PolRest kończy z prowadzeniem restauracji Rooster


Pogrążona w finansowych tarapatach giełdowa spółka przestała sprzedawać usługi gastronomiczne

Organizacja Euro 2012 bardzo się Polsce opłaci. Dzięki niej czeka nas pozytywny wstrząs wewnętrzny - uważają ekonomiści, którzy przygotowali raport o wpływie Euro na polską gospodarkę. Tak się złożyło, że na dwa dni przed katastrofą, która drastycznie zmieniła obraz i życie naszego kraju, odbyła się konferencja zorganizowana przez Koło Naukowe Studentów Logistyki ... Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w piśmie z 5 marca 2008 r. skierowanym do Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego odpowiedział na interpelację posłów Tomasza Piotra Nowaka i Arkadego Fiedlera w sprawie dostępności usług elektronicznych oraz upowszechnienia bezpiecznego podpisu elektronicznego.Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, elektrownia Kozienice i kopalnia Bogdanka podpiszą kolejny wieloletni kontrakt na dostawy 2 – 2,5 mln ton węgla rocznie. Wrocławski oddział GDDKiA podpisał umowę na wykonanie dokumentacji technicznej dla budowy obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35. Do przetargu stanęło 15 firm, najkorzystniejszą ofertę ... Oczekiwania wobec logistyki międzykontynentalnej stają się coraz bardziej złożone i specjalizacja w jednym rodzaju transportu nie jest już wystarczająca. Tym bardziej, że coraz częściej klienci, decydują ...

Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej.

Z notatnika aspiranta Policjanci z posterunku policji w Przewozie zatrzymali 32-latka, który kradł tory kolejowe. To już czwarte zatrzymanie złodziei elementów kolejowych w tym samym miejscu. Dawid ... - Polska wejdzie do strefy euro, gdy będzie do tego gotowa - powiedział premier Donald Tusk w opublikowanej w piątek rozmowie z niemieckim dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

339 mln zł, czyli aż dwa razy więcej, niż proponował na początku, zapłaci włoski koncern AgustaWestland za akcje PZL Świdnik - dowiedziała się Gazeta. Wczesne ptaki, takie jak Archaeopteryx czy Confuciusornis, miały zbyt słabe pióra, żeby samodzielnie latać. Mogły najwyżej szybować - informują naukowcy w najnowszym numerze tygodnika "Science". Ministerstwo Finansów sprzedało na środowej aukcji zamiany obligacje za 4 mld 878,514 mln zł, a odkupiło papiery o wartości 4 mld 715,293 mln zł - podał resort w komunikacie. (PAP)Energa uruchomiła jeden centralny eBOK, który umożliwia klientom przez stronę internetową między innymi kontrole swoich płatności za energię elektryczną. - Naukowcy z University of Massachusetts poinformowali, że na dziewięciu na każdych 10 banknotów, znajdujących się w obiegu w dużych miastach amerykańskich, wykryli ślady kokainy - pisze w poniedziałek "Spiegel" w wydaniu internetowym. Wprawdzie małe jest piękne, ale powszechnie wiadomo przecież, że duży może więcej.

Bez koncesji przedsiębiorca nie uzyska zielonego certyfikatu


18 marca Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo Przedsiębiorstwa, skarżącego Prezesa URE o odszkodowanie w kwocie 6 250 199, 50 zł wraz z odsetkami.

Obama wzywa Kongres do wsparcia "zielonej gospodarki"


Prezydent USA Barack Obama wezwał Kongres do uchwalenia ustaw, które pomogą skutecznie rywalizować na świecie amerykańskim firmom, produkującym alternatywne źródła energii, i będą promować technologie nie zanieczyszczające środowiska.

WZ Meritum Banku powołało Sławomira Lachowskiego w skład rady nadzorczej


Polska, Luksemburg i Niemcy najlepiej opierają się w UE ogólnej tendencji spadku zatrudnienia. Od początku kryzysu w UE zlikwidowano ponad 4 mln miejsc pracy, głównie zatrudnionych w przemyśle mężczyzn i pracowników niskokwalifikowanych - wynika z przedstawionego w poniedziałek raportu Komisji Europejskiej.

Nadal bez rozstrzygnięcia w sprawie Kamionek


Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu nie ogłosił, jak pierwotnie planowano 24 marca, wyroku w sprawie pozwolenia na użytkowanie linii przesyłowej 400 KV Ostrów-Plewiska.

