Saldo wpłat i umorzeń w TFI wyniosło 1,19 mld zł w styczniu


# dochodzą informacje o skutkach awarii #

25 czerwca Lubelski Węgiel Bogdanka zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółka sprzedała akcje za przeszło pół miliarda złotych i może myśleć o dalszym rozwoju oraz umacnianiu rynkowej pozycji. Zarząd spółki Enei zwołał na dzień 26 marca 2010 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki, w porządku obrad przewidziano głosowanie nad wyborem nowego członka rady nadzorczej spółki.. Niemiecki minister gospodarki Rainer Bruederle wezwał we wtorek Rosję i Białoruś do szybkiego rozwiązania sporu o tranzyt gazu. Poinformował też, że nie spodziewa się obecnie znacznych zakłóceń w dostawach gazu do Niemiec.Konsekwencją wizyty w Polsce premiera Rosji Władimira Putina stało się zamieszanie związane z kwestią akcjonariatu w EuRoPolGazie. Premier Rosji wyraźnie stwierdził, że akcjonariat w EuRoPolGaz-u powinien być podzielony po równo pomiędzy PGNiG i Gazprom z wykluczeniem spółki, w której udziałowcem jest Bartimpex, czyli Gaz Trading. Niezależny ekspert Filip Elżanowski wskazuje, że jeżeli polska administracja i zarząd PGNiG-u podzielą stanowisko premiera Rosji (co w fazie toczących się obecnie negocjacji w sprawie zwiększenia ilości dostaw gazu do Polski może stanowić istotną przesłankę przemawiającą za przyjęciem argumentacji Władimira Putina) to istnieją trzy prawne możliwości wyjścia z obecnego impasu. Wsparcie aktywności pracowników, zwiększenie zainteresowania samorządu terytorialnego udziałem w prywatyzacji oraz upowszechnienie własności obywatelskiej to najważniejsze założenia programu „Wspieranie prywatyzacji poprzez udzielanie poręczeń spółkom z udziałem pracowników i jednostek samorządu terytorialnego”. Przygotowany w MG program, Rada Ministrów przyjęła 20 października br. Warszawa planuje w tym roku wystawić pod młotek ok. 100 nieruchomości. - Końcówka ubiegłego roku była nie najgorsza, więc liczymy, że to już koniec kryzysu, powiedział "Życiu Warszawy" dyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami Marcin Bajko.

Prezes UOKiK wydała kolejne zgody na koncentracje przedsiębiorców. Transakcje na rynkach: produktów mrożonych, przemysłu ciężkiego, budowy dróg oraz usług inżynieryjnych nie naruszą konkurencji na terenie Polski

Prezesi spółdzielni mieszkaniowych zawiązali właśnie Stowarzyszenie Odbiorców Ciepła "Razem Cieplej" i zamierzają negocjować z Wojewódzkim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Legnicy niższe ceny ogrzewania - napisała Polska Gazeta Wrocławska. Bruksela znów pozywa Polskę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Tym razem Komisja Europejska kwestionuje złote akcje skarbu państwa w spółkach strategicznych i polskie procedury administracyjne dotyczące podatku VAT

Złoty umacniał się dynamiczne we wtorek oraz w środę. Kurs euro-złotego wyniósł w czwartek na otwarciu 4,1300. Zdaniem analityków, powrót krajowych inwestorów może dać sygnał do odreagowania i osłabienia się złotego w okolice 4,15-20 za euro. W czwartek nie powinno dojść do większych zmian rentowności krajowych obligacji. W Bielsku-Białej Fiat otworzył fabrykę małolitrażowych silników - być może także do nowej wersji auta Panda, którego produkcja zostanie przeniesiona z Polski do Włoch. Sejm poparł w piątek 13 poprawek Senatu do ustaw regulujących rynek finansowy. Miały one charakter legislacyjny i doprecyzowujący.19 lutego 2010 r. zostało zakończone postępowanie przed nadmiernym importem (glass bottles and flasks) pochodzących m.inn. z UE. Jaskrę można uznać za przewlekłą chorobę społeczną - w skali świata doprowadza do utraty wzroku miliony ludzi, a choruje na nią około 70 milionów. Ze ... W dniu 23 lipca 2009 r. dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie wydał interpretację indywidualną, w której wskazał wymogi konstytuujące możliwość odliczenia podatku od towarów i usług (dalej: "podatek VAT") od podatku naliczonego (nr IPPP3/443-389/09-2/KG, dalej: "interpretacja")

To nie koniec tanich mieszkań spółdzielczych?


Rząd chce, aby jak najwięcej lokatorów skorzystało z superkorzystnych zasad wykupu mieszkań od spółdzielni

Zatrzymanie spadków kursu EUR/USD może uspokoić rynek złotego




Paliwa.Drożeje olej opałowy z PKN Orlen


PKN Orlen podnosi od wtorku 13 października hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 31 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

DGP: Banki stawiają na klientów z grubszymi portfelami


W wielu bankach wystarczy mieć 5 tys. zł miesięcznych wpływów na konto, by znaleźć się w grupie zamożnych klientów i korzystać ze specjalnych przywilejów.

