W maskach napadli na stację paliw


Z notatnika aspiranta O godzinie 3:00 w nocy dyżurny głogowskiej komendy otrzymał telefoniczną informacje o napadzie rabunkowym na stację paliw. Całe zdarzenie trwało bardzo krótko. Sprawcy byli ...

Katarski partner jest zainteresowany majątkiem stoczni w Gdyni i Szczecinie; ciągle trwają rozmowy nad możliwością ich zakupu - zapewnił w piątek podczas konferencji prasowej premier Donald Tusk. Od 1 września ukraińskie przedsiębiorstwo państwowe Ukrinterenergo wznowi dostawy energii elektrycznej do Polski - poinformował w piątek dyrektor firmy Wałentyn Bondarenko, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Szwajcarski parlament odrzucił umowę, która przewidywała przekazanie Stanom Zjednoczonym nazwisk osób, które w banku UBS złożyły depozyty ze źródeł niezadeklarowanych amerykańskim urzędom skarbowym.Lato, urlop i wakacyjne wojaże są po to, aby bawić się i wypoczywać a nie godzinami „stać przy garach”. Dlatego zamiast gotować, sięgnij po fasolę po bretońsku z kiełbasą Łabimexu. Szybko, sycąco i smacznie, w domu czy na biwaku … normalnie palce lizać!

czytaj dalej



Datą uzyskania przychodu w podatku dochodowym jest data przeniesienia własności lokalu wraz z częścią nieruchomości wspólnej, wynikającą z aktu notarialnego, na podstawie którego dokonywana będzie sprzedaż danego lokalu. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 12.08.2009 r. nr IPPB5/423-322/09-4/JC.

Co można zrobić w 7 minut? Okazuje się, że całkiem dużo - a dzięki nowej aplikacji zamówienia usługi Webpack7 - jeszcze więcej. Każdy klient Siódemki, z ... Rząd przyjął projekt ustawy, która ma znacznie lepiej chronić interesy kredytobiorców. Bankowcy ostrzegają: - Pożyczki będą droższe i trzeba będzie dłużej na nie czekać.

Ropa naftowa drożeje na rynku paliw w USA, po raz pierwszy od 5 dni. Rynek oczekuje, że pakiet pomocowy dla państw Europy wpłynie na zapanowanie nad kryzysem zadłużenia; to oznacza spadek ryzyka zagrożeń dla wzrostu gospodarczego w regionie i w globalnej gospodarce. Urząd statystyczny w Budapeszcie podał, że inflacja w grudniu w ujęciu rocznym wyniosła 5,6 proc. Na dwóch przetargach w środę Bank Gospodarstwa Krajowego sprzedał za 3,031 mld zł obligacje na budowę dróg.Według raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową najbardziej atrakcyjne inwestycyjnie regiony w Polsce to: Śląsk, Mazowsze, Dolny Śląsk i Wielkopolska. Co sprawia, że pozostawiają resztę regionów daleko w tyle? 22 grudnia 2009 r. w ramach procesu kodyfikacji prawa wspólnotowego w zakresie instrumentów ochrony rynku (Trade Defence Instruments - TDI) zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Nr 1225/2009 z 30 listopada 2009 r. - Absolutnie nie zamierzamy zmieniać czy zawieszać obowiązywania progów ostrożnościowych dotyczących długu publicznego - powiedział wczoraj Gazecie minister finansów Jacek Rostowski.

"Parkiet": Norwescy emeryci inwestują w PKN Orlen


Norweski państwowy fundusz emerytalny, do którego trafiają pieniądze z podatków od sprzedaży ropy naftowej i gazu ziemnego, wpływy z tytułu własności pól naftowych oraz dywidenda płacona od 67 proc. udziałów w koncernie Statoil, coraz mocniej zaznacza swoja obecność na warszawskiej giełdzie - pisze "Parkiet".

Stężenie CO2 rośnie coraz szybciej


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, z analiz norweskich i szwedzkich naukowców wynika, że stężenie dwutlenku węgla w atmosferze rośnie i to coraz szybciej.

Toruń dostał pozwolenie na budowę mostu przez Wisłę


Ostateczną decyzję o zezwoleniu na budowę mostu przez Wisłę, wraz z drogami dojazdowymi, otrzymały od wojewody kujawsko-pomorskiego władze Torunia. Inwestycja, która ma się zakończyć w 2013 roku, pochłonie prawie miliard złotych.

Wartości jednostek funduszy inwestycyjnych - 20.01.2010


Przychody Google'a, największej na świecie wyszukiwarki internetowej, wzrosły w czwartym kwartale o 17 proc. w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku. Przychód osiągnął tym samym poziom 6,79 mld dol.

