Teledysk, który iskrzy!


Tylko na stronach INTERIA.PL możecie zobaczyć teledysk do singla "Spark" 22-letniej wokalistki Amy Macdonald. Utwór muzycznie nawiązuje do jednej z fascynacji Amy, zespołu The Killers, natomiast klip czaruje niezwykłymi, szkockimi krajobrazami.

Na sobotni, siódmy odcinek programu „Mam talent!” z ogromną niecierpliwością oczekiwało liczne grono fanów tej właśnie produkcji. To właśnie wtedy miały zostać ogłoszone wyniki obrad jury, które przez wiele godzin debatowało nad tym, jaki skład powinna przybrać półfinałowa czterdziestka uczestników. Anna Mucha i Maciej Maleńczuk zostali nowymi felietonistami "Playboya". Znamy wyniki obu konkursów 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima. Tematyka zwycięskich filmów oscyluje wokół, mniej lub bardziej typowych, więzi rodzinnych.26 listopada w Hali Gdańsk/Sopot odbędzie się pierwszy polski występ Lady GaGi, obecnie najpopularniejszej wokalistki na świecie. Przedsprzedaż biletów ruszy w środę (12 maja) o godz. 10:00. Slash kończy przygotowania do wydania solowej płytą. Do sklepów trafił już najnowszy album Rihanny zatytułowany "Rated R". Pierwotnie płyta miała nosić nazwę "Dark Angels" i ukazać się w kwietniu 2009 roku. Jednak z powodu osobistego dramatu Rihanny, premiera się opóźniła.

Peter Weidhaas, prezes Konfederacji Międzynarodowych Targów Książki, wystosował list w obronie Międzynarodowych Targów Książki, zagrożonych konkurencją nowej imprezy - Warszawskich Targów Książki.

Pierwsza polska moneta Bolesława Chrobrego z końca X w. oraz monety księcia Zbigniewa, brata Bolesława Krzywoustego z XII w. - to niektóre z eksponatów wystawy "Od Kalisii do Kalisza" prezentowanej na Zamku Królewskim w Warszawie. Korzenie muzyki reggae sięgają Jamajki, nic więc dziwnego, że związani z tym nurtem wykonawcy połączyli siły, by nagrać utwór w hołdzie ofiarom trzęsienia ziemi na pobliskim Haiti. Wśród gwiazd m.in. Shaggy, Sean Paul i Sean Kingston.

Zespół Radiohead obwieścił, że nie będzie już nagrywał więcej albumów. Tylko pojedyncze piosenki. Chwilowy kaprys czy koniec pewnej epoki? "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki zdobyło nagrodę specjalną "Prawa dziecka" na zakończonym 1 listopada 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci w Chicago. "Magiczne drzewo" miało na festiwalu swoją północnoamerykańską premierę. W Royal Opera House w Londynie ogłoszono laureatów nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej. Wśród zwycięzców: Kathryn Bigelow, Colin Firth i Kristen Stewart. "Avatar" zdecydowanie przegrał z "The Hurt Locker. W pułapce wojny". O rozczarowaniu mogą mówić również twórcy filmu "Była sobie dziewczyna".W grudniu, w czterech miastach Polski odbędzie się show z udziałem tych, którzy pokonali tysiące konkurentów, podbili serca milionów widzów, aby ostatecznie zdobyć uznanie trójki niepokornych jurorów programu "Mam talent!". Właśnie ruszyła sprzedaż biletów. Do Fabryki Zespołów zgłosiło się ponad 700 chętnych do zagrania koncertu na tegorocznym Przystanku Woodstock. Trwają ustalenia dotyczące listy 24 pólfinalistów Eliminacji. Grupa Iron Maiden planuje na przyszły rok kolejne tournée. Zespół ponownie podróżować będzie swoim samolotem, d Force One.

"Avatar": niezasłużona przegrana?


Kasowy przebój Jamesa Camerona, choć prześcignął "Titanica" pod względem ilości sprzedanych biletów, nie zdołał zdyskontować jego oscarowego sukcesu. Zaledwie trzy statuetki Amerykańskiej Akademii rozczarowały fanów "Avatara".

Cieślak pstryka dla brukowca


28 maja na ekranach kin pojawi się komedia Jacka Lusińskiego "Piksele".

R. Kelly wyda ostatni album Jacksona?


R. Kelly chce ukończyć i wydać płytę, nad którą pracował przed śmiercią Michael Jackson.

Wieczór z Młynarskimi w Fabryce Trzciny


19 marca w stołecznym Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny odbędzie się premiera przedsięwzięcia "Młynarski plays Młynarski". W projekcie pojawi się gościnnie m.in. Gaba Kulka.

