obecnych ustaw o PIT i CIT wprowadzone zostaną dwie zupełnie nowe.

Grunty inwestycyjne w Polsce I-VI 2009


Colliers International opublikował raport dotyczący sytuacji na rynku gruntów inwestycyjnych w Polsce. Wynika z niego, iż wysoki popyt na rynku nieruchomości w ostatnich latach spowodował, że ceny gruntów pod inwestycje zarówno mieszkaniowe jak i komercyjne systematycznie rosły. Działo się tak aż do pierwszej połowy 2008. Skumulowana ilość gruntów, która trafiła na rynek w 2008 roku, zmiana warunków gospodarczych i zastój na rynku nieruchomości, przyniosły zdecydowany spadek popytu i cen gruntów.

Pomoc z Funduszu Solidarności będzie zależeć od wysokości strat


Jeśli w związku z powodzią straty wyniosą poniżej 2,1 mld euro, Polska nie będzie kwalifikowała się do pomocy na poziomie narodowym, lecz regionalnym - powiedziała Danuta Hübner, europosłanka PO, była unijna komisarz ds. polityki regionalnej.

Przejazd niektórymi autostradowymi obwodnicami może być darmowy


Samochody osobowe do 3,5 tony oraz motocykle mają być zwolnione z obowiązku płacenia za przejazd odcinkami autostrad, finansowanych z budżetu państwa, a przebiegających w pobliżu miast - powiedział w piątek dziennikarzom minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.