Asseco Poland liczy na podpisanie umowy z ZUS do 10 października


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Włoski koncern kontrolujący produkcję amerykańskich jeepów przez Chryslera chciałby robić te auta w Rosji. Pomysł zyskał uznanie premiera Rosji Władimira Putina. Pogarszają się nastroje konsumentów i opinie o kondycji polskiej gospodarki - wynika z podanych we wtorek badań Pentora. Barometr Nastrojów Konsumentów spadł w październiku o 1,1 pkt proc. do poziomu -15,9 pkt. 300 zł podwyżki, poprawy warunków pracy i zwiększenia zatrudnienia domagało się dziś około stu związkowców z "Sierpnia ‘80” przed lubelskim hipermarketem Tesco. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie ...Rosyjski koncern o jedną czwartą ograniczy w tym roku inwestycje. Cięcia nie uderzą w Gazociąg Północny, na który Gazprom chce wydać więcej, niż dotąd planował. Niekiedy mamy do czynienia z sytuacją, gdy towary bądź też składniki majątku nabyte w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą podatnicy przekazują np. na własne potrzeby osobiste. Co w takiej sytuacji z podatkiem VAT, który od tych zakupów pierwotnie został odliczony? Poziom przestrzegania prawa pracy w polskich przedsiębiorstwach jest wciąż niezadowalający; w zeszłym roku inspektorzy pracy przeprowadzili kontrole u prawie 60 tys. pracodawców, co trzecia z nich skutkowała nałożeniem grzywny lub skierowaniem wniosku do sądu - wynika ze sprawozdania Państwowej Inspekcji Pracy.

Węgierski indeks BUX na zamknięciu wzrósł o 1,01 proc. do 24.113,63 pkt. (PAP)

Mervyn King nawołuje do podziału banków w imię ograniczenia ryzyka. Chce oddzielić ich operacje usługowe związane z rozliczeniami i depozytami od bardziej ryzykownych działów obrotu papierami wartościowymi. Jaskrę można uznać za przewlekłą chorobę społeczną - w skali świata doprowadza do utraty wzroku miliony ludzi, a choruje na nią około 70 milionów. Ze ...

Polskie firmy produkcyjne coraz śmielej działają na rynkach zagranicznych. W ciągu pięciu lat wartość polskich inwestycji wzrosła tam sześciokrotnie, ale przedsiębiorstwa ciągle znacznie chętniej wybierają eksport - wynika z badania KPMG. Co czwarta firma chce zatrudniać, a 7 proc. zapowiada zwolnienia w najbliższym półroczu. Aż 63 proc. przedsiębiorstw nie zamierza zmieniać liczby pracowników - wynika z badania firmy Randstad i TNS OBOP. Według agencji ratingowej Fitch perspektywy na przyszły rok dla koncernów energetycznych Europy Centralnej są stabilne. Pomimo negatywnego wpływu kryzysu ekonomicznego, firmy te pozostaną fundamentalnie silne.Ministerstwo Finansów zdecydowało pozostawić oprocentowanie obligacji oferowanych we wrześniu na niezmienionym w porównaniu z sierpniem poziomie. Kupujący mogą liczyć na odsetki od 4,75 do 6,75 proc. - w zależności od rodzaju papieru. Można także zamieniać zapadające obligacje na nowe, korzystając z 10-gr dyskonta. PKN Orlen podnosi od wtorku hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 2 zł, a benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 3 zł i obniża hurtowe ceny oleju napędowego o 4 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. Polska domaga się od strony niemieckiej wkopania gazociągu Nord Stream w dno morskie w strefie, gdzie będzie on przecinać szlak morski prowadzący do zespołu portów Szczecin-Świnoujście - powiedział w czwartek w Szczecinie wiceminister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski.

Ograniczenia w ruchu drogowym na granicy ze Słowacją


W dalszym ciągu nieprzejezdne są drogi dojazdowe do dawnego przejścia granicznego w Piwnicznej-Zdroju – Mniszku ze względu na aktywność osuwisk zarówno po polskiej, jak i po ...

Ceny ropy w górę z najniższych poziomów od 2 miesięcy


Ropa naftowa drożeje we wtorek na rynku paliw w Nowym Jorku. Jej notowania odbiły się z najniższych poziomów od ponad 2 miesięcy - podają maklerzy.

Jeep Wrangler i Dodge Nitro do serwisu


UOKiK informuje Trwa zła passa producentów aut osobowych. Co pewien czas, kolejni przedsiębiorcy powiadamiają o usterkach, które wychodzą w trakcie użytkowania modeli aut różnych marek. Tym razem ...

Mieszkańcy gmin Gniewino i Krokowa za budową elektrowni jądrowej w Żarnowcu


Większość mieszkańców gmin Gniewino i Krokowa (Pomorskie) popiera budowę elektrowni jądrowej w Żarnowcu - poinformowali wójtowie obu gmin. Ich zdaniem potrzebne są jednak jeszcze konsultacje społeczne w tej sprawie.

Państwa UE pomogą Grecji po gospodarczym szczycie w czwartek?


