"Krokodyle" maja nowy CEN


Prezentacja Centralnej Ewidencji Naruszeń Dzisiaj (24 lutego br.) w siedzibie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego odbyło się posiedzenie Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Głównym Inspektorze. W czasie spotkania omawiano ...

Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\\\\\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

ZAO Kriogaz, spółka CP Energii działająca na terenie Federacji Rosyjskiej, rozpoczęła dostawy gazu LNG do Finlandii. Odbiorcą skroplonego gazu ziemnego jest Gasum Oy, główny operator fińskich gazociągów oraz dostawca rosyjskiego gazu na rynek fiński. \\\\\\\"\\\\\\\" W greckim kryzysie, z którym ma do czynienia eurostrefa, chodzi o znacznie więcej niż o wyłożenie pieniędzy na kraj, który prowadził złą gospodarkę. Stawką jest utrzymanie modelu integracji europejskiej - ocenia publicysta \\\\\\\"Financial Times\\\\\\\" Gideon Rachman.phoca_thumb_s_edu_slupkiWyścig uczelni technicznych i uniwersytetów w tym roku zakończony remisem. MNiSW podsumowało rekrutację na studia w roku akademickim 2009/2010. Miedź drożeje w poniedziałek na giełdach metali w reakcji na osłabienie się dolara. Zachęciło to inwestorów do zakupów surowców - podają maklerzy. Poniedziałkowe negocjacje związkowców z PGE KWB Turów z władzami Polskiej Grupy Energetycznej między innymi na temat gwarancji zatrudnienia nie przyniosły przełomu – czytamy w dzienniku „Polska Gazeta Wrocławska”.

General Motors ogłosił w środę, że każdy posiadacz auta marki Toyota w USA, który zdecyduje się zmienić samochód na któryś z modeli GM, może liczyć na rabat w wysokości tysiąca dolarów. To odpowiedź koncernu na decyzję Toyoty, która we wtorek zawiesiła w USA sprzedaż ośmiu modeli swoich aut z powodu usterki pedału gazu - podaje AFP.

W sobotę w całym kraju pracowały urzędy skarbowe. Część podatników wykorzystało ten dzień na złożenie rozliczeń podatkowych. Ci, którzy nie zdążyli, mają czas do końca kwietnia. ... zaczynać swą pracę od mycia i oczyszczenia dzieci z wszelkiego brudu.." Dzisiejsze przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego to fraszka. Promocje w galeriach, podręczniki w Internecie. Ale ...

Komisja Nadzoru Finansowego podjęła wczoraj decyzje w sprawie zmian w statucie Towarowej Giełdy Energii. Elektrociepłownią "KRAKÓW" podpisała dziś umowę z wykonawcą zadania budowy instalacji akumulatora ciepła. Nawet kilkakrotnie częściej niż wcześniej inspektorzy nadzoru górniczego wstrzymują w tym roku roboty lub prace urządzeń w kopalniach - wynika z danych okręgowych urzędów górniczych.Największy producent samochodów na świecie zapowiedział, że zawiesi produkcję samochodów kompaktowych w Japonii, a w sumie zmniejszy produkcję o 700 tys. do miliona aut rocznie. Dzięki tym działaniom japoński koncern chce przestać przynosić straty i zacząć znowu notować zyski - donoszą japońskie media Cały czas... ...mamy do czynienia z niekończącymi się działaniami wojennymi. Kres wojny jest coraz bardziej mglisty i chyba nieosiągalny przy obecnym zaangażowaniu świata zewnętrznego. Wojska rosyjskie z dnia na dzień zajmują kolejne gruzińskie miasta, niszczą kolejne bazy wojskowe oraz przyzwalają na rabowanie dobytku gruzińskiej ludności cywilnej. Ta, pozbawiona dachu nad głową szuka schronienia w stolicy swojego kraju, Tbilisi. Dalsza eskalacja konfliktu doprowadzi do przeludnienia miasta i w rezultacie może stać się przyczyną poważnych napięć społecznych na tle politycznym. Po raz trzeci w tym roku Akademia Leona Koźmińskiego znalazła się w prestiżowym rankingu edukacyjnym „Financial Times”, jako jedyna polska szkoła wyższa. Zajęła 42 miejsce wśród 70 najlepszych europejskich uczelni biznesowych. 7 grudnia „Financial Times” opublikował „European Business Schools Ranking 2009”, który zamyka listę corocznie ogłaszanych sześciu rankingów edukacyjnych.

DI BRE obniżyło rekomendację dla Trakcji Polskiej do 'akumuluj' i wycenę do 4,20 zł


Dynamika PKB w III kwartale 2009 r. wyniesie ponad 1 proc., zaś dane o sprzedaży podane przez GUS są dobrym sygnałem dla gospodarki - ocenił w rozmowie z PAP szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera Michał Boni.

Huragan i słaby dolar podnoszą ceny ropy


Na giełdach paliw cena ropy naftowej odbiła się w poniedziałek z najniższego poziomu od tygodnia, z powodu zbliżającego się do Zatoki Meksykańskiej huraganu Ida. Zmusił on koncerny naftowej BP i Chevorn Corp. do ograniczenia produkcji - podają maklerzy.

Buspasy są eko!


Zwolennicy buspasów w końcu dostali porządny argument do ręki. Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, autobusy kursujące buspasami na warszawskiej Trasie Łazienkowskiej emitują aż dziesięciokrotnie mniej dwutlenku ...

Zapnij pasy


Policyjna akcja "PASY" na polskich drogach 25 listopada 2009 roku Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania pod kryptonimem „Pasy”. Funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz ...

