KGHM ocenia, że koszt budowy bloku energetycznego wyniesie ponad 5 mld zł


Blok energetyczny, który mają wybudować wspólnie KGHM i Tauron, będzie miał moc 910 MW, a koszt jego budowy przekroczy 5 mld zł, wynika z piątkowej wypowiedzi prezesa miedziowego koncernu Herberta Wirtha.

Wzrost PKB przyspieszył do ok. 3,0% r/r w IV kw. 2009 r. - analitycy


PKO BP nie wyklucza osiągnięcia 20% ROE w 2012 r.


MZEC w Świdnicy będzie produkował ciepło ze zgazowania słomy


Jak poinformowała „Gazeta Wrocławska”, Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Świdnicy jeszcze w tym sezonie grzewczym uruchomi pierwszą w Europie linię do produkcji energii cieplnej z wykorzystaniem zgazowania słomy z rzepaku i pszenicy oraz zrębków drewna i odpadów drzewnych.

Walne Enei zdecyduje o wypłacie 91,62 mln zł dywidendy za 2009 r.


Zwyczajne Walne Zgromadzenie Enei zdecyduje na posiedzeniu 20 kwietnia o wypłacie 91,62 mln zł dywidendy, stanowiącej 30 proc. zysku za 2009 rok, wynika z projektów uchwał na ZWZ.

RWE z partnerami zainwestuje w OZE


Dziś, 6 kwietnia doszło do podpisania umowy pomiędzy RWE Innogy i 26-cioma niemieckimi samorządowymi przedsiębiorstwami komunalnymi w sprawie powołania spółki Green GECCO, która zajmie się inwestycjami w odnawialne źródła energii.

KBC nadal rekomenduje 'trzymaj' Banku Millenium, wycena obniżona do 3,93 zł


W 2009 r. indeks WIG wzrósł o 47 proc. i prawie odrobił straty poniesione w 2008 r., kiedy to stracił 51 proc. W ubiegłym roku pozostałe indeksy także odnotowały kilkudziesięcioprocentowe wzrosty - wynika z danych GPW.

Enel rozważy udział w projekcie Baltic NPP


Przy okazji spotkania premierów Rosji - Władimira Putina i Włoch - Silvio Berlusconiego, szefowie INTER RAO JES i Enelu podpisali list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie energetyki jądrowej, między innymi w ramach projektu budowy nowej elektrowni jądrowej w Kaliningradzie.

Ukraina w terminie zapłaci Rosji za gaz


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Naftohaz dementuje doniesienia prasy o problemach Ukrainy z płatnościami za dostawy rosyjskiego gazu w październiku.

Narodowy Komitet Koordynacyjny ds. euro rozpoczyna prace w tym miesiącu


Przegląd wiadomości ze spółek, czwartek 5 listopada godz. 15

Kazachowie chcą wydobywać ropę naftową i gaz na Morzu Północnym


Koncern paliwowy KazMunaiGaz Exploration Production podpisał porozumienie o współpracy z brytyjską firmą BG - podała Gazeta Wyborcza.

FTSE na zamknięciu sesji wzrósł o 0,74 proc.


Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji wzrósł o 0,74 proc., do 5.202,13 pkt. (PAP)

Kurs EUR/USD - tydzień wzrostów


Na przestrzeni minionego tygodnia złoty umocnił się względem głównych walut.

DGP: Koniec wielkich unijnych dotacji dla firm


Przyszły rok będzie ostatnim, w którym małe firmy będą mogły liczyć na większe pieniądze z unijnych dotacji - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Według wyliczeń gazety, do podziału będzie około dwóch miliardów złotych

Nietrzeźwy maszynista wąskotorówki


- Około 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 53-letni maszynista prowadzący w sobotę jędrzejowską wąskotorówkę Ciuchcia Ekspres Ponidzie - poinformowała Małgorzata Tkaczyk-Kłębek z zespołu prasowego ...

UOKiK: Gadu-Gadu i Radio Zet mogą utworzyć spółkę


Mishima Yukio, wybitny pisarz i dramaturg japoński popełnił rytualne samobójstwo, zwane seppuku, po nieudanym zamachu stanu. Dla większości był zaledwie awanturnikiem i błaznem, dla niewielu - ostatnią ostoją tradycyjnych, samurajskich ideałów w dwudziestowiecznej Japonii.

MSP: jest zainteresowanie inwestorów prywatyzacją Polic i Puław


Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że kupnem Zakładów Azotowych Puławy oraz Zakładów Chemicznych Police są zainteresowani europejscy inwestorzy, ale także firmy spoza naszego kontynentu.

DnB Nord Polska liczy na dwucyfrowy zysk netto w 2010 r.


W ostatnich latach można spotkać się ze zjawiskiem znacznego pogorszenia się jakości debaty publicznej, debaty politycznej. Język debaty podlega procesowi brutalizacji. Staje się językiem niezwykle wulgarnym, potocznym, kolokwialnym. Językiem, który nie przystoi elitom politycznym. Szczególnie proces ten można zaobserwować od roku 2005 i kampanii wyborczej do parlamentu.

Na otwarciu WIG20 zyskał 1.567%


Polski Koncern Mięsny Duda miał 1,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2009 roku wobec 8,68 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Za tydzień w Senacie głosowanie zmian w zaliczkach podatkowych


Na najbliższym posiedzeniu Senat zajmie się nowelizacją ustaw o PIT i CIT, która odsuwa wejście w życie zmiany we wpłacaniu zaliczek podatkowych przez firmy - poinformował w piątek PAP przewodniczący senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych Kazimierz Kleina (PO).

znalezionych: 24075, strona 1 z 1204
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>