KE koryguje się po interwencji Gazety


Komisja Europejska w oficjalnym komunikacie podała błędne dane o magazynach gazu w Polsce. Poprawiła je po interwencji Gazety .

Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego zrezygnował ze stanowiska. Zostanie szefem ING Direct czyli bankowości internetowej na Anglię, Francję, Włochy, Hiszpanię. Ponad 14 tysięcy wykroczeń przekroczenia prędkości i przejazdu na czerwonym świetle zarejestrował w ciągu dwóch miesięcy działania zamontowany w Bytomiu (Śląskie) automatyczny system zarządzania bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Jego twórcy podkreślają, że to pierwszy tak kompleksowy system w Polsce. Dziś rano organizacje ekologiczne skupione pod szyldem kampanii społecznej „Ty decydujesz” zorganizowały przed Kancelarią Premiera happening wzywający Premiera Donalda Tuska do większego zaangażowania się w kwestie ochrony klimatu.21 lipca br. pod przewodnictwem wiceministra gospodarki Rafała Baniaka odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu do spraw Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw. Zadaniem Zespołu jest promowanie i tworzenie najlepszych warunków do rozwoju CSR (Corporate Social Responsibility) w Polsce. Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek 19 października, godz. 21 Na terenie działania ENIONU trwają prace przy usuwaniu awarii i uszkodzeń linii elektroenergetycznych. Sytuacja poprawia się znacząco jeśli chodzi o przywracanie zasilania dla odbiorców, niemniej jednak na niektórych obszarach nadal utrzymują się trudne warunki atmosferyczne, które powodują nowe awarie i kolejne uszkodzenia sieci energetycznej.

Z notatnika aspiranta Blisko dwa lata policjanci z Rybnika rozpracowywali szajkę złodziei działającą na terenie całego Śląska. Łupem przestępców padał ciężki sprzęt kradziony na dużych budowach, m.in. ...



Polski Koncern Mięsny Duda miał 1,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2009 roku wobec 8,68 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. W dniach 7-8 kwietnia 2010 roku odbyła się wiosenna obserwacja ptaków migrujących w okolicach Parku regionalnego Meteliai oraz Rezerwatu biosfery Žuvintas na Litwie. pomimo, iż trasa planowanej napowietrznej linii przesyłowej 400 kV Alytus - granica litewsko-polska nie będzie przekraczała żadnego z tych obszarów, dobre rozpoznanie ptaków migrujących w okolicy potrzebne jest dla oceny oddziaływania tej inwestycji na środowisko. Występujące silne wiatry i opady śniegu oraz śniegu z deszczem spowodowały wyłączenia w sieci dystrybucyjnej, które objęły około 1 proc. łącznej mocy krajowego systemu elektroenergetycznego Polski.400 mln złotych długu – tyle winni są spółce PKP przewoźnicy kolejowi za korzystanie z jej infrastruktury. Dłużnikami na największe kwoty są Przewozy Regionalne oraz PKP ... Spółka Krakowski Part Technologiczny (KPT), która zarządza Specjalną Strefą Ekonomiczną w Krakowie, otrzyma od wojewody małopolskiego nowe nieruchomości o łącznej wartości prawie 12 mln zł. Kiepskie dane z USA. W maju sprzedaż detaliczna spadła po raz pierwszy od sierpnia. Analitycy spodziewali się, że jej poziom wzrośnie o 0,2 proc.

U deweloperów zaczyna brakować małych mieszkań


Na rynku nieruchomości nabywców znajdują niewielkie mieszkanie w cenie do 300 tys. zł. Według deweloperów niedługo zacznie brakować mieszkań o powierzchni do 50 mkw. Doszło do tego, że deweloperzy dzielą duże mieszkania na dwa mniejsze - informuje Dziennik Gazeta Prawna

Jak na polską tragedię zareagują rynki finansowe?


Jak na tą tragedię narodową zareagują rynki finansowe? Specjaliści uspokajają: - Sądzę, że do poniedziałku część emocji związanych z wypadkiem opadnie - mówi Jacek Wiśniewski, główny ekonomista Raiffeisen Banku. Po południu oświadczenie NBP.

Indie i Kanada wznowią współpracę w dziedzinie nuklearnej


Kanada i Indie uzgodniły w sobotę wznowienie współpracy w dziedzinie nuklearnej, zamrożoną w 1974 r. Premierzy obu krajów, Stephen Harper i Manmohan Singh, poinformowali o tym po spotkaniu w kuluarach szczytu państw członkowskich Brytyjskiej Wspólnoty Narodów w Trinidadzie i Tobago.

Technologie budowy CCS w Polsce


Możliwości budowy w Polsce i ewentualne źródła finansowania instalacji wykorzystujących technologię wychwytu i składowania CO2 były tematem rozmów wiceministrów gospodarki Marcina Korolca i Adama Szejnfelda z Chrisem Daviesem, posłem sprawozdawcą Parlamentu Europejskiego ds. projektów Carbon Capture and Storage (CCS). Spotkanie odbyło się 29 października br. w Ministerstwie Gospodarki.