Innym rodzajem kalendarze reklamowych są kalendarze książkowe. Takie kalendarze książkowe mają zwykle kształt niewielkiego notesu. kalendarze Katowice posiadają formę książki, a każda strona w kalendarzu książkowym to niejako jeden dzień roku. Takie kalendarze książkowe pozwalają nam dokonywać notatek na przykład w trakcie konferencji.

Śląsk może być drugim Zagłębiem Ruhry


Jak poinformował „Dziennik Zachodni”, na zlecenie Unii Europejskiej śląskie firmy, uczelnie i instytuty badawcze, opracują ekologiczne technologie produkcji energii z węgla. Obok Zagłębia Ruhry, Śląsk będzie drugim największym w Europie regionem, w którym prowadzone będą badań w tej dziedzinie.

Jeden numer blokujący kartę płatniczą? Nie teraz


\\\\\\\"\\\\\\\" Co najmniej 81 osób zginęło w wyniku potężnych opadów deszczu, które nawiedziły brazylijski stan Rio de Janeiro. To najgorsze ulewy w Rio w ostatnich 30 latach. Prezydent kraju Luiz Inacio Lula da Silva powiedział, że prosi Boga, by przestało padać.

Grad: MSP w maju zaprosi inwestorów do prywatyzacji Polic i Puław


Władze szwajcarskie oświadczyły w poniedziałek, że przeanalizują decyzję amerykańskiego sądu, odmawiającą przeprowadzenia zaocznego procesu Romana Polańskiego, zanim podejmą następny krok w jego sprawie.

Sfinks wchodzi w fast casual dining, liczy na 45 mln zysku EBITDA w 2014 r.


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Ropa naftowa nadal tanieje


Ropa naftowa tanieje na giełdzie paliw w Nowym Jorku. Na rynkach nadal dominuje sceptycyzm, że pakiet pomocowy dla państw strefy euro może być niewystarczający, aby zakończyć kryzys zadłużenia w regionie - podają maklerzy.

Czekają na własny kąt. Zza przepisów nie widać ludzi


Ile na mieszkanie komunalne w Lublinie musi czekać chora kobieta samotnie wychowująca niepełnosprawnego syna? Nawet osiem lat, bo miasto nie ma dla nich mieszkania odpowiedniej wielkości. - Takie są przepisy - rozkładają ręce urzędnicy

PCC Rokita wygrała z EnergiąPro


Dolnośląska chemiczna spółka PCC Rokita wygrała z EnergiąPro spór sądowy w sprawie opłaty przejściowej – donosi „Puls Biznesu”.

Sejm: Wzrost wynagrodzeń będą negocjować pracodawcy i związkowcy


Wszystkie kluby parlamentarne zgodziły się w środę, by od 1 stycznia 2010 r. przeciętny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń był negocjowany między pracodawcami a związkami zawodowymi w przedsiębiorstwach. Do tej pory był on przyjmowany przez Komisję Trójstronną lub rząd.

LOT pilnie szuka pieniędzy na spłatę długów


Polskie Linie Lotnicze LOT znowu mają problemy z płynnością finansową. Według informacji "Dziennika Gazety Prawnej", same zaległości wobec zarządzającego warszawskim lotniskiem Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze wynoszą co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych.

Obroty akcjami na GPW rekordowe w VIII 2009


W sierpniu 2009 r. na Głównym Rynku GPW odnotowała rekordowe w tym roku obroty akcjami, wynoszące 32,3 mld zł. W lipcu 2009 r. wartość obrotów wynosiła 28,9 mld zł, zaś rok wcześniej 20,1 mld zł.

Kara za próbny rozruch Palycot wódki?


- Urządzenia pracowały jakieś 20 minut, w tym czasie napełniliśmy jakieś 2-3 tys. butelek wódki. Nie wiedziałem, że trzeba to zgłosić do urzędu celnego - mówi prezes toruńskiej Fabryki Wódek Kopernik.

WIG20 na minusie z powodu realizacji zysków w środę po południu


Wszystkie kluby parlamentarne zgodziły się w środę, by od 1 stycznia 2010 r. przeciętny wskaźnik wzrostu wynagrodzeń był negocjowany między pracodawcami a związkami zawodowymi w przedsiębiorstwach. Do tej pory był on przyjmowany przez Komisję Trójstronną lub rząd.

Zwolnieni pracownicy francuskiej fabryki grożą wysadzeniem zakładu


Agencja ratingowa Fitch zapowiedziała, że jeśli sytuacja fiskalna będzie się pogarszać, a rząd nie będzie robił nic, by zmniejszyć deficyt, to ocena naszej wiarygodności kredytowej może się pogorszyć.

Zainwestowali w bezpieczne" obligacje. Zostali na lodzie


Lato, urlop i wakacyjne wojaże są po to, aby bawić się i wypoczywać a nie godzinami „stać przy garach”. Dlatego zamiast gotować, sięgnij po fasolę po bretońsku z kiełbasą Łabimexu. Szybko, sycąco i smacznie, w domu czy na biwaku … normalnie palce lizać!

czytaj dalej

Wicepremierzy Polski i Czech o skutecznej współpracy gospodarczej


Współpraca na forum Unii Europejskiej oraz w sektorze energetycznym to główne tematy omawiane podczas spotkania wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z wicepremierem, ministrem spraw zagranicznych Czech Janem Kohoutem. Rozmowy odbyły się 30 lipca br. w Warszawie.

Na giełdzie trwa konsolidacja w poniedziałek


Pod naciskiem krajów członkowskich UE i demonstrujących od tygodni rolników, Komisja Europejska zgodziła się w poniedziałek na wydanie dodatkowych 280 mln euro z unijnego budżetu na wsparcie pogrążonego w kryzysie sektora produkcji mleka.