Ciepłownicy się kłócą, a wojsko marzło


Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (BPEC) i Energetyka Cieplna Opolszczyzny nie mogą się dogadać co do wzajemnych rozliczeń, a w konsekwencji ta pierwsza firma wstrzymała dostawy ciepła do budynków I Brzeskiej Brygady Saperów w Brzegu – czytamy w serwis brzeg24.pl.

Microsoft sprawdził 2,5 tys. sklepów z oprogramowaniem, działających w 53 miastach w Rosji. 25 proc. z nich miało w swojej ofercie nielegalne kopie oprogramowania giganta z Redmond, a 11 proc. oferowało instalację takich programów na komputerach klientów. - Dzięki dobrym wynikom mikro, małych i średnich przedsiębiorstw polska gospodarka odnotowuje wzrost i ma szansę na dalszy rozwój w najbliższej przyszłości. Dlatego rząd wspiera sektor MSP, m.in. za pomocą Programów Operacyjnych – powiedział wiceminister Rafał Baniak podczas spotkania z przedstawicielami Związku Rzemiosła Polskiego 16 września br. w Warszawie. Rośnie konkurencja na rynku komórek i mobilnego interentu. W lutym z ofertą ruszają Multimedia Polska i DialogWicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak oświadczył w piątek, że jeśli jest taka potrzeba, może poinformować prezydenta Lecha Kaczyńskiego o szczegółach długoterminowej umowy gazowej z Rosją. Zaznaczył, że w umowie nie ma żadnych tajemnic i wszystko zostało podane do publicznej wiadomości. Na zlecenie Departamentu Gospodarki Elektronicznej Ministerstwa Gospodarki zostało wykonane telefoniczne badanie ankietowe dotyczące usług gospodarki elektronicznej świadczonych przez urzędy administracji publicznej. Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 14 czerwca godz. 20

Udostępnienie w jednym dokumencie informacji o możliwościach dofinansowania innowacyjnej działalności – to główny cel opracowania, przygotowanego przez Departament Instrumentów Wsparcia w Ministerstwie Gospodarki. Opublikowana na stronach internetowych MG „ Informacja o dostępnych instrumentach wsparcia innowacyjności przedsiębiorców” ułatwi wszystkim zainteresowanym składanie wniosków.

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że rozwiązania dotyczące KRUS mogą być nowoczesne, oparte na efektywnych mechanizmach. Powiedział, że PSL chce, by propozycje te były życiowe i dostosowane do dzisiejszych wyzwań.


Kończący się tydzień przyniósł niewiele nowych wiadomości. Najważniejszymi były odczyty indeksów aktywności gospodarczej w sektorze usług zarówno w Strefie Euro jak i Stanach Zjednoczonych. W tym roku wzrost gospodarczy w Polsce wyniesie 2,7 proc. - wynika z przedstawionych w środę prognoz Komisji Europejskiej. Oznacza to, że obok Słowacji wzrost PKB Polski będzie w tym roku największy w całej Unii Europejskiej. PKN Orlen podnosi od wtorku 13 października hurtowe ceny benzyny o 28 zł, a oleju napędowego o 31 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.... W przemówieniu telewizyjnym prezydent USA Barack Obama zapowiedział zatamowanie wkrótce 90 procent wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej i potwierdził, że zażąda od odpowiedzialnego za to koncernu BP utworzenia funduszu rekompensującego straty z powodu katastrofy. Najprawdopodobniej koszt budowy gazoportu będzie niższy niż wcześniej zakładano, a jednocześnie przedsięwzięcie otrzyma większe wparcie z funduszy unijnych – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Estonia w strefie euro od 1 stycznia 2011 roku. Tak chce Komisja Europejska


Estonia spełnia kryteria ekonomiczne związane z akcesją do unii walutowej i dlatego od 2011 r. powinna znaleźć się w strefie euro. Takie zalecenie wyda w środę Komisja Europejska - poinformowała francuska agencja AFP, powołując się na źródła w Brukseli.

Enel i Rushydro będą współpracować


Podczas forum biznesowego w Sankt Petersburgu włoski Enel i rosyjska Rushydro podpisały list intencyjny o współpracy w sektorze energetycznym.

Grecja wyemituje nowe 10-letnie obligacje


W przyszłym tygodniu grecki rząd planuje wyemitować 10-letnie obligacje, z których planuje zebrać ok. 3-5 mld euro - informuje Wall Street Journal

Stoczniowa ruletka


Dziś upływa kolejny termin wpłaty na zakup stoczni w Gdyni i Szczecinie. Czy pieniądze tajemniczego katarskiego inwestora wpłyną? Nikt w rządzie nie miał wczoraj takiej pewności

SociĂŠtĂŠ GĂŠnĂŠrale dobrze ocenia sytuację gospodarczą Polski


Polska, jako jeden z nielicznych krajów UE osiągnie dodatni wzrost PKB w 2009 r. – wynika z prognoz jednego z największych europejskich banków - Société Générale. W dniu 13 maja br. wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld spotkał się z Stephanem Hildem, dyrektorem generalnym SG CIB w Polsce.