Asseco Poland ma portfel zamówień na 2010 r. o wartości 2106 mln zł


Argentyna


Szef IPN odpowiada na rosyjskie oskarżenia wobec Polski. - Forsowanie twierdzeń ewidentnie nieprawdziwych i kłamliwych w imię bieżących interesów politycznych nie służy prawdzie historycznej i dialogowi, nie służy ani Rosji, ani Polsce - krajom i narodom, których relacje historyczne są szczególnie nasycone emocjami. Wobec takich działań IPN nie może przejść obojętnie - pisze w oświadczeniu Janusz Kurtyka.

Meksyk zamknął jedno z najważniejszych przedsiębiorstw energetycznych


Jak poinformował portal Onet.pl powołując się na CNN, meksykański rząd rozwiązał przedsiębiorstwo, które dostarcza energię stolicy oraz czterem innym stanom. Powodem tej decyzji była niepewna sytuacja finansowa firmy.

Summit on Sectoral Cooperation. Pierwszy dzień warszawskiego szczytu


- Spotykamy się w wyjątkowym gronie przedstawicieli rządów i liderów przemysłów energochłonnych. Dzięki temu możemy wypracowywać rozwiązania oparte na współpracy sektorowej, które pomogą chronić klimat, zachowując dynamiczny wzrost gospodarczy – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak, otwierając 27 listopada br. „Summit on Sectoral Cooperation”.

G20 chce "ambitnego wyniku" szczytu w Kopenhadze


Ministrowie finansów grupy G20, którzy zebrali się na obradach w St Andrews w Szkocji, chcą, by grudniowy szczyt klimatyczny ONZ w Kopenhadze doprowadził do "ambitnego wyniku" - stwierdza komunikat końcowy ze spotkania.

Paczkomaty na Lubelszczyźnie za pieniądze z RPO


Na Lubelszczyźnie powstanie sieć paczkomatów. Łączna wartość projektu realizowanego przez kolportażową grupę Integer wynosi 2,97 mln zł, w tym 1,46 mln zł pochodzić będą z dotacji ...

Obama pokazuje budżet z rekordową dziurą


Budżet USA będzie miał w tym roku deficyt wysokości 1,6 biliona dolarów - ogłosił prezydent USA. Plany na kolejne lata nie są wiele lepsze.

KGHM chce mieć powyżej 5 proc. akcji Tauronu


KGHM chce kupić taki pakiet akcji Tauronu, który dałby mu powyżej 5 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki - poinformował dziennikarzy prezes KGHM, Herbert Wirth.

Kolejny spór Białorusi z Rosją - o tranzyt energii do Kaliningradu


- Białoruś zagroziła w poniedziałek, że może wstrzymać dostawy energii elektrycznej przesyłanej przez jej terytorium z Rosji do obwodu kaliningradzkiego, ponieważ strona rosyjska nie uzgodniła z nią warunków tranzytu - podał portal "Biełorusskije Nowosti".

"P": Na kopenhaski szczyt pojadą tłumy Polaków


Aż 88 osób wchodzi w skład polskiej delegacji na szczyt klimatyczny w Kopenhadze - wynika z informacji, do której dotarł dziennik Polska".

Na otwarciu WIG20 zyskał 0.506%


Do biur informacji gospodarczej trafią również dłużnicy osób prywatnych, gmin oraz firm windykacyjnych - podaje Dziennik Gazeta Prawna

"PB": Czy Kubica skusi polskich sponsorów?


- Szef Renault zachęca polskie firmy do sponsorowania Formuły 1. A te są ostrożne, bo Polacy przestali oglądać wyścigi - twierdzi "Puls Biznesu".

Najwyższy kwartalny zysk Forda od sześciu lat


Amerykański producent aut ogłosił we wtorek, że zarobił w pierwszym kwartale 2,1 mld dol. Przed rokiem w tym samym okresie stracił 1,4 mld dol.

"Parkiet": Wzrosną ubezpieczenia majątkowe


W 2014 roku wartość polskiego rynku ubezpieczeń majątkowych sięgnie 37,8 mld zł i przewyższy wartość rynku polis na życie, która wyniesie 36,6 mld zł - wynika z badań brytyjskiej firmy analitycznej Business Monitor International (BMI).

Serwis Prasowy


...

Niemiecki tir odzyskany w Augustowie


Z notatnika aspiranta Na jednym z augustowskich parkingów policjanci odnaleźli ciężarówkę pochodzącą z kradzieży. Skradzione auto wróci do właściciela. W miniony piątek policjanci z Augustowa otrzymali informację, ...