PKB w I kwartale 2009 r. – komentarz MG do danych GUS


Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w pierwszym kwartale br. o 0,8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2008 r. Wynik ten świadczy o silnej odporności Polski na skutki światowego kryzysu i jest zbliżony do prognoz analityków Ministerstwa Gospodarki. MG oczekuje, że w kolejnych kwartałach dynamika wzrostu gospodarczego w Polsce pozostanie nieznacznie dodatnia.

Odżywa popyt wewnętrzny, utrzymuje się dobre tempo wzrostu spożycia indywidualnego, zahamowany został spadek inwestycji. Roczny Indeks Biznesu wrócił do poziomu sprzed recesji - wynika z raportu opublikowanego w środę przez PKPP Lewiatan. Wenezuela i Kuba podpisały w Hawanie umowę o współpracy gospodarczej; zawarte w jej ramach transakcje warte będą trzy mld dol. - informuje Reuters. Weteranów drugiej wojny światowej w Petersburgu zaproszono w związku z Dniem Zwycięstwa do lokalu o nazwie \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Haende hoch\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". To, że uroczysty posiłek przyjdzie im spożyć pod szyldem wywołującym złe wspomnienia, nie zastanowiło właściciela lokalu.Ministrowie finansów grupy G20, którzy zebrali się na obradach w St Andrews w Szkocji, chcą, by grudniowy szczyt klimatyczny ONZ w Kopenhadze doprowadził do "ambitnego wyniku" - stwierdza komunikat końcowy ze spotkania. Każda rodzina, która straciła swoich bliskich w katastrofie pod Smoleńskiem, dostanie 40 tys. zł pomocy - zdecydował rząd. Bliscy ofiar mogą się też starać o renty rodzinne i specjalne, jednorazowe odszkodowania i zasiłki pogrzebowe z ZUS.

Deklarację o sprzedaż praw do emisji dwutlenku węgla złożył minister środowiska profesor Maciej Nowicki, przebywający z wizytą w Tokio.

W wywiadzie dla rosyjskiej gazety „Izwiestia” były prezydent krytycznie ocenił projekt tarczy. Podkreślił, że gwarantem bezpieczeństwa jest NATO. Zwrócił też uwagę na potrzebę poprawy stosunków… Przez kilka godzin w poniedziałek chiński rządowy system cenzorowania internetu zwany Chińskim Firemurem przestał działać. Nagle internauci mogli wejść na strony od miesięcy blokowane, takie jak YouTube, Facebook, Twitter.



Przegląd wiadomości ze spółek, 22 października, godz. 20


Proces starzenia się pozostawia na naszym ciele wyraźne ślady. Widząc to tracimy pewność siebie. W naszych głowach pojawia się myśl o chirurgii plastycznej. Warto wtedy rozważyć alternatywne rozwiązanie.

Parada Parowozów 2010 - Międzynarodowy Piknik Miłośników Kolei


Już po raz siedemnasty podczas długiego majowego weekendu odbędzie się Parada Parowozów w Wolsztynie. Ten Międzynarodowy Piknik Miłośników Kolei daje możliwość wzięcia udziału w niezwykłym show, ...

Europa poprosi MFW o pomoc dla Grecji


Nicolas Sarkozy i Angela Merkel doszli do porozumienia. Strefa euro ma poprosić Międzynarodowy Fundusz Walutowy o wsparcie dla Grecji. Wsparcie to ma być uzupełnione o pożyczki od partnerów ze strefy euro.

Tauron złoży prospekt emisyjny do połowy kwietnia


Do połowy kwietnia grupa Tauron, której debiut giełdowy planowany jest na 2010 rok, złoży prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował w piątek w Sosnowcu wiceprezes grupy Stanisław Tokarski.

RP: Jak emerytka z Australii oszukała biznesmena


67-letnia emerytka, mieszkająca w Australii oszukała biznesmena z Wielkopolski na 250 tys. zł, podaje Rzeczpospolita.

Prawie 78 tys. drzew zasadzono na "Święto Drzewa"


Platforma zapowiedziała \\\\\\\\\\\\\\\"blue tour\\\\\\\\\\\\\\\" wypuszczając w polskie drogi 20 busów reklamujących ich kandydata. PiS nie jest gorszy i też zaciekle walczy.