Grupa Lotos rozważa debiut giełdowy Petrobaltiku jesienią 2010 r.


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Chciałbym teraz zobaczyć miny członków Komitetu Noblowskiego\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Paweł Piskorski, komentując decyzję Baracka Obamy o wysłaniu dodatkowych 30 tysięcy żołnierzy do Afganistanu.

Dane o PKB wsparły kurs złotego


Wczoraj wieczorem złoty umocnił się silnie względem dolara na fali dynamicznego wzrostu notowań EUR/USD, które zwyżkowały z 1,4250 do 1,4400.

Na otwarciu WIG20 zyskał 0.946%


Minister środowiska prof. Maciej Nowicki poinformował we wtorek w Poznaniu, na otwarciu Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko 2009, że w pierwszym tygodniu grudnia powinna zostać podpisana umowa między Polską a Irlandią na sprzedaż uprawnień do emisji dwutlenku węgla, wynikająca z protokołu z Kioto.

Info-TV-FM rozpoczyna program pilotażowy telewizji mobilnej w Warszawie


Chwilę przed godz. 19 otrzymaliśmy potwierdzenie - jest pierwszy przypadek wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała dzisiaj na specjalnie zwołanej ...

Wojas otrzymał dofinansowanie z PARP w wysokości 12,02 mln zł


Ministerstwo Finansów szacuje inflację w marcu 2010 roku na poziomie 2,6 proc., licząc rok do roku, a w ujęciu miesiąc do miesiąca spodziewa się wzrostu cen o 0,4 proc. - podał resort finansów w czwartek w komunikacie.

Inwestorzy zagraniczni zainwestowali na koniec lipca w SPW 72,14 mld zł


Inwestorzy zagraniczni na koniec lipca 2009 roku zainwestowali w polskie papiery skarbowe środki o wartości 72.135,78 mln zł wobec 67.981,09 mln zł na koniec czerwca 2009 roku - podało w poniedziałek Ministerstwo Finansów.

TAPA w interesie klientów


Jak firma logistyczna może podnieść bezpieczeństwo towarów swoich klientów? Certyfikat TAPA FSR (The Transported Asset Protection Association – Freight Security Requirements) stanowi oficjalne potwierdzenie, iż posiadająca go ...

W Hiszpanii o projektach PPP


– W relacjach gospodarczych Polski i Hiszpanii istnieją wielkie możliwości na wspólną realizację inwestycji w nowej formule partnerstwa publiczno-prywatnego – mówił wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld w trakcie spotkań polskich samorządowców z hiszpańskimi przedsiębiorcami. Konferencje poświęcone partnerstwu publiczno-prywatnemu odbyły w Valladolid oraz Madrycie 8–9 czerwca br.

Przesadzone prognozy ws. zmiany klimatu


Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun poinformował w środę, że akademie nauk z kilku krajów zbadają działalność ONZ-towskiego Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC), którego alarmujący raport z 2007 r. na temat globalnego ocieplenia okazał się przesadzony i zawierał wiele błędów

Biuletyn Nr 14 (516) 6 - 11 kwietnia 2010 r.


...

Przegląd wiadomości ze spółek, 13 listopada godz. 15


Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 13 listopada godz. 15

Islandia: Coraz więcej Polaków na bezrobociu


Czwarty miesiąc z rzędu rośnie bezrobocie w Islandii. Przekroczyło już dziewięć procent, a wśród cudzoziemców mieszkających na wyspie, w tym Polaków, jest ono dwukrotnie wyższe

Podróż służbowa przedsiębiorcy: dieta to nie koszty firmy?


Pobyt poza miejscowością, w której znajduje się siedziba firmy, będący wynikiem zawartego kontraktu na wykonanie usług stanowiących istotę prowadzonej działalności gospodarczej, nie jest podróżą służbową. Co za tym idzie, przedsiębiorcy nie przysługuje prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych, w sytuacji kiedy wyjazdy związane są ze świadczeniem usług w ramach wcześniej zawartych zleceń. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 06.10.2009 r. nr IPPB1/415-567/09-2/EC.

Wiosna strajków na europejskim niebie, przewoźnicy tracą miliony


Od soboty British Airways odwołały setki lotów z powodu strajku personelu pokładowego. Przewoźnik traci przez to miliony funtów i wiarygodność. Ale to nie koniec złych wiadomości dla pasażerów. Do strajków szykują się związkowcy, m.in. Lufthansy i Air France.

Pomorskie: w powiecie człuchowskim powstaną wiatraki


Jak podaje Polska Dziennik Bałtycki, pod Człuchowem w ciągu kilku lat ma powstać ponad sto wiatraków - pierwsze już w 2010 r.

Moja firma prowadzi biuro rachunkowe Szczecin oferując klientom ze Szczecina księgowość Szczecin oraz prowadzenie książki przychodów i rozchodów. Jeśli interesuje cię księgowość małych firm Szczecin możesz zamówić taką usługę w naszym biurze rachunkowym w Szczecinie. Z nami księgowość Szczecin nabierze nowego wymiaru. Zapraszamy.