Komisja za przyjęciem projektu ustawy budżetowej na 2010 r.


Sejmowa Komisja Finansów Publicznych opowiedziała się w środę za przyjęciem projektu ustawy budżetowej na 2010 r., rekomendując Sejmowi 35 poprawek (ze 108 zgłoszonych), opracowanych głównie przez posłów PO.

Na otwarciu WIG zyskał 0.224%


Piłkarze Estonii przerwali serię ośmiu niepokonanych meczów reprezentacji Angoli, pokonując ją 1:0 (0:0) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w portugalskim Vila Real de Santo Antonio. Jedynego gola zdobył w 79. minucie Kaimar Saag.

Załoga Believera wraca do kraju


W najbliższy piątek kontenerowiec "Believer" wpłynie do portu w Gdańsku. Statek z dziewięcioma polskimi marynarzami na pokładzie został zatrzymany przez bank za długi 17 września br. ...

MSP ostrzega przed prowokacjami w spółkach Skarbu Państwa


W związku z mającymi miejsce w ostatnim czasie prowokacjami polegającymi na telefonowaniu do spółek Skarbu Państwa i innych instytucji przez osoby powołujace się za ministra skarbu, szef resortu zwrócił się do odpowiednich organów, w tym do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o ich wyjaśnienie.

Pierwszy Boeing 747-8 Intercontinental w montażu


Rozpoczęły się prace montażowe pierwszego boeinga 747-8 Intercontinental, bezpośredniego konkurenta dla Airbusa A380. Pierwszych 20 samolotów w tej wersji pasażerskiej zakontraktowała Lufthansa, która ma także prawa ...

Raport KE: Rynek sklepów internetowych nie sprawdza się


Europejski rynek zakupów online nadal nie działa - przyznaje Komisja Europejska. Ponad połowa prób zakupy towaru przez internet w innym kraju Unii nie dochodzi do skutku. A niektóre towary, takie jak np. muzyka, są dostępne tylko w wybranych krajach

CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 0,10 proc., do 3.834,09 pkt


"Złota żaba" 17. łódzkiego Festiwalu "Plus Camerimage" trafiła do operatora filmu "Liban" Giora Bejacha. Najlepszym filmem polskim okazała się "Wojna Polsko-Ruska" w reżyserii Xawerego Żuławskiego ze zdjęciami Mariana Prokopa.

USA: Wzrosty na giełdzie po serii pozytywnych danych


W firmach produkcyjnych, jak w żadnych innych przedsiębiorstwach, pracownicy są świadomi z czego wynikają ich zarobki. Wiedzą z jaką efektywnością pracowali, widzą ile artykułów wytworzyli i jaką miały one jakość.

MF: za 2009 r. rozliczyło się już z fiskusem 48 proc. podatników


Przedstawiciele Korei Południowej poinformowali dziś, że znaleźli – jak wszystko wskazuje – tylną część zatopionego okrętu, na którym uwięzionych mogło być do 46 marynarzy. Informacje takie podała agencja informacyjna Yonhap.

Toshiba i Bill Gates podejmą prace nad nowym reaktorem


Firma Toshiba Corp. i amerykańska spółka typu venture TerraPower finansowana przez Billa Gatesa, założyciela Microsoftu debatują nad podjęciem wspólnych prac nad reaktorem atomowym nowej generacji, zdolnym pracować 100 lat bez uzupełniania paliwa - poinformowali we wtorek przedstawiciele zarządu Toshiby.

Energomontaż Płn. i Nauta kupią część majątku Stoczni Gdynia


# dochodzi stanowisko związkowców ze Stoczni Gdynia S.A. #

PGNiG: informacje o rozmowach z Gazpromem w środę


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przekaże w środę, po powrocie przedstawicieli spółki z Moskwy, informacje na temat rozmów z Gazpromem Export - podała we wtorek PAP rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska.

Świnoujście. Często kontrolują samochody na wyjeździe z miasta przy ulicy Wolińskiej


Przy ulicy Wolińskiej (za torami, niedaleko skrzyżowania z Wrzosową) często stoi patrol policji czy straży granicznej. - To odcinek, gdzie kierowcy nadmiernie wciskają na pedał gazu - ...

Maklerzy wabią chętnych na Tauron darmowymi rachunkami


Od środy ruszają zapisy na akcje kolejnej wielkiej prywatyzowanej spółki - energetycznego koncernu Tauron. Maklerzy prześcigają się w zachętach, aby zdobyć nowych klientów.

Wsparcie udziału organizacji przedsiębiorców w pracach międzynarodowych grup lub organizacji branżowych


Ministerstwo Gospodarki rozpoczyna realizację w 2010 roku projektu pn. „Wsparcie udziału organizacji przedsiębiorców w pracach międzynarodowych grup lub organizacji branżowych”.

Wenezuela i Kuba podpiszą umowy wartości 3 mld dol.


Wenezuela i Kuba podpisały w Hawanie umowę o współpracy gospodarczej; zawarte w jej ramach transakcje warte będą trzy mld dol. - informuje Reuters.