Jeżeli potrzebny ci jest psycholog Łódź zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego gabinetu psychoterapii. Nasz psycholog Łódź skutecznie leczy z nerwicy natręctw oraz nałogów. Psycholog Łódź z naszej poradni to wybitny specjalista w swojej dziedzinie, posiadający wieloletnie doświadczenie jako psychoterapeuta.

Obaj oferenci dopuszczeni do badania kopalni "Silesia"


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu Rosji wyraził przekonanie, że Rosja może uzyskać status światowego mocarstwa na zasadniczo nowej podstawie.

PKB USA w III kwartale wzrósł o 3,5 proc.


Tempo wzrostu produktu krajowego brutto w III kwartale przyspieszyło do 3,5 proc. - poinformował dziś amerykański Departament Handlu. To o 0,2 proc więcej niż oczekiwali analitycy.

Przegląd wiadomości ze spółek, poniedziałek godz.15


Przeglad wiadomości ze spółek, poniedziałek godz.15

PGE chce większego wsparcia na CCS


Polska Grupa Energetyczna, która ma realizować projekt budowy instalacji CCS w Elektrowni Bełchatów chce większego wsparcia ze środków publicznych na to przedsięwzięcie – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Kryzysowe euro lepsze jest niż złoty? Jak się czują Słowacy bez korony


Strefa euro zmaga się z greckim kryzysem finansów publicznych. Czy ciągle jest tak atrakcyjna dla nowych krajów? Słowacy przyjęli euro ponad rok temu i są zadowoleni. Blisko euro jest Estonia. Ale Bułgaria, podobnie jak Polska, odkłada w czasie decyzję o wprowadzeniu wspólnej waluty.

Niemcy sprzedają arabskim inwestorom greckie stocznie


Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

NBP: 106 mln euro nadwyżki obrotów bieżących w lutym'10


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

ŻW: Podwykonawcy mogą zawiesić prace na Stadionie Narodowym


Dell wprowadza na rynek nowy model netbooka, Latitude 2110. Urządzenie wyróżnia się rozwiązaniami nieczęsto spotykanymi wśród tego typu produktów. Netbook posiada uchwyt ułatwiający przenoszenie, dotykowy ekran, a także wskaźnik aktywności sieci na pokrywie.

Ukraina płaci Gazpromowi z pieniędzy od MFW


Ukraina zapłaciła Gazpromowi 500 mln dol. za październikowy import gazu z pieniędzy od MFW.

Bonifikaty. Kto ma racje Enion, czy URE?


Około 1000 klientów Enionu, którzy w styczniu i lutym byli pozbawieni dostaw energii elektrycznej chce wypłat bonifikat z tego tytułu, ale spółka nie zmierza ich wypłacać choć URE uważa, że powinna – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Dlaczego PGE chce Energi?


Decyzja o złożeniu oferty na zakup Energi miała wyłączenie charakter biznesowy a nie polityczny, podkreśla w „Rzeczpospolitej” Tomasz Zadroga, prezes Polskiej Grupy Energetycznej.

Wyniki spółek z USA i dane makro zadecydują o przebiegu sesji w czwartek


Na kończącym się w środę posiedzeniu Fed nie zmienił stóp procentowych i powtórzył, że zostaną one utrzymane na bliskim zera poziomie przez dłuższy czas, ponieważ inflacja jest niska, a poziom bezrobocia wciąż wysoki. Poinformował też, że -aktywność ekonomiczna jest coraz większa, a sytuacja na rynku pracy zaczyna się poprawiać

Hiszpanie nie przyjadą do Berlina na spotkanie dotyczące Opla


W czwartek międzynarodowa awantura o Opla przybrała na sile, gdy Hiszpania poinformowała, że bojkotuje dzisiejsze spotkanie ministrów w tej sprawie w Berlinie - pisze Financial Times

"ŻW": Bociany lecą do stolicy


- W stolicy urodziło się ponad pół tysiąca dzieci więcej niż rok temu. W 2010 r. ma być podobnie. Baby-boom trwa. Inwestycyjny dopiero się zaczyna. Cztery szpitale szykują nowe miejsca na przyjęcie maluchów - pisze "Życie Warszawy".

Ludwik Sobolewski ponownie wybrany na stanowisko prezesa GPW


Rada Giełdy ogłosiła, że konkurs na stanowisko prezesa GPW wygrał obecnie urzędujący Ludwik Sobolewski

Konsumować czy oszczędzać? Sprawdź kiedy opłaci ci się wziąć kredyt


Zawsze kiedy zamierzasz sobie kupić coś nowego - telewizor, pralkę, konsolę do gier, samochód, czy mieszkanie - stoisz przed wyborem: kredyt czy oszczędzanie?