GUS: Nastroje konsumentów w III kw. 09 poprawiły się


W III kwartale 2009 r. odnotowano poprawę nastrojów konsumenckich Polaków, która świadczy pośrednio o poprawie niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej gospodarstw domowych, którą obserwowano od IV kwartału 2008 r. - podał w piątek GUS.



6 mld 538,9 mln zł wynoszą według stanu na koniec grudnia 2009 roku przychody z prywatyzacji - wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Ministerstwa Skarbu Państwa. Na koniec 2009 Skarb Państwa pozyskał z dywidend 7 mld 838,5 mln zł.

Parlament węgierski ratyfikował w poniedziałek wieczorem umowę międzyrządową w sprawie budowy gazociągu Nabucco, podpisaną w połowie lipca w Ankarze - poinformowała we wtorek agencja MTI. Austriacka agencja APA pisze, że Austria ratyfikuje tę umowę do końca roku. Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia

Deputy Minister of Economy Dariusz Bogdan and Oto Melara S.p. A. signed Annex No. 2 to the offset contract from 1 July 2003, related to the purchase of wheeled armoured carriers for the Polish Army. Thus the value of the offset agreement has increased by more than 34 million euros. The document was signed on 23 December 2008 at the Ministry of Economy. - Dane na temat światowych rezerw ropy są przesadzone przynajmniej o jedną trzecią - uważa prof. David King, były doradca brytyjskiego rządu ds. nauki i współautor raportu na ten temat, który cytuje brytyjski Daily Telegraph. Jego zdaniem oznacza to, że już wkrótce popyt przewyższy podaż, a ceny ropy znacząco skoczą w górę. Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.Jak podaje Polska Dziennik Zachodni, minister skarbu państwa zdecydował o prywatyzacji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu Zdroju. Greenpeace komentując raportu firmy McKinsey „Czy mniej to lepiej? Dylematy klimatyczne” wyraża obawy, że dokument ten może posłużyć rządowi jako wymówka do zaniechania działań na rzecz redukcji emisji w czasie kiedy jest to niezbędne dla zahamowania zmian klimatu – przed 2020 rokiem. Również w ocenie Instytutu Energetyki Odnawialne, część zawartych w opracowaniu tez budzi kontrowersje. Po kryzysowym roku rynek mediów i rozrywki podnosi się z kolan. Za pięć lat będzie wart 1,7 bln dol. - wynika z najnowszego raportu firmy doradczej PricewaterhouseCoopers

Janukowycz chce oddać Rosji kontrolę nad ukraińskimi gazociągami


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Wiktor Janukowycz, najpoważniejszy kandydat na prezydenta Ukrainy popiera projekt powołania konsorcjum zarządzającego gazociągami z udziałem Rosji.

Deficyt budżetu straszy trochę mniej, dziura rośnie wolniej


Po maju dziura w naszym tegorocznym budżecie powiększyła się do 32,1 mld zł - szacuje Ministerstwo Finansów. To jednak znacznie mniej niż planowano.

Kulczyk przejmuje ukraińską firmę gazowniczą


Kulczyk Oil Ventures otrzymał zgodę od Komitetu Antymonopolowego Ukrainy na przejęcie 70 proc. udziałów firmy KUB-Gas, zajmującej się poszukiwaniem ropy i gazu na Ukrainie. KOV wybrał lokalizacje czterech odwiertów w Brunei. Spółka podtrzymuje, że jej debiut na warszawskiej giełdzie powinien nastąpić do końca pierwszego kwartału - podał KOV w komunikacie prasowym.

UE. Lewandowski: dodatkowe 633 mln euro dla Polski


Budowa niemieckiego odcinka Gazociągu Północnego rozpoczęła się w czwartek w Lubminie niedaleko Greifswaldu - poinformowało konsorcjum Nord Stream. Na razie ruszyły prace konstrukcyjne na lądzie.

Ropociąg Odessa-Brody: wspólne oświadczenie w Batumi


\\\\\\\"\\\\\\\" Posłuchajcie utworu \\\\\\\"Umieraj stąd\\\\\\\", który promuje najnowszy album zespołu \\\\\\\"Miłość!Uwaga!Ratunku!Pomocy!\\\\\\\".

Obywatelski projekt zmian w ustawie o emeryturach i rentach z FUS


Zebranie podpisów pod projektem zmian w ustawie o rentach i emeryturach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, który zakłada możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę dla kobiet po 35, a dla mężczyzn po 40 latach pracy - stawia sobie za cel Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, który w poniedziałek złożył u wicemarszałka Sejmu Jerzego Szmajdzińskiego (Lewica) wniosek o rejestrację.