Już nawet Wall Street spodziewa się, że pogrążonej w długach Grecji pomogą pozostałe państwa strefy euro. Sprawa może się rozstrzygnąć na jutrzejszym gospodarczym szczycie UE. By zdążyć do Brukseli, prezes Europejskiego Banku Centralnego w awaryjnym trybie przerwał wizytę w Australii

Sondaż: Program oszczędnościowy rządu jest nieuczciwy


Trzy czwarte Greków jest zdania, że program oszczędnościowy rządu, który ma zredukować deficyt budżetowy, jest "społecznie nieuczciwy", bo dotyka głównie gorzej sytuowanych - wynika z opublikowanego w piątek sondażu.

Projekty aktów prawnych, Rozwój gospodarki


We wrześniu CSREurope rozpocznie szeroko zakrojoną kampanię informacyjną dotyczącą Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Propozycje tematów związanych z CSR, które mogłyby zostać poruszone w ramach ww. akcji można zgłaszać do Pani Marion Birnstill na adres: mb@csreurope.org.

Samsung sprawdzi w domach pół miliona swoich lodówek


Dokładnie 40 lat temu wysłano pierwsze dane poprzez sieć ARPANET, czyli twór, który z czasem przeobraził się w potężną sieć znaną jako Internet.

PGE Dystrybucja Rzeszów: 5 tys. gospodarstw bez energii elektrycznej


W wyniku powodzi ok. 5 tys. gospodarstw, obsługiwanych przez PGE Dystrybucja Rzeszów, pozbawionych jest w piątek energii elektrycznej.

Merrill Lynch ostrzegał o problemach Lehman Brothers


W 2008 roku przeciętny polski pracownik na wykonywanie obowiązków zawodowych poświęcił 86 proc. całkowitego czasu pracy. Pozostałe 14 proc. stanowiły m.in. zwolnienia lekarskie, urlopy. Odsetek nieprzepracowanych godzin z każdym rokiem jest coraz większy, a pracodawcy ponoszą z tego tytułu coraz wyższe wydatki.

Podpisanie aneksu do umowy offsetowej z Harris Corp.


Podsekretarz stanu w MG Dariusz Bogdan oraz Richard Dickson przedstawiciel Harris Corporation podpisali aneks nr 2 do umowy offsetowej, związanej z dostawami cyfrowych radiostacji: plecakowych i pokładowych. Podpisanie odbyło się 17 listopada br. w Ministerstwie Gospodarki.

Warimpex liczy, że poprawa na rynku hotelarskim zatrzyma spadek przychodów w IV kw.


Obcy są wśród nas i ciągle nas obserwują. Tak przynajmniej twierdzi dyrektor bułgarskiego Instytutu Badań nad Kosmosem. Bułgarscy naukowcy ponoć nawiązali już kontakt z przybyszami - donosi \\\\\\\\\\\\\\\"Daily Telegraph\\\\\\\\\\\\\\\".

Wyniki spółek w kratkę


Kolejne spółki podają wyniki za całe pierwsze półrocze. Większość z nich na własnej skórze odczuła spowolnienie gospodarcze, które dotknęło Polskę.

EBC nie ma jeszcze opinii w sprawie uchwały RPP dot. rezerwy NBP


W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem ogólnie pomysły na świąteczne dania. Teraz zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa pozycja wielkanocna - jajka. Dziś proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane już na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej..

Prawdziwie Trzeźwy poranek w Warszawie


Dzisiaj w czasie trwającej w Warszawie akcji „Trzeźwy poranek” policja w dwie godziny skontrolowała 266 kierowców. Jak się okazało, wszyscy byli trzeźwi. Poranne działania tym razem ...

EBOR otworzył linię kredytową w wys. 50 mln euro dla BGŻ


Polska nie może dopuścić do nadmiernej aprecjacji kursu złotego, gdyż może to odbić się bardzo niekorzystnie na wzroście gospodarczym - ocenia w rozmowie z PAP wiceminister finansów Ludwik Kotecki.

Złoty umocni się w poniedziałek dzięki lepszym nastrojom na globalnych rynkach


BP, choć znalazło się pod potężną presją amerykańskiego rządu, udało się uzyskać parę istotnych ustępstw w sprawie propozycji Białego Domu, które uważało za nierozsądne.

Pracownicy Winuela apelują o przywrócenie Bogdana i Andrzeja Kosturków


Pracownicy Winuela zwrócili się do zarządu Sygity oraz rad nadzorczych Winuela i Sygnity z apelem o przywrócenie prezesów Bogdana Kosturka i Andrzeja Kosturka na zajmowane poprzednio stanowiska w zarządach spółek Sygnity S.A. i Winuel S.A.

RPP: uchwała doprecyzowuje zasady tworzenia rezerwy NBP


Podjęta we wtorek zmiana uchwały w sprawie rezerwy NBP na pokrycie ryzyka zmian kursu złotego do walut obcych doprecyzowuje zasady tworzenia i rozwiązywania tej rezerwy i może dotyczyć sprawozdania finansowego za ub.r. - napisała RPP w uzasadnieniu do uchwały.

Francja


Nie do wiary! Krytycy chcą sequela! "Dystrykt 9" debiutanta Neilla Blomkampa podbił recenzentów, którzy nie mogą się doczekać kontynuacji produkcji Petera Jacksona.