Express Import nowe narzędzie TNT


Międzynarodowa firma kurierska TNT Express wprowadziła nowe narzędzie o nazwie Express Import System. Dzięki niemu klienci mogą sprawować całkowitą kontrolę nad przesyłkami importowymi. System jest aplikacją ...

Kryzysowy 2009 rok w lotnictwie. Spadek o 9,5 proc.


Linie lotnicze w Polsce w ruchu regularnym przewiozły w zeszłym roku 16,1 mln pasażerów, o 9,5 proc. mniej niż rok wcześniej. Przewozy lotnicze ratowały czartery, którymi poleciało o 3,5 proc. więcej pasażerów

Łódzkie. 173 mln zł na rozwój obszarów wiejskich


Były szef teamu Renault Flavio Briatore zwrócił się do francuskiego sądu o anulowanie kary dożywotniego zakazu działania w Formule 1.

Złoty powinien powoli zyskiwać do euro w piątek




Białoruś chce zarabiać pieniądze na niczym - ekspert


Białoruś w konflikcie z Rosją o tranzyt przez swoje terytorium rosyjskiej energii elektrycznej wykazuje chęć zarobienia na niczym - ocenił szef białoruskiego ośrodka analitycznego "Strategia" Leanid Zajka. Jego opinię cytuje we wtorek portal Telegraf.by.

Polska i Białoruś rozmawiają o współpracy w energetyce


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, w Mińsku trwa polsko – białoruskie forum gospodarcze. Oprócz przedstawicieli polskiego rządu uczestniczą w nim również reprezentanci przedsiębiorstw energetycznych zaangażowanych w przyszłą współpracę z Białorusią: PSE Operator oraz Kulczyk Holding.

Polacy krytycznie oceniają rynek pracy


10 marca 2010 Rektor ALK, prof. Andrzej K. Koźmiński oraz Rektor-Komendant Akademii Obrony Narodowej, gen. dyw. dr inż. Romuald Ratajczak podpisali porozumienie o współpracy. Zakres umowy obejmuje między innymi wzajemne wsparcie informatyczne, wspólne inicjatywy edukacyjne, udział w konferencjach i sympozjach, działania promocyjne, a także współpracę dotyczącą przedsięwzięć międzynarodowych

Konsorcjum z udziałem grupy PBG zbuduje Stadion Narodowy 2 miesiące później


Produkcja przemysłowa we Francji w kwietniu 2010 r. niespodziewanie spadła o 0,3 proc. mdm, po wzroście w marcu o 1,3 proc., po korekcie - poinformowało w czwartek w komunikacie biuro statystyczne INSEE.

CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 1,66 proc., do 3.669,04 pkt


Jak poinformował portal onet.pl, brytyjski rząd udzielił w dniu 15 lutego br. spółce Gateway Storage Company licencji na budowę sieci magazynów gazu ziemnego.

Grupa Lotos obniżyła w czwartek ceny paliw


Grupa Lotos obniżyła w czwartek ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki.

Hiszpania reformuje rynek pracy. Związkowcy planują strajk generalny


Hiszpański parlament przyjął we wtorek ustawę o radykalnej reformie rynku pracy i praw pracowniczych. Reformy ułatwiającej firmom zatrudnianie i zwalnianie pracowników wymagała UE

P: W najbliższych latach zmieni się polski rynek pracy


Prawie ośmiokrotnie szybszy spadek liczby dostępnych pracowników w stosunku do spadku ogólnej liczby konsumentów musi zdecydowanie zmienić rynek pracy i panujące na nim zwyczaje - wieszczy "Parkiet".

Gas Appliances Directive 2009/142/EC


- We współpracy ze stroną niemiecką wiele uwagi poświęcamy nowoczesnym technologiom, szczególnie w sektorze energetycznym – powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska podczas spotkania z Cornelią Pieper sekretarz stanu w niemieckim MSZ i pełnomocnik rządu federalnego ds. współpracy z Polską. Rozmowy odbyły się 14 stycznia br. w Warszawie.

KE przeznaczy dodatkowe 280 mln euro na wsparcie sektora mlecznego


Pod naciskiem krajów członkowskich UE i demonstrujących od tygodni rolników, Komisja Europejska zgodziła się w poniedziałek na wydanie dodatkowych 280 mln euro z unijnego budżetu na wsparcie pogrążonego w kryzysie sektora produkcji mleka.