Looking for the Rainbow


Czyli „W poszukiwaniu tęczy” to tytuł najnowszego raportu badawczego, który opublikował ProLogis na temat stanu rynków nieruchomości w Europie. Raport oparty jest na statystycznych danych rynkowych ...

KE się zastanawia, inwestycje w nowe moce czekają


Nadal nie wiadomo, które inwestycje w budowę mocy wytwórczych będą uznane za rozpoczęte przed końcem 2008 roku, a co za tym idzie nie sposób określić, które z nich otrzymają darmowe uprawnienia do emisji CO2 warunkujące opłacalność inwestycji – czytamy „Rzeczpospolitej”.

Asseco Poland liczy na podpisanie umowy z ZUS do 10 października


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Rosną płace, ceny szybciej


Według GUS po raz pierwszy od roku przybyło osób na etatach

Przedsiębiorcy o dwóch latach rządów Tuska


Obniżenie składki rentowej i podatku dochodowego to - zdaniem przedsiębiorców - przykłady korzystnych dla nich rozwiązań, przyjętych w ciągu dwóch lat rządów Donalda Tuska. Za minusy uznali oni m.in. brak reformy finansów publicznych, istotnych zmian w prawie pracy i systemie ubezpieczeń społecznych.

Bruce Willis kupuje Łańcut


ŁAŃCUT. Znany amerykański aktor będzie współwłaścicielem łańcuckiego "Polmosu" Gwiazda Hollywood Bruce Willis zostanie wkrótce współudziałowcem jednej z największych światowych firm branży spirytusowej - francuskiej grupy Belvedere. ...

Centrum Technologii Energetycznych GE w Rosji


GE Energy ogłosiła rozpoczęcie budowy Centrum Technologii Energetycznych (GE Power Technology Center) w obwodzie kałuskim w Rosji, 180 km na południowy zachód od Moskwy. Centrum technologiczne będzie wsparciem dla klientów GE w zakresie dostaw produktów i usług na terenie Rosji oraz pozostałych krajów Wspólnoty Niepodległych Państw.

Sprzedaż detaliczna wzrosła o 3,6% r/r w lutym - analitycy


W ostatnich latach można spotkać się ze zjawiskiem znacznego pogorszenia się jakości debaty publicznej, debaty politycznej. Język debaty podlega procesowi brutalizacji. Staje się językiem niezwykle wulgarnym, potocznym, kolokwialnym. Językiem, który nie przystoi elitom politycznym. Szczególnie proces ten można zaobserwować od roku 2005 i kampanii wyborczej do parlamentu.

Cyber gangi z Europy Wschodniej okradają małe firmy w USA


- Gangi przestępców komputerowych z Europy Wschodniej coraz częściej okradają drobne i średnie przedsiębiorstwa w USA - podał we wtorek "Washington Post".

"Gazeta Wyborcza": Mniej Polaków na emeryturze!


W ub.r. na emeryturę odeszło ponad 100 tys. osób mniej niż rok wcześniej. To efekt obcięcia przywilejów emerytalnych. Budżet tylko w tym roku oszczędzi 2 mld zł - pisze "Gazeta Wyborcza".

Ceny ropy naftowej spadły


Ceny ropy naftowej spadły do poziomów najniższych od ponad dwóch tygodni. Ograniczony popyt i rosnące zapasy ropy w USA zapewnią odpowiedni poziom dostaw tego surowca w okresie huraganów.

W Europie rekordowe bezrobocie, deflacja powoli odpuszcza


We wrześniu stopa bezrobocia w strefie euro wzrosła już do 9,7 proc., bijąc tym samym kolejny rekord. W Polsce bezrobocie wg tej metodologii wyniosło 8,2 proc. Jednocześnie w UE cały czas spadały ceny - w październiku o 0,1 proc.

Pawlak spotkał się z unijnym komisarzem ds. energii


Problematyka energetyczna, dotycząca m.in. gazu ziemnego oraz emisji CO2 - to temat rozmów wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z komisarzem UE ds. energii, Guenterem Oettingerem.

Bruksela może unieważnić ustawę hazardową


Komisja Europejska twierdzi, że polski rząd powinien ją wcześniej powiadomić o zamiarze delegalizacji automatów. - Komisja nie przeczytała dokładnie polskiej ustawy - wynika ze stanowiska naszego resortu finansów

Moja firma prowadzi biuro rachunkowe Szczecin oferując klientom ze Szczecina księgowość Szczecin oraz prowadzenie książki przychodów i rozchodów. Jeśli interesuje cię księgowość małych firm Szczecin możesz zamówić taką usługę w naszym biurze rachunkowym w Szczecinie. Z nami księgowość Szczecin nabierze nowego wymiaru. Zapraszamy.