Prezes Citi: Zarobimy na zadowolonych klientach


- Chcę, żeby pod koniec 2010 r. 80 proc. klientów dostrzegało znaczącą poprawę jakości obsługi - zadeklarował prezes Sławomir Sikora, prezentując nową strategię banku.

9 sierpnia prezydent i premier wyrażali podobne stanowisko w stosunku do wydarzeń na Kaukazie. W mediach usłyszeliśmy zapewnienia Lecha Kaczyńskiego, który wraz z całym swoim gabinetem zapewniał, że Polska popiera w tym konflikcie stronę gruzińską i zapewni jej wszelką pomoc, na jaką będzie nas stać. Z kolei Rada Ministrów na czele ze swoim szefem wyraziła nadzieję na jak najszybsze możliwe rozwiązanie działań wojennych. Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie. Premier Donald Tusk uważa, że podany w poniedziałek przez GUS wzrost PKB o 1,7 proc. być może oznacza, że "najgorsze mija", a Polska jako jedyny kraj przeszła przez najtrudniejsze miesiące bez oznak kryzysu, bez recesji.To kolejna, po transakcjach zawartych z Hiszpanią i prywatnym partnerem japońskim, umowa sprzedaży praw do emisji dwutlenku węgla. W sumie na sprzedaży praw do emisji Polska dotychczas zarobiła 70 mln euro. Największy w Wielkopolsce operator kablowy buduje siec radiowego dostępu do globalnej sieci. Do końca 2011 r. zasięg WiMax z Inei ma pokryć 40 proc. województwa wielkopolskiego, a do końca 2013 r. - do 70 proc. Turcja jest niechętna wysłaniu do Afganistanu oddziałów bojowych - powiedział w czwartek turecki minister obrony Mehmet Vecdi Gonul odnosząc się do apelu USA do sojuszników w NATO.Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej. Pierwszy przedsiębiorca ze Świętokrzyskiego ma szansę na uzyskanie dotacji unijnej, bo odwołał się od niekorzystnej oceny jego projektu. Wygrał z urzędem marszałkowskim w Naczelnym Sądzie Administracyjnym, wyrok jest ostateczny.



Porządki w rejestrach firm – nowe przepisy o KRS


Uporządkowanie zasad dotyczących wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) spółek prawa handlowego zarejestrowanych w dawnym rejestrze handlowym w tym spółek zawiązanych przed 1 września 1939 r. to zasadnicze cele zmian w „Przepisach wprowadzających ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym”. Projekt ustawy przygotowany przez MG został przyjęty przez rząd 29 grudnia br.

Wartości jednostek funduszy emerytalnych - 09.04.2010


Według Hideo Kojimy, twórcy między innymi serii Metal Gear Solid, gry na konsole będą wkrótce kuriozalną pozostałością przeszłości, a rynek przejmą gry niezależne od żadnej platformy.

Reklamy w czasie żałoby: Vanish wybielał najmocniej


Nie wszyscy reklamodawcy zdecydowali się na przerwanie swoich kampanii w czasie żałoby narodowej. Wykorzystał ją koncern Reckitt Benckiser, który wykupił połowę dostępnego czasu reklamowego w Polsacie

Małopolska chce przystąpić do stowarzyszenia World Trade Center


Województwo małopolskie chce przystąpić do stowarzyszenia World Trade Center, którego celem jest promocja i rozwój handlu międzynarodowego oraz ułatwianie kontaktów biznesowych. W Polsce siedziby WTC znajdują się w dwóch miastach - Warszawie i Poznaniu.

GM rozważa alibi dla Niemiec w sprawie Opla


Dopiero 3 listopada rada dyrektorów General Motors zdecyduje, czy sprzeda Opla konsorcjum z udziałem Rosjan, które niemiecki rząd wybrał w sposób budzący zastrzeżenia Komisji Europejskiej.

Indeks WIG20 spadł we wtorek o prawie 2% po korekcie w dół PKB w USA za III kw.


Sony przypomina, że usługa sieciowa dla konsol tej firmy, PlayStation Network, obchodzi właśnie swoje trzecie urodziny.

Gawłowski zastąpi ministra Nowickiego podczas jego urlopu


Wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski zastąpi Macieja Nowickiego podczas jego urlopu, na którym będzie przebywał do czasu, gdy prezydent odwoła go ze stanowiska szefa resortu. We wtorek Nowicki podał się do dymisji.