Jean Michael Jarre: czuję się jak debiutant


1 marca w katowickim Spodku dał koncert Jean Michael Jarre - legenda muzyki elektronicznej. Przy okazji pobytu w Polsce, artysta znalazł czas na rozmowę z portalem Onet.pl.

Buntownicy po przejściach


Against Me! "White Crosses", Warner

Lekarz Jacksona znów pracuje


Oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci Michaela Jacksona doktor Conrad Murray wciąż wykonuje obowiązki lekarskie.

Renée Fleming w słynnych ariach verismo


Słynna śpiewaczka operowa Renée Fleming, jedna z najlepszych wykonawczyń twórcy stylu Verismo (odpowiadającego naturalizmowi w sztuce) - Giaccomo Pucciniego - wydała album z ariami osadzonymi w stylu stworzonym przed kompozytora.

Camerimage Łódź Center: sprawa w toku


Zgodnie z zapowiedzią, we wtorek odbyło się spotkanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Łodzi, Tomaszem Kacprzakiem, oraz Prezesem Spółki Camerimage Łódź Center, Markiem Żydowiczem. W spotkaniu wzięła udział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pani Monika Smoleń.

Idealny materiał do adaptacji?


Angielskiego powieściopisarza - Nicka Hornby'ego można porównać do Stephena Kinga. Rzecz jasna, nie ze względu na pokrewieństwo literackiego gatunku - brytyjski autor nie pisze bowiem horrorów. Natomiast jego proza, podobnie jak słynnego Amerykanina, od lat jest świetną pożywką dla filmowców.

Pendulum z setem w Gdańsku


24 kwietnia 2010 roku w Centrum Stocznia Gdańska wystąpią Pendulum DJ'S wraz z MC Verse'em.

Poznaliśmy nominacje do Fryderyków 2010


Ogłoszone zostały nominacje do najważniejszych polskich nagród branży muzycznej - "Fryderyków". Katarzyna Nosowska i zespół Hey mogą się cieszyć aż 10 szansami na zdobycie statuetki.

Powstanie film o "piątym Beatlesie"


Producent David Permut nabył prawa do scenariusza "A Life in the Day" autorstwa Tony'ego Gittelsona, opowiadającego historię życia Briana Epsteina - człowieka który odkrył zespół The Beatles i kierował ich karierą od 1961 do 1967 roku, kiedy zmarł z powodu przedawkowania narkotyków.

Druga edycja Międzynarodowego Biennale "Mediations" w Poznaniu


II Międzynarodowe Biennale Sztuki Współczesnej "Mediations" - w założeniu jedna z największych imprez tego typu w Europie Środkowej - odbędzie się we wrześniu w Poznaniu - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej dyrektor imprezy Tomasz Wendland.

Zmarł wybitny reżyser Eric Rohmer


Eric Rohmer - francuski reżyser filmowy, scenarzysta i krytyk filmowy, należący do najwybitniejszych twórców kina francuskiego i kina współczesnego - zmarł w poniedziałek rano, 11 stycznia 2010 roku, w Paryżu w wieku 89 lat.

Michael Haneke o starości


Michael Haneke przygotowuje się do pracy nad kolejnym obrazem.

Mila Kunis: to najbardziej szalona rzecz, jaką zrobiłam


Mila Kunis, znana dzięki serialom "Różowe lata siedemdziesiąte" i "Family Guy" (użyczyła głosu postaci Megan), to dziś w Hollywood jedno z najgorętszych nazwisk młodego pokolenia. Ostatnio zaczęto doceniać nie tylko jej urodę, ale także zdolności aktorskie. Z poważniejszymi propozycjami wiążą się intensywniejsze przygotowania do roli.

Najpopularniejsze płyty dekady


Album "Back To Bedlam" Jamesa Blunta to najlepiej sprzedająca się płyta mijającej dekady. W USA triumfuje kompilacja "1" zawierająca największe przeboje Beatlesów.

Christopher Lee i metalowa symfonia


Popularny, 87-letni brytyjski aktor Christopher Lee, znany m.in. z roli Sarumana we "Władcy pierścieni" Petera Jacksona, postanowił wydać symfoniczno-metalową płytę "Charlemagne".

Premiera klipu zespołu Sublim


19 marca ukaże się debiutancki album zespołu Sublim - grupy, która w niedawnym konkursie serwisu Muzyka.onet.pl i wytwórni EMI była mylona z formacją Coldplay. Dziś prezentujemy pierwszy klip tego zespołu.