FIXING NBP: 3.2284 zł za dolara; 4.0038 zł za euro




Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie. - Wprowadzenie w Polsce energetyki jądrowej to projekt o wielkim znaczeniu dla gospodarki, którego realizacja powinna zaktywizować różne sektory krajowego przemysłu – powiedziała wiceminister gospodarki Hanna Trojanowska podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Gospodarki, które odbyło się 17 listopada br. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.To wynik o 11 proc. gorszy od oczekiwań analityków. W analogicznym okresie ubiegłego roku zysk netto spółki wyniósł 79 mln zł. Wszystkie kluby parlamentarne zgodziły się w środę, by od 1 stycznia 2010 r. przeciętny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń był negocjowany między pracodawcami a związkami zawodowymi w przedsiębiorstwach. Do tej pory był on przyjmowany przez Komisję Trójstronną lub rząd.


Spadają ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku w reakcji na niższy popyt na paliwa w USA i Europie. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na czerwiec, w czwartek rano czasu europejskiego spada tam o 1,51 USD, czyli 2,2 proc., do 67,90 USD.

Czy wiesz, że… Wyrafinowana technika, stosowana przy obrazowaniu skamieniałości i starożytnych rytów może wkrótce pomóc nam ocalić pogniecione i podarte stare fotografie - wystarczy zwykły, płaski skaner ... Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, w ubiegłym roku po raz pierwszy w historii Stany Zjednoczone zostały wyprzedzone przez Chiny na rynku inwestycji w OZE. Azjatyckie firmy są też coraz bardziej aktywne w Europie Środkowo-Wschodniej.

Polska stoi na krawędzi energetycznego kryzysu - napisał wczoraj dziennik Kommiersant, powołując się na alarmujące doniesienia polskich mediów. Młodzi przedsiębiorcy walczą z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Po ich pozwie poznański sąd nakazał, by agencja wypłaciła 170 tysięcy złotych unijnej dotacji Przeglad wiadomości ze spółek, poniedziałek godz.15W ramach programu rozwoju i fiskalnej konsolidacji wydatków publicznych rząd wprowadzi roczny pułap przyrostu wydatków uznaniowych o nie więcej niż 1,0 proc. - powiedział w wywiadzie dla czwartkowego "Financial Timesa" premier Donald Tusk. W rankingu atrakcyjności inwestycyjnej województw Lubuskie zajmuje 9. miejsce. - Tę pozycję jesteśmy w stanie znacznie poprawić. Przecież nasz region cały czas ma szansę stać się jedną wielką strefą gospodarczą - mówi Janusz Jasiński, prezes Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Jednolite standardy przyznawania ulg i umorzeń składek na ZUS


Toshiba zapowiedziała wprowadzenie na rynek europejski w drugim kwartale tego roku nowego zewnętrznego dysku twardego STOR.E ART3. Urządzenie będzie dostępne w czterech pojemnościach: 500GB, 640GB, 750GB oraz 1TB.

Realizacja projektu systemowego PO IG – Poddziałanie 6.2.1


Celem ogólnym projektu systemowego Ministra Gospodarki, realizowanego przez Departament Instrumentów Wsparcia w ramach Poddziałania 6.2.1 VI Osi priorytetowej Polska Gospodarka na rynku międzynarodowym, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lata 2007-2013, jest wzrost poziomu umiędzynarodowienia polskich firm, poprzez ułatwienie przedsiębiorcom dostępu do kompleksowych, wysokiej jakości i nieodpłatnych usług informacyjnych w zakresie niezbędnym do planowania, organizowania i realizacji eksportu i/lub inwestycji poza granicami Polski.

Rejestry


...

Inwestycje Comarchu w sektor usług mogą wzrosnąć w 2010 r. o 50-60% r/r do 40 mln zł


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Wszyscy szczypiorniści są zdrowi i do meczu z Czechami niepokonani Polacy przystąpią w pełnym składzie. Wygrana daje biało-czerwonym pierwszy w historii awans do najlepszej \\\\\\\\\\\\\\\"czwórki\\\\\\\\\\\\\\\" mistrzostw Europy. Co dalej\\\\\\\\\\\\\\\? W sukces podopiecznych Wenty wierzą nawet... niemieccy kibice z 54-letnim Helmutem na czele.

Na otwarciu WIG20 zyskał 1.376%


Getin Noble Bank, dotąd kojarzący się głównie z dobrą ofertą depozytów i kredytów, rusza w bój o klientów kont osobistych. W najbliższych tygodniach bank uruchomi nowy system dostępu do konta przez internet. Będzie to jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań na rynku - dowiaduje się Gazeta

ULC wdraża zalecenia pokontrolne Ministerstwa Infrastruktury


Sony przypomina, że usługa sieciowa dla konsol tej firmy, PlayStation Network, obchodzi właśnie swoje trzecie urodziny.