MG o promocji polskiej gospodarki wspólnie z przedsiębiorcami


– Chcemy wspólnie budować silną polską markę i dobry wizerunek naszej gospodarki zagranicą. Dlatego zapraszamy przedstawicieli Kongresu Przedsiębiorczości i Stowarzyszenia Eksporterów Polskich do dyskusji nad kształtem strategii promocji gospodarczej – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas spotkania 13 stycznia br. z organizacjami przedsiębiorców w MG.

W MSP aukcja spółki w Sławniowicach


W swoim ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław pokonała w Świerklanach 1. ligowy GKS Katowice 4:0 (2:0).

Przychody LPP spadły o 13% r/r do ok. 162 mln zł w grudniu


\\\\\\\"\\\\\\\"VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.pl

AUTOMATICON ‘09


Wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan wręczył Złote Medale targów AUTOMATICON ’09 oraz nagrody zwycięzcom konkursu na pracę dyplomową „Młodzi innowacyjni”. Uroczystość zorganizowana przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP) odbyła się 31 marca br. w centrum EXPO XXI w Warszawie.

Wyszukiwarka ze Szczecina bardziej popularna w USA niż w Polsce


Filestube.com, wyszukiwarkę muzyki, gier czy filmów stworzoną przez firmę ze Szczecina, miesięcznie odwiedza więcej internautów niż Naszą-klasę.pl i Onet.pl. razem wzięte. W Polsce jest praktycznie nieznana

PEC w Chrzanowie na sprzedaż


MSP ogłosiło przetarg publiczny na nabycie udziałów w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Chrzanowie.

Prezes TP: W III kw. mieliśmy największy spadek wartość rynku telekomunikacyjnego


Sprawa polsko-rosyjskiego porozumienia w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski może być rozwiązana jeszcze w tym tygodniu, ale może też się przeciągać - powiedział we wtorek wicepremier Waldemar Pawlak. Brakuje wspólnego stanowiska w sprawie taryf tranzytowych dla rosyjskiego gazu przez terytorium Polski - poinformował.

Sejm m.in. o wynagrodzaniach najważniejszych osób w państwie


Wynagrodzenia osób na kierowniczych stanowiskach państwowych, m.in. prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu, będą w 2010 r. na poziomie z grudnia 2008 r. - przewiduje rządowy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją wydatków budżetowych, rozpatrywany w czwartek przez Sejm.

Asseco Poland liczy na podpisanie umowy z ZUS do 10 października


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Volkswagen, ja naturlich...


Czy wiesz, że… Co drugi Niemiec ma własne auto, co piąty jeździ vw Na początku tego roku w Niemczech było zarejestrowanych 50,2 mln samochodów, w tym 41,7 mln ...

Sprzedaż nieruchomości: odsetki jako koszty bezpośrednie


Odsetki od kredytów zaciągniętych na budowę nieruchomości w celu ich sprzedaży, stanowią wydatki bezpośrednio związane z przychodami. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 25.08.2009 r. nr IPPB5/4240-2/09-3/DG.

PKPP Lewiatan: 2010 rok lepszy dla przedsiębiorstw niż 2009


2010 rok będzie znacznie lepszy niż ubiegły dla przedsiębiorstw - uważa ekspertka Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan", dr Małgorzata Krzysztoszek. Jej zdaniem, siłą polskiej gospodarki będzie m.in. wyższy niż w 2009 r. wzrost gospodarczy, więcej inwestycji w innowacje oraz lepsze wydawanie przez firmy pieniędzy unijnych.

Pawlak: potrzebne nowe perspektywy wykorzystania węgla


Potrzebne są nowe perspektywy wykorzystania węgla, który zostanie podstawą energetycznego bezpieczeństwa Polski - mówił w Zabrzu w piątek wicepremier, minister gospodarki i kandydat w wyborach na prezydenta RP Waldemar Pawlak.

Moja firma prowadzi biuro rachunkowe Szczecin oferując klientom ze Szczecina księgowość Szczecin oraz prowadzenie książki przychodów i rozchodów. Jeśli interesuje cię księgowość małych firm Szczecin możesz zamówić taką usługę w naszym biurze rachunkowym w Szczecinie. Z nami księgowość Szczecin nabierze nowego wymiaru. Zapraszamy.