Dziś uważajcie na drogach!


Meterolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, osiągającym 80 km/h, a w Tatrach i Sudetach - nawet 100-150 km/godz. Silnie ma wiać zwłaszcza na zachodzie i północy kraju. Na Bałtyku - sztorm.

Policja odnalazła w środę samochód 69-letniego taksówkarza ze Zduńskiej Woli (Łódzkie), którego ciało znaleziono we wtorek w gminie Zapolice. Witam Szanowną Redakcję. Jestem stałym użytkownikiem Waszego portalu i jestem pod wrażeniem Waszych artykułów. (*) Chociaż BMW nie kojarzy się raczej z pojazdami użytkowymi, w ofercie Bawarskiej firmy znajduje się kilka modeli, które z powodzeniem służyć mogą chociażby hydraulikom.Poniżej fragmenty komunikatu oraz wypowiedzi m.in ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka o polskich drogach. Fanom offroadu marki UAZ nie trzeba przedstawiać. Jej historia sięga jeszcze II wojny światowej, kiedy to w 1941 roku, w obawie przed hitlerowską agresją, do Uljanowska ewakuowano z Moskwy wyposażenie tamtejszej fabryki produkującej samochody ciężarowe ZiS. Solidarność działająca w gliwickiej fabryce Opla sprzeciwia się "działaniom zarządu General Motors zmierzającym do zamykania zakładów i przenoszenia produkcji poza Unię Europejską" - głosi opublikowane w czwartek stanowisko związku.

Na polski rynek wchodzi właśnie nowa generacja mitsubishi outlandera.

Amerykanie z magazynu "Forbes" przedstawili najnowszą, tegoroczną listę najdroższych samochodów świata. Pod uwagę brano wyłącznie pojazdy dopuszczone do normalnego ruchu i pochodzące z normalnej produkcji. Rankingi awaryjności mają to do siebie, że do ich wyników należy podchodzić z dystansem.

Czy mitsubishi lancer nadaje się na zimowe wyjazdy narciarskie? Sprawdziliśmy to empirycznie i okazało się, że tak. Na karę 5 lat i 8 miesięcy więzienia skazał w piątek sąd w Kaliszu 20-letniego kierowcę, oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym zginęło czworo młodych ludzi. Poważne utrudnienia czekają kierowców w Zakopanem. W poniedziałek rozpoczynają się tam remonty dróg w ramach projektu "Góral*ski", współfinansowanego z funduszy unijnych.Internetowe serwisy samochodowe pęcznieją ofert sprzedaży używanych samochodów w "bardzo dobrym" stanie i po "rozsądnej" cenie. Programy rządowych dopłat do samochodów okazały się strzałem w dziesiątkę. BMW zaprezentuje na salonie we Frankfurcie prototyp nowego samochodu sportowego.

Minister z mandatem. Nie w Polsce


Zakaz rozmawiania przez komórkę (bez zestawu głośnomówiącego) jest także w Wielkiej Brytanii rygorystycznie przestrzegany, o czym przekonał się właśnie minister ds. dzieci, szkół i rodziny Ed Balls - informuje w poniedziałek BBC.

OC sporo droższe


Kończą się czasy taniego OC. Od przyszłego roku ceny za obowiązkową polisę wzrosną - zapowiada "Gazeta Wyborcza".

Policja: video przekłamuje


16 lutego br na naszych łamach opublikowaliśmy tekst pt. "Policjant samobójca?" , w którym mowa była o ryzykownej - naszym zdaniem - interwencji policji (film z tego zdarzenia znajdziesz poniżej)

Piorun podpalił 3 mln l benzyny


Wyładowanie atmosferyczne spowodowało w niedzielę wielki pożar w składzie benzyny w mieście Greensboro w amerykańskim stanie Północna Karolina, ale nikt nie odniósł tam obrażeń.

Oddadzą ci 500 zł


Każdy, kto miał wątpliwą przyjemność sprowadzić dla siebie samochód zza naszej zachodniej granicy wie, że jedną z wielu urzędowych czynności, jakie trzeba wykonać, jest wniesienie tzw. "opłaty recyklingowej".

Nagrywali go 20 kilometrów!


Wytyczne komendanta głównego policji są jednoznaczne - policjanci po ujawnieniu wykroczenia zobowiązani są do niezwłocznego zatrzymania jego sprawcy.

Tur pojedzie do Indii?


AMZ Kutno ma szanse na sprzedaż hinduskiej armii samochodów Tur.

Kolizja i samochód zastępczy


Zepsuł ci się samochód lub miałeś kolizję? Sprawdź, kiedy należy ci się pojazd zastępczy.

Ściganie za parkowanie


Kara za brak opłaty za parkowanie nie przedawnia się po pięciu latach - uważają prawnicy stołecznego ratusza.

Będzie więcej fotoradarów?


Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje Program Uspokojenia Ruchu. Pisany właśnie tak, dużymi literami, więc sprawa jest naprawdę poważna.

38 miejsce Kubicy!


Sobotnie oesy okazały się dla Roberta Kubicy i Jakuba Gerbera szczęśliwsze niż piątkowe. Po dobrej jeździe Polacy ukończyli 34. edycję rajdu Mille Miglia na 38. miejscu w klasyfikacji generalnej i 6. w klasie.

64 km A1 w dwa lata


Umowy na budowę trzech odcinków autostrady A1 w woj. kujawsko-pomorskim podpisali w czwartek przedstawiciele GDDKiA oraz polsko-irlandzkich konsorcjów. Fragment A1 od Torunia do Kowala, o długości 64 km, ma być gotowy w ciągu dwóch lat.

Sprawdzimy auto w internecie!


Od 17 czerwca każdy kupujący używany samochód będzie miał dostęp do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Będzie mógł tam sprawdzić, czy na pewno dane z jego dowodu rejestracyjnego są prawdziwe, a auto nie jest kradzione.

Najbardziej awaryjna marka to...


Niektóre marki maja opinie bardziej awaryjnych, inne mniej.

Na oponach nie warto oszczędzać


Zima to trudny czas dla kierowców. Śnieg, lód i deszcz skutecznie zmniejszają przyczepność samochodu.

Prezes Fiata odchodzi!


Prezes Fiata Luca Cordero di Montezemolo ustępuje ze stanowiska - podała we wtorek włoska agencja prasowa ANSA. Jego dymisję ogłoszono na dzień przed prezentacją strategicznych planów koncernu na najbliższe lata.

Gdzie ukradną ci samochód?


To wcale nie Warszawa jest najbardziej niebezpiecznym miastem w Polsce. Dużo więcej powodów do niepokoju mają mieszkańcy Katowic, Wrocławia, Poznania czy Krakowa, wynika z policyjnych danych, przytaczanych przez "Metro".

Najdziwniejsze auto w nowej odsłonie


W tym roku mija 40 lat od debiutu pojazdu określanego często jako "najdziwniejsze auto świata".

1,5 mln polskich volkswagenów


Ponad 145 tys. samochodów zamierza w tym roku wyprodukować Volkswagen Poznań.

Dziecko w pełnym maskowaniu


W przyszłym tygodniu rozpoczyna się rok szkolny. Dla kierowców oznacza to nowe wyzwania.