Zyski Lotosu rosną, Orlenu spadły


W drugim kwartale Grupa Lotos zarobiła na czysto prawie dwa razy więcej niż przed rokiem. Gorzej z Orlenem - na czysto zarobił jedną trzecią mniej niż przed rokiem.

CO2: Polska rezygnuje z wcześniejszych żądań


Minister środowiska Andrzej Kraszewski zapowiedział w Brukseli kompromis z Komisją Europejską ws. polskich emisji CO2 na lata 2008-12. Rozmowy trwają, gdyż unijny sąd unieważnił decyzję KE z 2007 r. o ograniczeniu tych emisji do 208,5 mln t rocznie.

Mieszkańcy Wielunia kolejny raz blokują krajową "ósemkę"


Kilkudziesięciu mieszkańców Wielunia (Łódzkie) w piątek kolejny raz blokuje drogę krajową nr 8 Warszawa - Wrocław oraz trasę nr 45 w kierunku Sieradza - w proteście przeciwko opóźnieniu budowy obwodnicy tego miasta.

Do porozumienia gazowego jeszcze daleko?


Przed kolejną turą rozmów, która zaplanowana jest na środę Gazprom i PGNiG nadal nie mogą porozumieć się co do dalszej współpracy gazowej – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

Mostostal Warszawa miał 126,00 mln zł zysku netto w 2009 r., wzrost o 36,5% r/r


BRE Bank miał 115,42 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 77,22 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

FTSE na zamknięciu sesji wzrósł o 0,13 proc.


Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji wzrósł o 0,13 proc., do 5.069,61 pkt. (PAP)

Burger King wchodzi na rosyjski rynek. Czy Whooper podbije Moskwę?


Burger King, druga największa na świecie marka fast food sprzedająca hamburgery do końca tego roku otworzy swoją pierwszą restaurację w Rosji. Obiekt, który powstanie w Moskwie to początek ekspansji Burger Kinga na ogromny, liczący 140 mln mieszkańców rosyjski rynek i rzucenie rękawicy zadomowionej w Rosji sieci McDonald's - pisze Reuters

Ministerstwo Środowiska: Polska sprzedała uprawnienia do emisji za 25 mln euro


Pierwsza polska umowa na sprzedaż jednostek AAU (Assigned Amount Unit, jednostki przyznanej emisji CO2 w systemie ONZ) została podpisana 9 listopada w czasie Szczytu polsko – hiszpańskiego w Sopocie z udziałem Premiera Donalda Tuska i Premiera Jose Luis Zapatero. Umowę zawarto pomiędzy Ministrem Środowiska Polski, Maciejem Nowickim a Josue Tanaką, Dyrektorem pionu klimatycznego Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, w obecności Ministra Środowiska Hiszpanii.

GPW może złożyć prospekt emisyjny w KNF w wakacje




Na otwarciu WIG20 stracił 4.062%


Grupa Lotos Od piątku obniża ceny hurtowe benzyny bezołowiowej 95 i 98 o 4 zł na tysiąc litrów.

P: Powiatom brakuje pieniędzy dla ZUS


Już jedna czwarta urzędów pracy ma kłopoty z odprowadzeniem składek na ubezpieczania zdrowotne za bezrobotnych nie mających prawa do zasiłku. W wielu powiatach pieniądze skończyły się już w lipcu.- pisze Parkiet.

Jak, gdzie, kiedy i po ile kupić akcje PZU? Poradnik


Tylko do przyszłej środy inwestorzy indywidualni mogą składać zamówienia na mały pakiet akcji największego polskiego ubezpieczyciela PZU. Cieszą się specjalnymi względami przy zapisach

Dyrektor wykonawczy GM Henderson odchodzi


Naczelny dyrektor wykonawczy (CEO) General Motors Frederick "Fritz" Henderson odchodzi ze stanowiska - poinformowano we wtorek w siedzibie tego największego amerykańskiego koncernu samochodowego w Detroit.

Solidarność gazowa w maju głosowana w PE


W maju ma być głosowany w Parlamencie Europejskim projekt rozporządzenia o bezpieczeństwie dostaw energii, który zawiera tzw. unijne mechanizmy solidarności gazowej. 18 marca raport z prac nad projektem, będzie głosować parlamentarna komisja ds. przemysłu badań i energii.

Moja firma prowadzi biuro rachunkowe Szczecin oferując klientom ze Szczecina księgowość Szczecin oraz prowadzenie książki przychodów i rozchodów. Jeśli interesuje cię księgowość małych firm Szczecin możesz zamówić taką usługę w naszym biurze rachunkowym w Szczecinie. Z nami księgowość Szczecin nabierze nowego wymiaru. Zapraszamy.