FDP: Pomoc dla Opla może w całości obciążyć Niemcy


Niemcy mogą ponieść pełny ciężar pomocy dla Opla, gdyż Wielka Brytania i Hiszpania prezentują powściągliwość w kwestii poparcia dla planowanej sprzedaży tej firmy kanadyjskiej spółce Magna - oświadczył w poniedziałek wiceprzewodniczący niemieckiej Partii Wolnych Demokratów (FDP) Rainer Bruederle.

Polityka energetyczna Polski do 2030 r.


Poprawa efektywności energetycznej, wzrost bezpieczeństwa dostaw oraz rozwój konkurencyjnych rynków paliw i energii, wprowadzenie energetyki jądrowej, zwiększenie wykorzystania źródeł odnawialnych, a także ograniczenie oddziaływania energetyki na środowisko – to priorytety „Polityki energetycznej Polski do 2030 roku” opracowanej przez Ministerstwo Gospodarki.

Sprzeciw KE wobec planów UKE dotyczących internetu


Komisja Europejska zażądała w piątek od Urzędu Komunikacji Elektronicznej wycofania się z planów uregulowania rynku usług wymiany ruchu IP w Polsce, z których korzystają dostawcy internetu.

Polska ma wyznaczyć członka grupy ds. dyscypliny budżetowej UE


\\\"\\\"VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.pl

Grupa Lotos obniża ceny paliw


Grupa Lotos od wtorku, 17 listopada obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 o 24 zł a benzyny bezołowiowej 98 o 25 zł na tysiąc litrów.

Do środy większość odbiorców Enionu powinna mieć już energię


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, odbiorcy z rejonów Częstochowy i Krakowa już w środę mogą mieć przywrócone zasilanie w energię elektryczną.

NBP: uchwała RPP jest niezgodna z prawem


Uchwała Rady Polityki Pieniężnej narusza decyzje Rady Unii Europejskiej, łamie zasadę niedziałania prawa wstecz i jest niezgodna z obowiązujacymi Narodowy Bank Polski zasadami rachunkowości - poinformował NBP w środę na swojej stronie internetowej.

"Rzeczpospolita": Atomowy wyścig po 10 mld euro


Najwięksi spece od energetyki jądrowej na świecie starają się o wart 10 mld euro kontrakt na budowę elektrowni atomowej w Polsce - informuje "Rzeczpospolita". Trwa także wyścig gmin o jej lokalizację.

Rosja podwyższa prognozy wzrostu gospodarczego do ponad 4 proc.


Gospodarka Rosji będzie się w tym roku rozwijała szybciej, niż prognozowano. . Rząd szacuje, że w 2010 roku PKB tego kraju wzrośnie o 4-4,5 proc.

PGE: doradca do sprzedaży akcji Polkomtela wybrany


Zarząd PGE zatwierdził wybór doradcy finansowego w procesie przygotowania transakcji zbycia akcji Polkomtela, operatora sieci telefonii komórkowej. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm: ING Securities., ING Bank Śląski oraz ING Bank N.V.

UE. Wydajne budynki i sprzęt AGD - wyższe normy i nowe oznaczenia


Nowe oznakowanie najbardziej energooszczędnych pralek czy lodówek oraz wprowadzenie - kosztem dużych nakładów finansowych - wyższych standardów efektywności energetycznej budynków, zakłada porozumienie zawarte we wtorek wieczorem przez eurodeputowanych i kraje członkowskie UE.

Strajk związkowców w Koluszkach


O godzinie 10:45 związkowcy kolejowi "Solidarności" zaczęli blokadę torów na stacji Koluszki. Wstrzymali ruch pociągów w kierunku Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego a także Skierniewic. Miejsce ...

Coraz mniej jagniąt z Podhala trafia na włoskie stoły


Jagnięta, które z Podhala trafią na włoskie stoły wielkanocne z roku na rok skupowane są po niższych cenach. Hodowcy narzekają na surowe przepisy, które muszą spełnić chcąc raz w roku sprzedać zwierzęta. W Polsce natomiast nie ma chętnych na jagnięcinę.

Wrocław rozwiązał umowę z konsorcjum Mostostalu Warszawa na budowę stadionu


W 2009 roku banki poczuły w pełni efekty kryzysu, a co za tym idzie ucierpieli też ich klienci. To był trudny rok dla kredytobiorców.

SZJ


...

RPP nie zmieniła stóp procentowych


Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie; główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,50 proc. - podała RPP w komunikacie.

Moja firma prowadzi biuro rachunkowe Szczecin oferując klientom ze Szczecina księgowość Szczecin oraz prowadzenie książki przychodów i rozchodów. Jeśli interesuje cię księgowość małych firm Szczecin możesz zamówić taką usługę w naszym biurze rachunkowym w Szczecinie. Z nami księgowość Szczecin nabierze nowego wymiaru. Zapraszamy.