InterRegio wstrzymane, czy ostatecznie?


Przewozy Regionalne poinformowały, ze pociągi InterRegio na razie nie wyjadą w trasy. PKP PLK zablokowały ich kursy, mimo że PR spłaciły już część swojego zadłużenia.

Były szef teamu Renault Flavio Briatore zwrócił się do francuskiego sądu o anulowanie kary dożywotniego zakazu działania w Formule 1. Thanks to the implementation of the Programme called the „ENTREPRENEUR IS ENTITLED’, the European Union and the OECD have recognized Poland as the reform implementation leader in the group of the 10 new members of the UE. The improvement of the regulation results validation system, starting the administrative burdens research programme, opening a new thematic Web site and the ‘one window’ added to the “National Informatization Scheme for the years 2007 – 10” are the real effects of the currently implemented Programme. Prawie tysiąc związkowców z NSZZ "S" protestuje w piątek w Toruniu przeciwko zwolnieniom pracowników spółki należącej do grupy farmaceutycznej Torfarm. Byli zatrudnieni w Rzgowie koło Łodzi, a pracę mieli stracić, bo założyli w firmie związek zawodowy. Według zarządu grupa zrobili to, by uniknąć zwolnienia z pracy.Niemiecki indeks DAX na zamknięciu wzrósł o 1,53 proc., do 6.048,3 pkt. (PAP) Zrzeszenie turystyczne chorwackiej stolicy proponuje przybywającym do Zagrzebia turystom wizytę w kawiarni Jedro (żagiel), w której za napoje płaci się ... modlitwami. Okres spowolnienia gospodarczego wymagał od wszystkich firm, także kurierskich opracowania i zrealizowania strategii, która pozwalałaby na zminimalizowanie strat. Stąd – jak powiedział Rafał Nawłoka, prezes DPD ...

78-letni Rupert Murdoch chciałby, żeby jego następcą na czele News Corp. został jeden z jego synów - pisze New York Times.

W ciągu roku polskie firmy zlikwidowały co pięćdziesiąte miejsce pracy. Zatrudnienie spadło o 2 procent. "Puls Biznesu" przytacza dane GUS, z których wynika, że w sumie od września ubiegłego roku zlikwidowano 138 tysięcy miejsc pracy. Bieżąca analiza zebranych informacji na temat zawartych kontraktów na sprzedaż i zakup energii elektrycznej na rynku hurtowym na rok 2009 i lata kolejne wykazała istnienie rozbieżności w informacjach przekazywanych przez wytwórców i przedsiębiorstwa obrotu - twierdzi Urząd Regulacji Energetyki.

Ogłoszono przetarg na Krajowy System Poboru Opłat Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła dzisiaj 29 grudnia 2009 roku pierwszy etap przetargu na wybór wykonawcy Krajowego ... Skrócą się kolejki do lekarzy, wszystkie recepty będą czytelne, a z systemu przestaną wypływać miliardy złotych. Takie efekty ma przynieść informatyzacja służby zdrowia - zapewnia w rozmowie z Gazetą Leszek Sikorski odpowiedzialny za wdrożenie w Polsce systemu e-zdrowia Kanada zamierza bronić swoich praw do terenów na dalekiej północy. Zapewnił o tym rząd kanadyjski w reakcji na rosyjskie zapowiedzi dotyczące eksploatacji złóż na terenach Arktyki. To ostatnio jeden z głównych tematów w kanadyjskich mediach.Liczba turystów korzystających w Polsce z noclegów w styczniu 2010 r. spadła do 191 tys. 289 osób z 200 tys. 115 w grudniu 2009 roku - podał GUS. Tradycyjnie już w salach hotelu Polonia Palace w Warszawie 13 stycznia (ale nie w piątek), odbyło się Spotkanie Noworoczne Polskiej Izby Spedycji i Logistyki. Zmiany właścicielskie ... Zgodnie z art. 6 ustawy abolicyjnej (Dz.U. z 2008 r. nr 143, poz. 894) umorzenie zaległości podatkowej lub zwrot podatku stanowi pomoc de minimis.

Glencore Energy dostarczy ropę do Unipetrol RPA z grupy PKN Orlen


PKN Orlen zawarł umowę typu spot z Glencore Energy UK Ltd. na dostawę ropy naftowej do Unipetrol RPA. Szacunkowa wartość netto umowy wynosi około 27,6 milionów USD, czyli około 80 milionów zł, poinformował Orlen w piątek. Łączna wartość umów zawartych pomiędzy PKN Orlen a Glencore w ciągu ostatnich 12 miesięcy wynosi teraz około 592 miliony USD, czyli ok. 1.712 milionów zł, podano także.

Jak Cacek chce postawić Sphinxa na nogi


Właściciel znanej sieci restauracji Sphinx chce wypuścić nowe akcje z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Sylwester Cacek deklaruje, że zagwarantuje powodzenie emisji.

Konferencja uzgodnieniowa o założeniach projektu ws emerytur kapitałowych


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Kotecki z MinFin: Reguła wydatkowa da ok. 3 mld zł oszczędności w budżecie na 2011 r.,


28 propozycji miejsca dla elektrowni atomowej


Większość samorządów wojewódzkich jeszcze nie podpisała umów o finansowaniu połączeń kolejowych, bo spółka Przewozy Regionalne zaproponowała zaporowe ceny na swoje usługi. Marszałkowie decydują się na wpuszczenie konkurencji albo cięcie połączeń

Rosja kwestionuje jakość mleka z Polski i Litwy


1,9 mld dol., czyli 33 centy na akcję - takie zyski w trzecim kwartale zanotował międzynarodowy potentat branży elektronicznej Intel. Zysk jest o 8 proc. niższy niż rok temu, jednak lepszy, niż przewidywali specjaliści z Wall Street. Powszechność zastosowań układów scalonych Intela czyni z nich barometr rozwoju branży elektronicznej.

Telekomunikacja Polska podpisze dziś o godz. 14 porozumienie z UKE


- Wraz z kryzysem załamał się i niemiecki handel. Ekonomiści są jednak zdania, że Niemcy, jako mistrz świata w eksporcie, po części sami są winni, że ...

Państwa UE obiecują, że nie będą walczyć ze sobą o Opla


Do kolejnego spotkania 4 grudnia państwa UE nie będą dawać GM formalnych zobowiązań w sprawie swoich zakładów Opla - ustalono wczoraj w Brukseli na nieformalnym szczycie państw UE, w których są fabryki Opla.

CAC 40 na zamknięciu spadł o 0,29 proc., do 3.988,93 pkt


Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu spadł o 0,29 proc., do 3.988,93 pkt. (PAP)

Ostrowska: bezrobocie w czerwcu 12 proc. lub nieznacznie niżej


\\\"\\\"VII Monet I po co tak się szarpać\\\? Sprawy od dawna układały się w jednoznaczną, niezobowiązującą historię. I takie było przecież twoje założenie. Więc dlaczego chcesz temu nadać teraz inny, bardziej głęboki sens\\\? W tym układzie to już niemożliwe, trzeba rozejrzeć za nowym rozwiązaniem. horoskop.wp.pl

PGNiG kupi akcje Petrolinvestu Krauzego? Akcje idą w górę


Państwowy PGNiG może kupić akcje Petrolinvestu albo udziały w spółkach Petrolinvestu, które szukają ropy i gazu w Kazachstanie.

Merkel obiecuje Opla Rosjanom


General Motors nie chce oddać kontroli nad Oplem konsorcjum z udziałem Rosjan, ale kanclerz Niemiec zamierza forsować tę transakcję.

Sprzedaż detaliczna wciąż w trendzie spadkowym


Wczorajszy dzień pokazał, że rynki w dalszym ciągu ignorują złe wiadomości. Oczekiwane dane o sprzedaży detalicznej zaskoczyły negatywnie, mimo wprowadzonego programu wspierającego sprzedaż samochodów ("cash for clunkers"). Trend sprzedaży detalicznej pozostaje więc spadkowy.

"Puls Biznesu": politycy traktują teraz biznes jak trędowatego


Po wybuchu afery hazardowej decydenci zaczęli unikać jak ognia kontaktów z przedsiębiorcami. Nawet oficjalnych - pisze "Puls Biznesu".

Płyną zamówienia na Dreamlinera


Boeing i United Airlines sfinalizowały zamówienie na dwadzieścia pięć Boeingów 787-8 Dreamliner. Umowa otwiera możliwość zamówienia następnych pięćdziesięciu samolotów. Zamówienie ma wartość 4,2 miliarda dolarów ...

Najpiękniejsi w styczniu (w transporcie)


Miss i Mister Stycznia 2010 wyłonieni! Są już pierwsi finaliści Wyborów Miss&Mister Transportu 2010. Miss Stycznia została Polka o pseudonimie Ulcia z firmy D-arko z Bielska ...

Ok. 1,5 tys. miejsc pracy w centrum hurtowym w Tarnowskich Górach


Ok. 1,5 tys. osób ma znaleźć zatrudnienie w otwartym w sobotę w Tarnowskich Górach Śląskim Centrum Hurtu Gwarek. To kompleks handlowy podobny do łódzkich hal Ptak czy warszawskich Maximus.

Putin ogłasza koniec recesji i zapowiada reformy


- Premier Rosji Władimir Putin ogłosił, że recesja w kraju się zakończyła, zapowiedział reformy, m. in. w dziedzinie ochrony zdrowia, i walkę z biurokracją

GAZ-SYSTEM współpracuje z AGH


19 kwietnia br. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie podpisała porozumienie o współpracy z Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM. Porozumienie będzie realizowane w ramach współpracy z Wydziałem Wiertnictwa, Nafty i Gazu oraz Wydziałem Energetyki i Paliw AGH.

Google zeskanuje tylko anglosaskie książki


Google zmienił projekt ugody z amerykańskimi wydawcami i autorami. Polscy wydawcy triumfują. Jednak za granicą głosy krytyki nie cichną.